Mezi nejlepší týmy krajského přeboru patří v jarní části soutěže fotbalisté České Třebové. Ze šesti zápasů ani jednou neprohráli a inkasovali pouhé dvě branky. Trenér Šindelář však nadšení přeci jenom brzdí.

Choceň – Hlinsko 2:0
Lubomír Myšák, trenér Chocně: „Jsem spokojený. Nevytvořili jsme vzadu žádný kiks, obrana fungovala skvěle. V závěru si Hlinsko sice vytvořilo dvě standardní situace, ale obě hlavičky šly nad bránu. Adam Lesák skvěle splnil taktické pokyny, když měl za úkol si víc všímat nebezpečného Jůna. Adam je bojovník, dříč, který nerad prohrává souboje.
Důležitý byl druhý gól, kterým jsme potvrdilo naše vedení. Dali jsme gól po rohu, sice to nebyl žádný nacvičený signál, ale vyšlo nám to.
V závěru jsem trochu vybuchl, protože hráč Hlinska měl být jasně vyloučen, srazil Smejkala, který by postupoval sám na branku.“

Č. Třebová – Polička 1:0
Michal Šindelář, trenér České Třebové: „Tentokrát bych naše vítězství považoval za šťastné. Nehráli jsme vůbec dobře a většina našich hráčů zahrála hluboko pod své možnosti. Gól jsme do branky dotlačili až dvě minuty před koncem, jinak zápas neměl s fotbalem moc společného.
Znovu jsme v zápase neproměnili penaltu, což je hlavně o psychice. Pavel Švec je v tréninku s přehledem proměňuje a úplně bez problémů. Teď neproměnil druhou, tak holt přijde na řadu někdo jiný. Nedělal bych z toho žádnou tragédii. Neproměněnou penaltu sám pak odčinil, když dal gól zmíněné dvě minuty před koncem.

Před zápasem jsem mluvil, že se nám do sestavy vrátí čtyři hráči a nakonec byli jenom dva. Lněnička se Štěpánem do zápasu ještě zasáhnout nemohli. Bylo vidět, že tvořivý Štěpán nám hodně chyběl, nebyli jsme schopní pořádně rozehrát.“

Slovan Pardubice – Ústí 3:0
Ivan Kopecký, trenér Ústí n. O.: „V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, jednu šanci měl soupeř, ze které dal tyč a jednu jsme měli my. Ve druhé půlce si nešťastně srazil do vlastní sítě míč Chudý, to nás poznamenalo a během následujících deseti minut jsme vyrobili hodně chyb a dvakrát inkasovali.

První půli jsme hráli proti větru a přežili jsme to. Ve druhé půlce jsme hráli po větru a mysleli jsme si, že nám to pomůže. Potvrdilo se přesně to, co jsem říkal před zápasem, kvalitou předvedené hry nepatří Slovan do spodní poloviny tabulky. Naše hra však byla málo nebezpečná. Ve druhé půli jsme podali slabý výkon. Nicméně musím uznat kvality soupeře. Ve druhé půlce byl rychlejší, předčil nás v hodně aspektech.“

Svitavy – V. Mýto 2:1
Jiří Podroužek, trenér V. Mýta: „Ze zápasu jsem měl obavu, protože náš tým postihlo v týdnu hned několik drobných zranění a nebyl jistý start tří hráčů základní sestavy. Věděli jsme, v čem je síla domácích a chtěli jsme je zaskočit aktivní hrou. Domácí měli od úvodních minut optickou převahu, my jsme využívali každou příležitost k nebezpečným protiútokům, které se nám dařilo dotáhnout až do zakončení. V samotném závěru jsme zahrávali několik standardních situací, které domácí celkem v klidu ubránili. Po jedné z nich jsme zapomněli na zadní vrátka a rychlý protiútok hasil nedovoleně Kovařík, který uviděl červenou kartu. Následnou standardku lapil Bulva, bohužel se do odraženého balónu opřel domácí hráč a otočil skóre.

Celý druhý poločas jsme čekali na zaváhání domácích, které by vedlo k vyrovnávací brance, několikrát se drobná šance naskytla, ale vždy si Svitavy poradily. Protože nedokázaly odskočit ve skóre, bylo utkání zajímavé až do konce.

Lanškroun – Dobříkov 0:0
Pavel Smejkal, trenér Lanškrouna: „Průběh utkání odpovídal remízovému zápasu. Přesto mohla obě mužstva zápas rozhodnout. Nejprve Marek zlikvidoval trestný kop Dobříkova a potom jsme dvakrát nastřelili tyč. Je škoda především Farkašovy šance, z metru nastřelil břevno. Hrubé chyby se dopustil v zápase rozhodčí, který měl vyloučit Karelu, jenž se dopustil hrubého faulu poté, co už měl žlutou kartu.

Dobříkov sice avizoval, kolik mu bude chybět hráčů základní sestavy, to ale asi trenér Štosek trochu zalhal, myslím, že věděl, že budou kompletní. Musím ale říct, že se úplně neztotožňuji s praktikami trenéra Štoska. Nelíbí se mi jeho ovlivňování lidí okolo fotbalu, na každého si stěžuje a přitom mu jde každý na ruku. V některých fázích zápasu bylo vidět, že rozhodčí přeje hostům víc, než by bylo zdrávo.“

Zdeněk Štosek, trenér Dobříkova: „Obě obrany fungovaly kvalitně, my jsme byli o něco lepší v první půli, Lanškroun ve druhé. Vypadalo to, že bychom mohli zabřednout po tom nešťastném zápase se Třebovou do nějaké krize, ale naštěstí se to nepotvrdilo. Hrajeme tak, abychom gól nedostali. Jsme s bodem spokojení. Lanškroun možná ne, ale byl to remízový zápas a měl by být spokojený také.

Pokud Lanškroun viděl, že by byl od nás zápas veden nějak hrubě, tak si tím moc jistý nejsem. Na druhé straně totiž třeba Mizerák udeřil loktem Dostála, který si ale naštěstí uvědomil, že má podmínku, neoplácel a předvedl dobrou reakci. Deset minut před koncem navíc stoper Lanškrouna strčil při standardní situaci prsty do očí Romana Malého. Což by se asi také stávat nemělo. Brečet ale rozhodně nechci. Rozhodčí zápas zvládl. A zvládl ho proto, že je to dobrý rozhodčí.“

Letohrad B – M. Třebová 2:2
Vladimír Friml, trenér Letohradu B: „Jsem ze zápasu zklamaný, náskok 2:0 bychom, na to s jak zkušenou obranou jsme hráli, měli udržet. Velmi spokojený jsem byl s Kailem, který přihrál na obě branky. Dokázal vyvézt balón, z obránců odehrál nejlepší utkání.

První gól vzali na sebe Strasmeier s Rompotlem. Nechali před brankou hráče, který centr z boku umístil. Při druhé brance možná zachyboval brankář Pěnička, když neudržel první střelu a z dorážky jsme inkasovali.“