Až na třetí pokus si fotbalisté divizní Jiskry poradili s letos trápícím se Turnovem. Svého soupeře přejeli rychlou kombinační hrou po zemi a viditelně lepší fyzičkou, na těžkém terénu ovšem museli dohánět jednobrankové manko z prvního poločasu.

Ústí – Pěnčín/Turnov 3:1

Oproti předpokladům vyrukovali Turnovští na domácí se svým esem v rukávu. Mezi tři tyče se totiž znovu postavil velezkušený gólman Radek Cimbál, který v předchozích dvou duelech znamenal pro domácí střelce takřka nepřekonatelnou zeď.

Brankář, jenž prožil svá nejlepší léta ve vršovickém Ďolíčku, držel turnovský parník nad vodou zejména v první pětačtyřicetiminutovce. Ústečtí od úvodních minut bušili do hostující defenzivy, jenže marně. Na konci první čtvrthodiny byl ke gólu blízko kapitán David, ale míč, který po rohu přizvedl hlavou Roušar, napálil zblízka nad. Uběhly pouhé dvě minuty, když po levém křídle prosvištěl turnovskou defenzivou výborně hrající Javůrek. Ve vápně našel milimetrovým pasem Dostála, jeho pokus ale Cimbál reflexivně vyrazil.

V době sílícího tlaku Ústí přišla zcela nečekaně pohroma na druhé straně hřiště, kam se Turnov podíval za první poločas jen v několika případech. Brankář Novák vyrobil na těžkém terénu neskutečnou hrubku, místo odkopu doslova věnoval míč Bártovi, a ten nabízenou možností nepohrdl – 0:1. Domácí nečekaný zvedák poznamenal, do jejich hry se vkradla nervozita a Turnov do přestávky málem podruhé udeřil. Hrubku v rozehrávce tentokrát vyrobil Stejskal, na Nováka v tu chvíli postupovali dva útočníci v modrém, jenže za minutu dvanáct vypomohl obětavým zákrokem Roušar. „Tam se to asi zlomilo, kdyby dali na 2:0, měli bychom to určitě těžší,“ přiznal krátce po závěrečném hvizdu útočník Zdeněk Dostál. Ústí už do poločasu na vyrovnání nedosáhlo, trpělivé obléhání Cimbálovy brány ale přineslo své ovoce po změně stran. „Zlepšili jsme hru ve středu hřiště a soupeře úplně zničili,“ komentoval po zápase trenér domácích Jiří Saňák. Po hodině měl konečně důvod k radosti.

Běžela totiž 60. minuta a kouzlo zkušeného gólmana odčaroval obránce Tomášek. Z nakrátko rozehraného rohu rezultoval ostrý centr do vápna v podání Zdeňka Dostála a na lehce tečovaný míč neměl turnovský brankář nárok – 1:1. Mezi střelce utkání se mohl o devět minut později zapsat také Borek, jehož vybídl k sólovému nájezdu pohotovou uličkou Vaňous. Cimbála sice domácí útočník překonal, proti ale byla levá tyč turnovské branky. Rozhodnutí tak přinesla až 71. minuta, kdy byl za hranicí šestnáctky faulován Borek a následný přímý kop Dostála byl z kategorie nechytatelných – 2:1. Posledních dvacet minut už trápícím se hostům očividně docházely síly a Ústečtí přidali ještě pojistku tří bodů. Střídající Pászto prostrčil v 74. minutě míč na Zdeňka Dostála a ten tváří v tvář Cimbálovi dokonal další obrat Jiskry na vlastním hřišti – 3:1. Za kvalitní výkon v utkání, jež s přehledem odřídil sudí Haleš, si vysloužili Saňákovi svěřenci zasloužený potlesk více jak tří set domácích fandů.