Sobota 17.00: Jiskra Ústí nad Orlicí (4. místo, 10 bodů) – FK AS Pardubice (14. místo, 3 body)
Souboj starých známých, posledních dvou vítězů pardubického krajského přeboru, slibuje zajímavou podívanou. Slovan po vlažném startu potřebuje bodový přísun, domácí zase pošilhávají po první trojce. V posledním kole svěřenci Jiřího Saňáka obstáli v Hradci Králové a s tamním béčkem, posíleným vydatně ligisty, uhráli bezbrankovou remízu. Cena za bod ale nebyla malá: přetržená achilovka vystavila nadlouho stopku gólmanu Novákovi, na marodce je také štítový záložník Zdeněk Vaňous. Jeho by ale v sobotu mohl nahradit olomoucký Vít Pászto, případně domácí univerzál Jan Dostál, takže situace Jiskry je složitá zejména na brankářském postu. „Máme dva gólmany na dvě soutěže, musíme situaci řešit. Jak to dopadne, zatím nedovedu říct,“ krčí rameny ústecký kouč.

Takže opětovné angažování loni úspěšného Lukáše Tomana? Jiří Saňák nepopírá, že jeho jméno je ve hře, a dodává: „Byl tady, zjišťujeme podrobnosti.“
Pardubický Slovan doplatil podle šéftrenéra Jiskry na těžký los hned na úvod sezony. Divizní nováček podle jeho slov kvalitu má a na chvostu tabulky nebude dlouho. „Soupeř má své řadě spoustu hráčů s divizními zkušenostmi, loni postoupil zcela suverénně. Vepředu Kacián se Sadílkem, letohradské duo Hundák, Lukeš,“ jmenuje Jiří Saňák některé z opor výběru, který Ústečtí přivítají podle všeho ještě na velkém stadionu.

Sobota 17.00 SK Semily (12. místo, 4 body) – FK OEZ Letohrad (5. místo, 9 bodů)
Letohrad má úvod divize jako na houpačce: venku dvakrát za tři body, na letohradském hřišti s prázdnou. Po domácí demolici Jičína v poměru 5:0 se houpačka snad konečně přiklonila na správnou stranu. „Paradoxně nám pomohl pohár, jehož nejsem velkým příznivcem. S druholigovou Čáslaví jsme hráli naprosto vyrovnanou partii. Hráči získali zpátky sebevědomí a přenesli si ho do dalšího domácího utkání,“ pochvaluje si na letohradské lavičce Jaroslav Veselý.

Ze stejné soutěže jako Jičín postoupily do divize také Semily, ovšem z prvního místa. A právě na hřišti tohoto mužstva se hráči OEZ představí. A že Semily i přes nelichotivé skóre 6:12 kousat umí, poznali už dva kvalitní soupeři. Měcholupští ztratili dvoubrankové vedení a prohráli 3:2, Nová Paka uhrála jen remízu 2:2. Stadion, kam chodí často přes 500 diváků, nevydává body lacino. „Hurá fotbalu“ v poslední půlhodině a nečekaných obratů se ale Jaroslav Veselý nebojí. „Z toho nemám strach, máme dost rychlých brejkových hráčů,“ komentuje trenér, který bude ze základního kádru kromě dlouhodobě zraněného Lukáše Gerži zřejmě postrádat také duo Moník, Stejskal.

JAN POKORNÝ