SK Vysoké Mýto – Jiskra Ústí n. O. 1:0 (1:0)
Derby přilákalo do ochozů velice početnou návštěvu, když utkání vidělo 420 diváků. Ti už v osmé minutě viděli zajímavý střelecký pokus Kopřivy, jehož do zakončení vyslala dvojice Svoboda – Konečný. Poté se ke slovu dostal Šumský, ale jeho chvíle přišla později. Přesněji ve 28. minutě. Ivo Svoboda vybojoval míč na hranici šestnáctky, ten se dostal k Nicolasi Šumskému, jenž rozvlnil k radosti domácích příznivců síť za Marečkovými zády – 1:0. Jak se ukázalo, byla to jediná branka střetnutí. Střelou se v první půli blýskl ještě Kopecký. Hosté si nechali svoji první velkou příležitost na závěr poločasu, když vypálil Kukla, ale Černík si s jeho ránou poradil. Vytáhl se i Mareček, když nadvakrát sebral míč střelci Svobodovi.
Na úvod druhého poločasu se do dobré střelecké příležitosti dostal Lukáš Kopřiva, když střílel netradičně levou těsně vedle. V 57. minutě se opět mohlo měnit skóre. Po trestném kopu Šumského se ve vápně hosté špatně zorientovali a ke střele se dostal Živný, ovšem bez brankového zakončení. Další výbornou střelu měl Konečný, která těsně minula branku hostí.
Největší šance Ústeckých v zápase přišla čtvrt hodiny před koncem. Po centru se k hlavičce dostal Hudec, jehož tutovku z metru reflexivně vyrazil Vojta Černík. Hosty tato situace výrazně nastartovala k náporu, vynutili si místy až drtivý tlak. Vyrovnat se jim ale nepodařilo. Mýto tak udrželo jarní neporazitelnost, vrátilo Ústí porážku z podzimu, a to, co si trenér hostí nepřál, se stalo skutečností. Domácí se dostali v tabulce o bod před Jiskru. V příštím kole jede Mýto na hřiště posledního Liberce, Ústí se představí v dalším derby v Letohradu.

Fakta – branka: 28. Šumský. Rozhodčí: Myška. ŽK: 4:0. Diváci: 420. Poločas: 1:0. SK Vysoké Mýto: Černík – Žák, Jeníček, Pecháček, Živný – Kopecký, Kopřiva, Daněk, Svoboda, Konečný (69. Valášek) – Šumský. Jiskra Ústí n. O.: Mareček – Tomášek, Felgr (73. Kaláb), David, Hudec – Felcman, Nágl, P. Falta, Brabec, Kukla (66. Langer) – Vaňous.

FK Turnov – FK Letohrad 0:1 (0:1)
Domácí byli v průběhu zápasu sice více na míči, ale do pokutového území a k výraznějšímu ohrožení branky se nedostávali. Naopak Letohrad v 11. minutě udeřil, když Jedlička posadil z trestného kopu balón na hlavu Tichého, což byl, jak se později ukázalo, rozhodující moment celého utkání.

Fakta – branka: 11. Tichý. Rozhodčí: Kazda. ŽK: 1:2. Diváci: 230. Poločas: 0:1. FK Letohrad: Ehrenberger – Šponar, Strasmeier, Kail, Krystl – Černohorský, J. Jedlička, Linhart, J. Štěpán (90. P. Štěpán) – Tichý (58. T. Jedlička), Kabourek (87. Konečný).

(bed, kou)