FK ADMIRA Praha – FK OEZ Letohrad 4:3 (3:1)
První půlhodinu utkání někteří letohradští „plejeři" snad ještě seděli v autobuse, ve 27. minutě prohrávali už 0:3 a vypadalo to na hladkou výhru domácího týmu. Běžela teprve čtvrtá minuta a osamocený útočník v pokutovém území hostí se nemýlil – 1:0. Admiru to pochopitelně nakoplo, byla aktivnější a zanedlouho se dočkala druhého gólu. Po sérii několika rohů se míč dostal k Zolotuchinovi, a ten s pomocí teče obránce rozvlnil síť podruhé. Čisté svědomí neměla obrana včetně gólmana hostí u třetí branky. Nákop z poloviny hřiště propadl až za Ordošova záda – 3:0. Naději vykřesal ve 34. min. Slodičák, když mu uličkou přistrčil míč Procházka. Od této chvíle začali hosté pomalu a jistě ovládat hru. „Zvlášť do druhého poločasu jsme vstoupili, jak jsme si řekli v kabině, napadali jsme soupeřovu hru vysoko a nutili ho k nákopům nebo chybné rozehrávce," uvedl trenér Lukáš Gerža.
Letohradu se podařilo vstřelit kontaktní branku v 53. minutě. Znovu u toho byl Slodičák, který sám proti gólmanovi nezaváhal. Stejný hráč měl na kopačce hattrick, jenže v dalším samostatném úniku už se mu vedlo o poznání hůře. Hosté přece jen vyrovnali. V 72. minutě se hlavou na zadní tyči prosadil Michal Janoušek. A strhla se mela o vítězství. Obě mužstva chtěla dát vítězný gól a zapomínala na obranu. Letohradští marně dobývali branku, zato na druhé straně z nenápadného centru padl rozhodující gól. Gólman Ordoš neudržel míč v náruči a forvard domácích měl úlohu jednoduchou – 4:3. „Toto utkání jsme si zasloužili vyhrát, ale nemůžeme dostat tři hloupé branky. Navzdory výsledku musím klukům poděkovat za výkon ve druhém poločase," dodal Gerža.
Fakta – branky: 3. Benda, 19. Zolotuchin, 27. Nebeský, 85. Šabacký – 34. a 53. Slodičák, 70. Roček. Sestava: Ordoš – Mich. Janoušek, Švestka, Stejskal (32. Durna), Zach (49. Roček) – Uhlíř, Hiller, Švercl (85. Mar. Janoušek), Procházka, Macháček – Slodičák. (bed, ger)