Derby skončilo bez branek, diváci však viděli tři červené karty

ORLICKOÚSTECKO - Dva zajímavé duely se zástupci regionu nabídlo 26. kolo fotbalové divize. V derby se utkaly dva celky bojující o záchranu soutěže: Choceň a Ústí nad Orlicí. Letohradští zajížděli do Českého Brodu.

21.5.2007

V bojovném utkání Choceň - Ústí musel rozhodčí třikrát vytáhnout červenou kartu.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Český Brod - Letohrad 0:2 (0:1)

V 5. minutě odstartoval svoji střeleckou aktivitu D. Stejskal a jedovku z jeho pravačky musel Klíma likvidovat nadvakrát. Po čtvrthodině hry Štefančík ve vápně uvolnil Nekolného, Kykal však byl pozorný. Další akci hostů režíroval kapitán Valta. Centrem našel M. Stejskala, který přistrčil na lépe postaveného Strasmeiera, ovšem tutovka skončila uprostřed brány v náruči gólmana. Ve 34. minutě Valta vypálil přesně k levé tyči, Klíma vyrazil a na druhou střelu k opačné tyči D. Stejskala už brankář futsalové reprezentace nestačil – 0:1. Rychlou odpověď po pokusu Böhma hasil u pravé brankové konstrukce Kykal. Před odchodem do kabin mohli hráči v modrobílých dresech náskok zvýraznit. Dlouhý nákop Kuchty se dostal k Rompotlovi, jenž si obhodil Pařízka, tváří v tvář Klímovi ovšem v koncovce zklamal. I po přestávce se více hrálo na domácí polovině hřiště. Jednu z mála šancí Českého Brodu zazdil Nekolný po nahrávce od Helmi Daliho. V 72. minutě Vaniš rozehrál rohový kop, narazil si míč a precizní střelou nedal Klímovi šanci – 0:2. V závěru utkání ujely nervy Nekolnému a po zbytečném ataku Kykala musel předčasně do kabin.

Choceň – Ústí nad Orlicí 0:0

Diváci viděli bojovné utkání. První šanci měl již ve 4. minutě domácí Baborák, ale jeho hlavička skončila v náručí Krátkého. Hosté ohrozili gólmana ve 20. minutě, jenže Borek mířil nad. Stejně se vedlo i Tomáškovi, který mířil mimo. Ve 35. minutě si domácí Novotný v pokutovém území přehodil hráče, dostal se ke střele, jenže gólman Krátký vyběhl a balon ho trefil. Vzápětí se proti nebezpečné střele k tyči vyznamenal Gerčák. Před odchodem do kabin měl šanci ústecký Lněnička, ale skóre se neměnilo. Druhý poločas se více kartovalo než hrálo.

Nejdříve byl po druhé žluté kartě vyloučen v 59. minutě ústecký Beneš. O deset minut později ho také po druhé žluté kartě následoval do kabin i domácí Šrut a za dalších pět minut oslabil choceňský tým i Šulc. Přesto se zrodily gólové šance z přímých kopů. V 87. minutě nastřelil zeď choceňský Kubec a v 89. minutě ústecký Vaňous mířil nad. Rozhodnutí mohla přinést 90. minuta. Fikejz poslal do protiútoku Šabatu, který postupoval sám na gólmana Krátkého, ale jeho přízemní křížná střela se od tyče odrazila do rukou ústeckého brankáře.

21.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Královské slavnosti na Svojanově

Královský hrad hlásí rekordní návštěvnost

Ústí nad Orlicí. Ilustrační foto.

Začal další ročník Ústí sobě!

Zbývá několik hodin. Fotbalistky jsou v dobré náladě

Sázava - Už jen několik hodin zbývá do výkopu pohárového zápasu se Spartou Praha.

Hasiče v říjnu nejvíce zaměstnala vichřice a výbuch plynu

Pardubický kraj, Chrudim - Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během minulého měsíce celkem ke 1212 událostem, z toho se 261 z nich odehrálo na Chrudimsku.

Rallye Dakar: Dobrodružství odstartuje v Peru

Pardubice - Čtvrtá účast, nejpočetnější výprava. Pardubický závodní tým Barth Racing se připravuje na 40. ročník legendární dálkové soutěže Rallye Dakar.