To nejsou slova jen tak do větru, protože když se podíváme na soupisku útočníků, je tam jedno zajímavé jméno vedle druhého. „Zabijákem" je Radim Fikejz, po kterém v Mýtě prahli tak moc, až se z toho trenérovi ROMANU OLIVOVI málem uvařil telefon. Ale vyplatilo se.
Avšak není sám.
V přípravě se střelecky dařilo Lukáši Machovi, jenž zaznamenal šest branek a po těžkém zranění se tak dostává do formy v pravý čas.
Bohužel trenér musí počítat i ztráty. „V Převýšově se vážně zranil Honza Pecháček. Mimo bude celý podzim," mrzí mýtského kouče.

První otázka bude směřovat na posílení mužstva. Dá se mluvit vyloženě o posílení?
Myslím, že určitě. Jsme rádi, že jsme přivedli Radima Fikejze z Pardubic. Navíc nám zcela jistě pomůže i Adam Kopřiva, který přišel z hradecké juniorky. Velmi dobře se jeví i oba dorostenci z Chrudimi Trnka s Wimmerem.

Trenér Roman OlivaZároveň jste docela omladili. Takže směrem k budoucnosti dobrá cesta?
Je potřeba říci, že jsou to všechno hráči z Vysokého Mýta a na tom si teď dáváme hodně záležet. V tomto směru se nám příchody povedly a je to dobře.

Když se naskytla možnost angažování Radima Fikejze z Pardubic, hádám, že jste telefon žhavil o sto šest?
Když jsme se dozvěděli, že rozvázal smlouvu, tak to byla naše priorita.

Hodně vás to musí hřát u srdce, že jej máte v kádru?
Trochu ho teď přibrzdilo zranění, ale během pár dní už by to mělo být v pořádku a jsme pochopitelně moc spokojení.

Klíčový hráč?
Myslím, že mezi klíčové hráče bude patřit.

Útočná dvojice Mach – Fikejz. To na papíře nevypadá zrovna špatně?
K tomu ještě zařadíme Tomáše Sedláka. Konkurence v útočné fázi je velká a ještě tam můžeme posunout Štěpánka. Tady jsme na tom vskutku dobře.

Jaké procento gólové produkce si od toho slibujete?
Jména jsou jedna věc, ale hrozně důležité bude, jak se ve hře v ofenzivě budeme prezentovat. Není to ovšem jen o těchto jedincích, je to o celém mančaftu. Ti hráči jsou zkušení, mají něco za sebou a umějí šance proměňovat. Ale říkám, že v tom musí pomoci celý tým.

Sehráli jste v přípravě několik zápasů s kvalitními celky. Klapalo to ve všech, jak jste si představoval, nebo ještě máte na čele vrásky?
Dobrý pocit mám z posledního utkání, které jsme odehráli v Převýšově. Zápas byl hodně kvalitní, akorát mě mrzí těžké zranění Honzy Pecháčka, což byl jediný černý okamžik. Jinak si myslím, že to byla slušná generálka. Mrzí nás vyřazení z poháru s Unionem. Pro nás to byl hratelný soupeř, ale chybělo několik hráčů (gólman Černík, útočník Fikejz, pozn. aut.). K tomu jsme si vybrali ještě navíc blbý den.

K poháru se ještě vraťme. Za půl hodiny bylo prakticky po zápase. Slavia utekla mezi prsty. To muselo kabinou zatřást. Mrzelo to dlouho?
Přáli jsme si to všichni. Dopadlo to, jak to dopadlo. Myslím, že na některé hráče to sedlo a do dne jsme se taky netrefili. Možná byla znát větší zodpovědnost. Zkrátka nás to mrzelo.

Máte už jasno, jaká jedenáctka zahájí soutěž v Semilech, kam jedete?
Jasno nemám, protože máme stále některá zranění v mužstvu. Od začátku netrénoval Michal Žák, nyní má zdravotní problémy i Roman Konečný a o Honzovi Pecháčkovi ani nemluvě. Budeme asi muset trochu improvizovat, ale od dalších kol už by se to mělo zlepšovat a situace bude lepší.

Honza Pecháček má tedy stopku na celý podzim?
S určitostí to tak vypadá. To zranění je vskutku dlouhodobější.

Jaké jsou cíle do sezony?
Chtěli bychom být do šestého místa. Kádr jsme vhodně doplnili, trochu jsme i omladili a myslím, že v soutěži můžeme hodně zlobit.