Všichni fotbaloví příznivci upnou v sobotu zrak do Vysokého Mýta, kde se chystá první regionální divizní derby. Přijede ústecká Jiskra, která na podzim nadělila Mýtu „kanára". Jenže situace se v mnohém změnila a tentokrát se takový výsledek bude opakovat jen těžko.

SO 16:30: SK Vysoké Mýto (11. místo, 24 body) – Jiskra Ústí nad Orlicí (8. místo, 26 bodů)
Mýtští na jaře ještě nepoznali hořkost porážky a rozjeli se na plné obrátky za vytouženým cílem. Domácí pochopitelně hýří sebevědomím a na soupeře si věří. „Ústí nad Orlicí má velmi kvalitní kádr. Hrají hodně důrazně a bude to bolet. Pokud zopakujeme náš výkon z Trutnova, věřím, že uspějeme," říká trenér Vysokého Mýta Roman Oliva.
Ústečtí v minulém kole sehráli podle trenéra Chudého nejlepší utkání na jaře, ale musí zlepšit začátky zápasů. „Začátky nám zatím vůbec nejdou, bavíme se o tom od prvních utkání, že se musíme snažit hrát co nejdéle bez branek a pak postupem času překlopit skóre na naši stranu," uvedl trenér Chudý.
Ten se však ještě příliš nezaobírá taktikou na utkání, neboť ještě ani netuší, kdo bude schopen do zápasu nastoupit. „Nevymyslel jsem nic světoborného, protože opět máme problémy se sestavou, máme několik hráčů nemocných a zraněných, takže pořádně ani nevím, kdo bude moci nastoupit. O nějaké taktice jsem zatím ještě nepřemýšlel," trápí ústeckého kouče před derby zdravotní stav svěřenců.
Síla Mýta se oproti podzimu několikrát znásobila a ani sám Vladimír Chudý nepředpokládá, že by se opakoval výsledek z prvního vzájemného měření. „Mýto má dneska úplně jiné mužstvo, velmi kvalitně posílilo a sobotní utkání bude úplně odlišné. Domácí vstupují do odvety jako velký favorit," myslí si.
I tak však zbraně Ústečtí neskládají. „Jakýkoliv bodový zisk bude pro nás úspěch. Nerad bych tam prohrál, protože pokud by se tak stalo, tak jde Mýto před nás, a to bych určitě nerad," přeje si uspět Chudý.
Tento duel by si jistě zasloužil i početnou diváckou návštěvu. Zápas začíná na stadionu U Loučné v 16.30 hodin.