Místní tým je účastníkem moravské divize D, kde mu patří desátá příčka.
Utkání se odehrálo na umělé trávě, která je zcela netradičně zabudována do skály. Jediným nedostatkem hřiště jsou jeho úzké rozměry, což ovlivňuje výsledný fotbal. Do utkání nemohli nastoupit z důvodu nemoci či zranění Kukla, Jiroušek a Ráb, přesto si mužstvo Jiskry počínalo až na výjimky zcela jistě.

Sokol Konice – Jiskra Ústí n.O. 0:3 (0:0)

Branky: Tomášek, Falta, Borek.

Do utkání vstoupili ústečtí hráči nebojácně, drželi častěji míč na kopačkách a již v 11. minutě zahrozil Felcman po pěkné přihrávce Javůrka. Šance ale zůstala nevyužita. Dále se Saňákovi svěřenci snažili utkání rozhodnout, ale ani následná převaha a skvělé šance zůstaly nevyužity. Domácímu mužstvu Jiskra mnoho nedovolila, za zmínku stojí dva náznaky šancí po špatné rozehrávce hostujícího týmu.

Do druhého poločasu hráči Jiskry nastoupili s cílem co nejdříve rozhodnout, což se záhy podařilo. Třetí šanci druhého poločasu využil v 54. minutě Tomášek, který s přehledem „uklidil“ do branky míč, který se po hlavičce Borka odrazil od tyče – 0:1. Od tohoto okamžiku Ústečtí jednoznačně dominovali a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí znovu. Změna skóre nastala v 74. minutě, kdy P. Falta zakončil pěkný Stejskalův centr – 0:2. Domácí si vytvořili ve druhé části čtyři nebezpečné akce a centry, které však v pohodě vyřešil brankář Krátký. Nejhezčí akce znamenala poslední změnu stavu utkání, to když Roupcův nádherný centr zakončil Borek hlavou na 0:3. V závěru si hráči Jiskry mohli pokazit skóre, když v 90. minutě fauloval ústecký obránce soupeřova útočníka v pokutovém území. Domácí však nepřekonali brankáře Krátkého z pokutového kopu, kterým vysoko přestřelili.

Jiří Saňák, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „Jsem rád, že jsme odehráli utkání v tempu, s dobrým přístupem a snahou o dodržování našich principů hry. Mrzí mě snad jen několik výpadků v rozehrávce a to, že jsme domácím darovali možnost zahrávání pokutového kopu. Jinak jsme měli toto utkání pod kontrolou. S přípravnými zápasy jsem spokojen, protože jejich způsob odehrání se výrazně přibližuje tempu, nasazení utkání mistrovských, což je pro náš vývoj velmi důležité. Věřím, že se tento faktor projeví i v hlavní části.“

Sestava Ústí n. O.: Toman (46. Krátký) – Roupec, Jar. David, Borek, Tomášek - Felcman (46. Falta), Vaňous, Roušar, Pászto (60. Kaláb) – J. Javůrek (46. Stejskal), Z. Dostál (73. Chasák).

Příštím soupeřem fotbalové Jiskry bude další účastník divizní skupiny D Vrchovina Staré Město n. M.. V sobotu 26. února od 14.00 hodin začíná utkání na UMT v Ústí nad Orlicí.

(ska)