Kalendář lže. Každý, kdo vyrazil o víkendu na fotbal, může potvrdit, že léto, které má končit zítra, je již dávno v pánu. V Moravské Třebové a v Dobříkově nezahřála diváky ani jedna branka.

M. Třebová – Letohrad B 0:0
V prvním poločase byl k vidění takticky vedený boj, který se odbýval mezi šestnáctkami, defenziva na obou stranách převládala nad útokem. Hosté si nedokázali vypracovat žádnou šanci, na straně domácích stojí za zmínku jenom střela R. Šatníka z 25 metrů, kterou Pěnička vyrazil na roh. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Hosté Kryštofa za celý poločas výrazněji neohrozili, jejich útočné úsilí končilo na hranici vápna.
Domácí se snažili útočit, ale proti výborně organizované obraně soupeře se prosazovali těžko. V 55. minutě vysunul P. Šatník Hollého, ale jeho střelu dokázal hostující obránce na poslední chvíli zblokovat na roh. Posléze našel přesným centrem Potáček hlavu Strouhala, jenž minul Pěničkovu branku, a poslední příležitost domácích přišla v 83. minutě. Králíček centroval na P. Šatníka, ale ten také hlavičkoval mimo. Utkání tak skončilo zaslouženě smírně.

Dobříkov – Lanškroun 0:0
Příznivci Dobříkova byli zvědavi, zda budou domácí, i bez několika hráčů základní sestavy, pokračovat v dobrých výkonech, kdy z osmi zápasů dokázali pětkrát vyhrát.

Spíše než nějaká extra fotbalová podívaná bylo utkání bojem o každý metr hřiště a zápasu dominovaly především obrany. Poté, co v 8. min. hlavičkoval nebezpečně domácí P. Horníček, získávali územní převahu hosté. Po čtvrthodině se Lanškrounu nabídla největší šance zápasu. Po faulu domácího kapitána Jehličky ve vápně měli výhodu pokutového kopu. Šrůtek si nejprve dlouho rovnal míč na bílý puntík, ale za tu dobu nejspíš stačil znervóznět a poslal balon vedle. Největší šanci první půle v podání domácího mužstva zazdil Jan Horníček. Nejprve si jeho bratr Petr několikrát vyměnil míč s Jehličkou a dlouhým nákopem našel mezi beky naběhlého Jana, jenž se řítil sám na branku Lanškrouna. Ke smůle Dobříkovských mu ale zakončení nevyšlo. Síť sice rozvlnil, ale pouze tu ochrannou.

Urputná bitva pokračovala i ve druhé půlce. Vedení mohl na svoji stranu strhnout lanškrounský Mizerák, jenž se dostal k míči ve vápně, ale Lukes byl proti. Stejným způsobem se dařilo i na druhé straně Wendligovi. Při Houžvičkově střele měl sice problémy, ale poradil si s ní. V 75. min. výtečně hlavičkoval lanškrounský Smejkal, jenže Lukes opět udržel akcie dobříkovských nad vodou. Domácí se snažili zápas rozhodnout v závěrečných minutách, když těžili především z dlouhých autů Karely. Branka už ale žádná nepadla a utkání skončilo spravedlivou remízou.

(vím, ry)