O pořadí rozhodlo více než šest stovek odeslaných hlasů od fotbalových příznivců, takže slušný vzorek by tu rozhodně byl.

Suverénním vítězem ankety s nadpoloviční podporou hlasujících se stal nevídaný gólový počin útočníka Matouše Novotného z Dobříkova, který byl unikátní v rámci fotbalových soutěží napříč celým Českem. Ve třinácti podzimních kolech totiž dobříkovský bomber nastřílel neskutečných 34 branek a také jeho zásluhou se jeho tým pevně usadil na čele tabulky krajské I. B třídy skupiny B s jednoznačnými postupovými ambicemi. A jak vidno, jeho výkon zaujal fanoušky nejenom v Dobříkově, protože v jeho prospěch dorazilo 56 procent všech zaslaných hlasů!

TJ Sokol Dobříkov (v červeném).
Se zakončením v malém vápně nejsem spokojen, říká dobříkovský střelec Novotný

Jako druhou nejpodstatnější událost podzimu vyhodnotili naši čtenáři věc daleko méně pozitivní, totiž zpřísněný metr Disciplinární komise Pardubického krajského fotbalového svazu (28 procent hlasů). Ta se vydala na „křížovou výpravu“ s cílem pokusit se zastavit, či alespoň přibrzdit vzrůstající agresivitu a projevy hrubého nesportovního chování, čehož jsme ve stále větší míře svědky na fotbalovým trávnících. Nejčastěji vůči rozhodčím, ale nejednou i mezi hráči navzájem. Disciplinárka na to reagovala tresty, jaké v minulosti nebývaly k vidění, vystavila provinilcům stopku na šest či sedm měsíců (v jednom případě trest zmírnila odvolačka) a dokonce sáhla i k uzavření hřiště pro diváky. Není třeba pochybovat o tom, že podobný trend bude pokračovat nadále, pakliže bude docházet k vážným přestupkům podobného rázu.

Tenhle okamžik vyšel Tomáše Lipavského (vlevo) na sedm měsíců fotbalové stopky, zatímco svitavský hráč Martin Czehowský musel ze hry odstoupit a od té doby se na hřišti neobjevil.
Sedm měsíců bez fotbalu. Dva hráči si u disciplinárky vyslechli tvrdé ortely

TJ Svitavy vs. FK Přelouč.TJ Svitavy vs. FK Přelouč.Zdroj: Martin Alexa

Pomyslný bronz si vysloužila podzimní spanilá jízda fotbalistů Jiskry Ústí nad Orlicí (6 procent hlasů) v podzimní části divizní skupiny C. Poznamenala ji jediná porážka ve Velkých Hamrech, naopak korunovala výhra v závěrečném kole v přímém souboji o první místo v duelu s Benátkami nad Jizerou. Ústečtí půjdou do jara z nejvyšší pozice a v roli postupového favorita číslo jedna.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí vs. SK Benátky nad Jizerou.
Kdykoli jsme mohli střídat a nikdy neoslabili, chválí kouč ústeckého lídra Chudý

Další pořadí ankety:

Skvělá podzimní jízda Sokola Dobříkov, jedenáct výher v řadě a vedení ve skupině B I. B třídy

Zdařilý podzim SK Stolany a jeho vedoucí pozice v I. B třídě skupině A

SK Zámrsk – jediný neporažený tým mužů v Pardubickém kraji a lídr I. A třídy

Nedohrané utkání IV. třídy Pardubicka Zdechovice vs. Staré Čívice z důvodu hromadné bitky hráč

Vydařené vystoupení MFK Chrudim ve Fortuna:Národní lize (7. místo, 23 bodů)

Vydařený finiš FC Libišany a jeho půlmistrovský primát v krajském přeboru

Výsledkový propadák FK Letohrad a nelichotivá poslední příčka v divizi.