ÚSTÍ NAD ORLICÍ - DVŮR KRÁLOVÉ 2:0

Na těžkém terénu hosté dobře stříleli z dálky. Brankář Toman jejich střelbu vychytával a nedopustil ani dorážky.

V rušném prvním poločase mohlo jít Ústí do vedení v desáté minutě po krásném průniku a zpětné přihrávce Javůrka, Dostál z osmi metrů placírkou vyloženou šanci netrefil. Ve 23. minutě byl na hranici šestnáctky faulován Vondra. Ideální pozici pro přímý kop Dostál ale neproměnil, poslal míč do zdi. Minutu před koncem prvního poločasu se do šance dostával hostující Slezák, kterému v poslední chvíli ve střele zabránil domácí David. Úvod druhého poločasu patřil hostím, když už ve 46. minutě po samostatné akci Diviše hlavičkoval Kilevník několik kroků vedle. V padesáté první minutě Dostál výtečně přihrál Vondrovi, který byl na hranici šestnáctky faulován. K přímému kopu se znovu postavil Dostál a tentokrát zcela nechytatelnou střelou otevřel skóre.

Dostál, který byl v závěru největším hrdinou zápasu, byl zároveň největším smolařem utkání, protože v 54. minutě si sám založil výtečnou partii, kdy přihrál Javůrkovi do šestnáctky, ten byl faulován a nejlepší kanonýr Ústí už podruhé doma neproměnil penaltu. Bouřkové mraky a silný liják proměnily hřiště v bazén. Hráči v závěru utkání míč spíše jen nakopávali a čekali na chybu protihráčů. Marek, který nahradil v 84. minutě Vondru, byl v pokutovém území faulován. Míč si opět postavil Dostál a s pomocí zdi do protipohybu brankáře definitivně rozhodl.
I přesto, že se hrálo na velice těžkém a špatném terénu, tak se více než tři stovky diváků určitě při zápase nenudily a odcházely nadšeny.

Fakta – branky: 51. a 84. Z. Dostál. Rozhodčí: Průcha (Vod〜ňany). ŽK: 1:1. Diváci: 320. Poločas: 0:0.

Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – Tomášek, Šeda, David, Stejskal (90. Falta) – Javůrek (88. Kaláb), Roušar, Vaňous, Z. Dostál, Kukla – Vondra (84. Marek).
TJ Dvůr Králové: Tomek – Volf (82. Podolník), Kruliš, Motyčka, Rejl – Kilevník. Holub, Urban (68. Řežábek), Diviš – Slezák, Klazar (61. Kult).

ČESKÝ DUB - HRADEC KRÁLOVÉ B 0:0

Hosté nastoupili v brance s trenérem gólmanů Karlem Podhajským a začali aktivně, ale ve 13. min. musel na vlastní brankové čáře hasit nebezpečí Černý. Po půlhodině hry na druhé straně mířil hlavou Kábrt pouze do tyče. Před přestávkou zahrozil domácí Jíra. V 60. min. mířil z trestného kopu Voltr těsně vedle. Do konce se již skóre nezměnilo.

Fakta – rozhodčí: Paták (H. Bříza). ŽK: 2:1. Diváci: 50.

FC Hradec Králové B: Podhajský – Žák, Přibyl, Kouřil, Černý – Hečko, Nemček (60. Lacina), Kábrt, Zelený – Hubička, Voltr (76. Karanský).

VELIM - NOVÝ BYDŽOV 0:0

První poločas přinesl vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Ve druhé části hry neproměnili na straně Bydžova velké šance Kazda, Blažej ani Krois, naopak se hosté sami ubránili mnoha standardním situacím Velimi, při kterých kralovali stoper Matějka a gólman Cejnar.

Fakta – Rozhodčí: Blaschke (Liberec). ŽK: 3:1. Diváci: 200.

RMSK Nový Bydžov: Cejnar – Pilař, Matějka, Kubelka, Žalman – Keprta (46. Labík, 64. Kolínek), Krois, Tomeš – Vaníček, Blažej – Kazda (88. Petřík).

TURNOV - LETOHRAD 2:0

Letohrad vstřelil sice dvě branky, ale ani jedna mu nebyla uznána, takže prohrál 0:2. Domácí se trefili poprvé už v 9. min., kdy rychle rozehráli trestný kop. Druhou trefu Turnova přidal ve 39. min. z dálky hlavou Koťátko.

Fakta – branky: 9. Škréta, 39. Koťátko. Rozhodčí: Richtár (Třebotov). ŽK: 1:6. Diváci: 180. Poločas: 2:0.

FK OEZ Letohrad: Kykal – Kail, Strasmeier, Vaniš, Kříž – Moník, Stejskal, Řehák, Gerža (50. Čada) – Semerák (72. Matějíček), Kopecký.

MĚCHOLUPY - PŘEVÝŠOV 0:2

Hosté navázali na výborné výkony z předešlých zápasů. Vycházeli ze zajištěné obrany a vyráželi do rychlých protiútoků. Tato taktika jim stoprocentně vyšla. Domácí spoléhali na standardní situace, ale převýšovská obrana pracovala na jedničku.

Fakta – branky: 34. Dvořák, 63. Jarkovský. Rozhodčí: Štěpánek (Chrudim). ŽK: 1:1. Diváci: 250. Poločas: 0:1.

SK Převýšov: Ducheček – Brychta, Jarkovský, Krejčí, Šmíd – Pechar (82. Šorm), Breda, Hrabík, Novák (77. Diara) – Schwarz, Dvořák (72. Semelka).

ŽIVANICE - NOVÁ PAKA 1:1

Byl to zápas s minimem gólových šancí. Domácí se pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti, ve 20. min. Gorol orazítkoval břevno. V koncovce byli Živaničtí nedůrazní. Hlavičky Mergance a Kaciáně po centrech neměly žádoucí razanci. Ve 32. min. zůstal ve vápně nepokrytý Michal, míč si posunul do
ideální pozice a střelou od tyče otevřel skóre zápasu.

Po změně stran se na hrací plochu vloudila nuda, hra neměla plynulost. V 61. min. se po centru Rozsévače prosadil hlavou Ptáček, čímž vyrovnal. Hra poté dostala vzruch. Střelu Podlipného pod břevno skvěle zmařil Ottmar a slibná šance Michala gólem také neskončila. Bod je pro Živanice málo.

Fakta – branky: 32. M. Michal – 61. Ptáček. Rozhodčí: Krauskopf (Č. Budějovice). ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0.

Sokol Živanice: Mareček – Mocanu, Hrmo, Vrážel, Ferčák – J. Černík (60. Podlipný), Gorol, Kaciáň, M. Michal – Balog (76. Melechovský), Merganc.
1. FK Nová Paka: Ottmar – Musil, Ptáček, Čokina, Novák – Mindl, Rozsévač, R. Jelínek, M. Král – Bažík (87. Mači), Banda (80. Kout).

PARDUBICE - NÁCHOD 0:3

V 11. min. se po centru Šťavíka parádně trefil Srkal a tento gól předznamenal další vývoj zápasu. Těsně před přestávkou se hlavou prosadil Rompotl a hosté byli na koni – 0:2. Ve druhé půli fauloval Tischler ve vápně Víta, a ten penaltu proměnil – 0:3.

Fakta – branky: 11. Srkal, 44. Rompotl, 59. z pen. Vít. Rozhodčí: Blažej (Nižbor) ŽK: 2:1. Diváci: 160. Poločas: 0:2.

FK Pardubice: Shejbal – Hudec, Tischler, Prorok, Voženílek – Škvrňák (46. Fikejz), Kudrna, Jeřábek, Fidra – Petrus, Brychta.
FK Náchod-Deštné: Kobos (9. Kasabov) – Nejman, Škoda, Pohl (67. Malý), Rompotl – Srkal, Belák, Vít, Šťavík – Jandík, Šorfa (80. Sedláček).

CHRUDIM - DOBROVICE 2:1

Poslední tým tabulky si v první půli vytvořil více šancí a zaslouženě vedl gólem exligového Zbončáka z trestného kopu. Po přestávce se „afrkáči“ zlepšili a otočili skóre ve svůj prospěch. Nejprve srovnal Vácha hlavou po rohu Kopeckého a vítězný gól dal Vágner z uličky R. Holuba.

Fakta – branky: 56. Vácha, 75. Vágner – 40. Zbončák. Rozhodčí: Bohatý (Jablonec nad Nisou). ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1.

AFK Chrudim: Žďánský – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Klíma (70. Michalec), Vodrážka, R. Holub (89. Kroutil), Kopecký – Vácha, Vágner.