Tečku za skvělou sezonou udělali Ústečtí doma proti Kutné Hoře. Vítězstvím 2:0 si mohli po zápase užívat opojných oslav.

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - Kutná Hora 2:0

Senzace. Úspěch jako hrom. Zápis do historie.

Fotbalisté Ústí nad Orlicí dokázali něco, co si sami jen těžko dokázali představit. Tři kola před koncem mohli po utkání s Kutnou Horou oslavit postup. Stačila k tomu výhra 2:0. Góly padaly z pokutových kopů, a to ještě jednu Strnad nedal, když balón možná ještě dnes nespadl z nebes.

Šancí měli Ústečtí jako máku. Na osm, devět gólů. Výtečnými zákroky se ovšem zaskvěl kutnohorský gólman Kadlec. Chytal parádně, škoda že jeho spoluhráči před ním nejsou letos v optimální pohodě.

Obrázek byl zcela zřejmý všem, co se přišli podívat na to, až bude Jiskra slavit.

Hrálo se na jednu bránu. Domácí pálili, dostávali se do zakončení velmi snadno, ale pokusy Součka a Smejkala gólman vyrazil.

Hosté měli světlejší moment pouze jeden v každém poločase. O první se postaral Kulhánek, kdy jeho střelu ze střední vzdálenosti „prodal" ústecký Krátký efektním zákrokem pro lidi. Poté přišel první faul v pokutovém území. Exekutor Strnad poslal míč z „desítky" vysoko a zároveň hodně daleko. Vzápětí znovu čaroval Kadlec, kdy senzačně vytáhl hlavičku Chlebouna. „Doufám, že do konce sezony přidám ještě další gól," řekl v pátečním rozhovoru stoper Chleboun. Byl v sobotu blízko, ale radost mu zkazil gólman dokonce dvakrát.

Před půlhodinou hry se řítil sám Nágl, Kadlec mu oslavu z gólu překazil, ale při možnosti o dorážku byl Nágl faulován a rozhodčí nařídil druhou penaltu. K té si stoupnul Kukla, s přehledem ji proměnil.

Po pauze se nic převratného nestalo v tom smyslu, že se mohlo celý zápas hrát jen na polovinu hřiště.

Ústí přikovalo soupeře, festival zahozených šancí pokračoval. Zejména Kukla dělal obraně hostí velké problémy a sám se ocitl ve dvou jasných gólovkách. Jenže nedal ani jednu, tudíž si počkal, až bude mít vůbec tu nejjednodušší možnost – penaltu. Proměnil a dal razítko na postupové oslavy.

Ústí si tak ve více než stoleté historii zahraje třetí nejvyšší soutěž v republice.

SK Vysoké Mýto - Kolín 4:0

Druhý zápas v řadě doma využili Mýtští dokonale. Vyšel jim úvod, když hned v páté minutě otevřel skóre Rezek. Po půlhodině hry se zapsal do střelecké listiny Kopřiva a domácí mohli jít do kabin v poklidu. Náskok si velmi pozorně hlídali a dvěma slepenými zásahy jej navýšili na pohodlných 4:0. Ve zbytku času už se jen dohrávalo.