Tentokrát k tomuto řídkému jevu došlo v Libišanech, kde nedokázali adekvátně odpovědět na dvě trefy domácího střelce Bukače. Kanonýr přeboru Kopecký sice v poslední čtvrthodině snížil, ale to bylo ze strany nekompletního favorita všechno. Libišanští fotbalisté výhrou nad silným soupeřem uctili památku tragicky zesnulého spoluhráče Tomáše Kučery, který s nimi symbolicky „odehrál" úvodní minuty střetnutí.

Co se týče boje o první místo, nemusí Slatiňany tato ztráta nějak extra mrzet, neboť čtyři kola před koncem se jejich pozice zdá být dostatečně pevnou. Šest bodů mají náskok na nyní druhou Chrudim, třetí Třemošnice je o další dva body zpět, má ale odložené utkání proti Libišanům k dobru. Právě Třemošnice pokračovala ve výborných výkonech v Holicích, kde sice zvítězila „jen" 1:0 gólem minutu před koncem, soudě dle ohlasů se tak ale stalo zcela zaslouženě, protože byla lepším týmem.

Situace velmi významně houstne na chvostu tabulky, kde jsou na dvě nedobrovolné „jízdenky" do I. A třídy čtyři adepti. Závěrečná kola nebudou v těchto patrech skutečně pro slabší povahy. Do značné míry za to „může" Dolní Újezd, který byl po podzimu prakticky odepsaný, ale v odvetách se vzmátořil a díky vítězství nad Svitavami teď dokonce dostihl předposlední Moravany.

Připomeňme situaci na chvostu pořadí: 13. Heřmanův Městec (24), 14. Přelouč (22), 15. Moravany (21), 16. Dolní Újezd (21). Že vypadá zrovna takto, o tom spolurozhodoval vzájemný střet dvou celků z téhle skupiny mezi Heřmanovým Městcem a Přeloučí. Hosté ho rozehráli náramně, po šesti minutách vedli 2:0, ale druhý poločas patřil domácím a jejich obratu. Tři trefy, z toho jednu penaltovou, vtěsnali do rozmezí dvanácti minut.

Ještě méně času, a to necelé dvě minutky, potřebovala Choceň k otočení vývoje zápasu v České Třebové. Potvrdila, že jí to venku jde v poslední době lépe než na vlastním trávníku, vždyť před časem vyloupila i Třemošnici. Jakoby přitom hráče Agrie nabudilo vykázání kouče Dvořáka, jemuž se nelíbily verdikty rozhodčího, dal to najevo a musel opustit prostor určený trenérům. Deset minut nato přišel obrat.

Duel sousedů z poklidného středu tabulky pro sebe rozhodlo Hlinsko, ačkoli se o vítězství bálo a pojistilo si ho až v samotném závěru.

Událost kola

Tři velké obraty. Dolní Újezd otočil zápas se Svitavami, Heřmanův Městec překlopil pro sebe duel s Přeloučí a Choceň se postarala o parádní zvrat v České Třebové.

Zklamání kola

Nejsou tak vzdáleny časy, kdy byl holický trávník pro soupeře skoro nedobytný. Ale teď? Tamní fanoušci museli skousnout proti Třemošnici opět hořkou pilulku.

Výrok kola

„Na soupeře jsme prostě neměli. Hlavně rychlostně, v nasazení a důrazu. Prohráli jsme zaslouženě."
(Václav Velinský, trenér Holic)

Krajský přebor - sestava 26. kola podle Deníku

Janda (5, Třemošnice) - Táborský (2, Přelouč), Fogl (3, Choceň), Novotný (2, Česká Třebová) - A. Cach (Hlinsko), Holec (Choceň), Sršeň (3, Choceň), P. Šindelář (4, Třemošnice) - Bukač (2, Libišany), Frňka (2, Dolní Újezd), Peter (2, Heřmanův Městec)

V pátek poslední rozloučení s Tomášem Kučerou
Dne 13. května zemřel při tragické dopravní nehodě fotbalista FC Libišany Tomáš Kučera ze Lhoty pod Libčany. Smutná událost zasáhla nejen fotbalovou veřejnost v regionu. Poslední rozloučení se čtyřiadvacetiletým hráčem se uskuteční v pátek 26. května ve Smuteční obřadní síni v Kuklenách. S fotbalem začínal ve Lhotě pod Libčany, dále působil v Olympii Hradec Králové, FC Hradec Králové, Libčanech, Holicích a Libišanech.