FK Agria Choceň – 1. FC Žamberk 0:0 penalty 4:2
František Dvořák st., trenér Chocně: „K administrativním problémům se nechci vyjadřovat. Je to velké podcenění v klubovém vedení. Nakonec to negativní vliv nemělo, nějakým způsobem jsem to hráčům vysvětlil a nechtěl jsem to dál rozšiřovat, protože jsme se museli soustředit hlavně na zápas. Neměli jsme jen administrativní problémy, ale také zdravotní. Dva hráči nastoupili bez tréninku, do utkání nemohl kvůli střevním problémům naskočit ani Strachota. Do základní sestavy jsem musel nasadit čtyři dorostence, pátého v průběhu první půle a šestý naskočil čtvrt hodiny před koncem. Po téhle stránce dobře. Dokázali jsme si, že i tihle kluci mohou konkurovat. Zápas to však nikterak pohledný nebyl, spíše to byla selanka. Z naší strany se ale s ničím jiným ani počítat nedalo. My jsme si spočítali, že dostaneme „řachu", abych se přiznal, ale Žamberk mě herně zklamal. Po této stránce bod beru a ještě jsme si vykopali druhý v rozstřelu, s čímž se tedy pořád nemohu ztotožnit, ale pravidla jsou pravidla. Takže nakonec jsme spokojeni. Vyválčili jsme z minima maximum, jinak se to nedá říct. Před mladými kluky klobouk dolů."
Evžen Kopecký, trenér Žamberka: „Nebyl to z naší strany dobrý zápas, ale hráli jsme v Chocni a máme bod, jakou cenu bude mít, to se uvidí až na konci soutěže. Oba týmy nastoupily značně oslabené a na úrovni hry se to projevilo, bylo to pomalé a bez šancí. Přesto si ale myslím, že jsme to měli být právě my, kteří měli projevit větší drzost a touhu po vítězství, která mně tam chyběla. A proto budu na kluky i přes získaný bod v tomto případě kritický a příští zápas to musíme rapidně změnit."

Třemošnice – TJ Lanškroun 2:1
Tomáš Jambor, asistent trenéra a předseda klubu Třemošnice: „Kluky musím opět pochválit stejně jako minulý zápas s Chocní. Nasazení, bojovnost, tah na bránu, chuť se poprat o každý míč – to vše je v tomto utkání jenom zdobilo. Škoda neproměněné první penalty a některých dalších možností skórovat. Utkání nemuselo být v závěru až tak dramatické. Gólem jsme byli potrestáni snad jen za jednu jedinou chybičku v obraně. A to se nám mohlo i vymstít. Většinou takovéto momenty rozhodují, a proto se jich musíme do budoucna vyvarovat. Mrzí zranění J. Vančury a příjezd záchranky. Ale z nemocnice byl propuštěn do domácího léčení a vše snad dobře dopadne. Takový je fotbal. Body pro nás byly velmi důležité ve hře o udržení."
Pavel Hrabáček, trenér Lanškrouna: „Domácí nastoupili do utkání s velkým elánem. Měli územní převahu, kterou vyjádřili vedoucím gólem. Poté jsme se jim částečně vyrovnali, ale fotbalově to nebyl nikterak oslnivý zápas. Musím tedy říct, že jsme měli i štěstí, když Šebek nedal penaltu. Po přestávce už to bylo vyrovnanější, ale ani před jednou brankou žádné velké šance nebyly. Jenže pak jsme neuhlídali Šebka, který si zpracoval míč ve vápně, náš hráč jej fauloval a z penalty šla Třemošnice do náskoku 2:0. Domácí se zatáhli, sice jsme snížili, ovšem na vyrovnání jsme neměli potřebnou kvalitu. Do dalšího utkání musíme nastoupit s větším odhodláním, abychom mohli pomýšlet na úspěch."

Slatiňany – FK Letohrad B 3:1
Jaromír Hanuš, sekretář Slatiňan: „Před zápasem byl mezi oběma družstvy v tabulce propastný rozdíl, navíc si ještě pamatujeme naši podzimní vysokou výhru v Letohradu 7:0, a tak bylo jasné, kdo je v tomto utkání favoritem. To bylo bez debat. Jenže rezerva divizního týmu na podzim už žádné velké příděly nedostávala a hrála dobře, byť body nedělala. V prvním jarním kole navíc porazila doma Hlinsko, tudíž jsme asi nemohli čekat dopředu nic jasného. V první půli jsme sice měli velkou herní převahu, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Naopak do nečekaného vedení šli z penalty hosté. Naštěstí na zvrat jsme měli do konce zápasu ještě dost času. A nakonec se to i podařilo, a to ještě Vladyka neproměnil penaltu. Nakonec jsme vyhráli, ale na body jsme se nadřeli asi víc, než jsme si před zápasem byli ochotni připustit. Tři body nás už vyšvihly na druhé místo tabulky krajského přeboru. Na nováčka je to velmi slušný počin."
Zdeněk Vacek, trenér Letohradu: „Myslím, že jsme měli na body. Utkání jsme začali až s velkým respektem. Dvacet minut byl soupeř jednoznačně lepší, vytvářel si šance, kterých měl na můj vkus až moc. Podržel nás ale gólman Satoria. Takže jsme to přežili a postupně jsme začali být nebezpeční dopředu i my. Přestali jsme se bát, hráči si ověřili, že i proti takovému mužstvu se dá hrát. Výsledkem bylo naše vedení. Poté jsme se podvědomě trochu zatáhli. Teď mě mrzí, že jsme domácím pomohli ke gólům sami svými chybami. Je škoda, že jsme si nějaký bod neodvezli. Po utkání jsem na hráčích viděl, že byli zklamaní. Sami asi tušili, že body nebyly daleko. Snad se z toho poučíme a musíme jít od zápasu k zápasu. Jinak hráče musím pochválit. Vynikli Satoria s Jakubem Procházkou, jenž větral obranu velmi rázně. Proti Moravské Třebové musíme zabrat."

FK Česká Třebová – Svitavy 2:1
Petr Pražák, trenér České Třebové: „Pro nás velice efektivní utkání. V útočné fázi jsme z minima vytěžili maximum. Taktické úkoly v defenzivní činnosti jsme plnili na výbornou a soupeře jsme pouštěli do šancí pouze naší chybnou rozehrávkou. První náš obdržený gól ze standardní situace patřil k těm lacinějším, ale pak nás v těžkých chvílích po našich chybách podržel brankář Bárta. Byli jsme si vědomi kvalit soupeře v útočné fázi a několik herních prvků jsme tomu podřídili. Musím pochválit hráče za přístup a odhodlanost, většina z nich hrála na hranici svého maxima. Možná i z tohoto důvodu se tentokrát přiklonilo štěstí na naši stranu."

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: „Jak se může změnit výkon mužstva během týdne, ukázali naši hráči ve Třebové. Zatímco proti Holicím zahráli dobře a svůj výkon v průběhu zápasu stupňovali, tak nyní se nedařilo nic a dvěma doslova školáckými chybami jsme soupeři darovali vítězství. I když jsme po celé utkání měli optickou převahu, hlavně proto, že se nás protivník bál a soustředil se hlavně na pozorné bránění, nedokázali jsme to využít. Dostali jsme se brankou Ptáčka do vedení, které nás mohlo uklidnit, ovšem místo toho jsme vyrobili hrubku při rozehrání přímého kopu na vlastní polovině a dovolili domácím snadno vyrovnat. Ve druhém poločase jsme si vytvořili několik šancí, které jsme trestuhodně zahodili a tak opět přišel trest v podobě gólu po standardní situaci od půlky hřiště a zaváhání brankáře. Částečnou omluvou může být to, že jsme hráli po zimě poprvé na trávě. Na porážku je nutno zapomenout a příště podat mnohem lepší výkon, což bude proti silné Chrudimi třeba."