Po minutě ticha, kterou aktéři utkání uctili památku zesnulého bývalého brankáře SK Holice Oldřicha Koubka, se rozehrál bojovný duel, v jehož prvním poločase měli mírnou převahu domácí fotbalisté.

Úvodní oťukávání obou soupeřů ukončila bratrská spolupráce z 10. minuty, kdy na centr V. Englicha z levého křídla o krok nedosáhl nabíhající J. Englich. Ve 13. minutě likvidoval Svoboda nadvakrát pokus Kopeckého po narážečce Šabaty. Strážce protější svatyně Gerčák zase musel v 16. minutě vyboxovat trestný kop Jelínka. Poté se dlouhé minuty hra odbývala převážně uprostřed hřiště. Největší šance první půle se tak zrodily až na jejím konci.

Ve 36. podcenil Gerčák nevinný nákop Skalického, míč neudržel, ale dobíhající Veis v největší šanci Holic v zápase nedokázal trefit odkrytou branku. Ve 40. minutě zatrnulo domácím příznivcům: Šabata prostrčil mezi obránci na V. Smejkala, jehož průnik zlikvidoval vybíhající Svoboda za cenu rohového kopu.

Rozhodl 2. poločas

Po přestávce hra trpěla množstvím nepřesností na obou stranách a zápas dlouho v poklidu směřoval k bezbrankové remíze. Až ve 74. minutě předvedli hosté rychlou akci, Svoboda dobře neodhadl svoje vyběhnutí na Čejkův centr a Reichl ho za to gólově potrestal – 0:1.

Vedoucí gól Chocně domácí osudově nalomil. Ke zvýšení údernosti holické ofenzívy nepomohlo ani vysunutí Jelínka do záložní formace. Šance si proti riskujícím domácím z brejků vytvářeli jen hosté. V 76. minutě se v rozpětí několika vteřin dvakrát ocitli sami před Svobodou, ten ale domácím udržel naději. V 82. minutě domácí na poslední chvíli zblokovali Reichlův volej z ideální pozice. Rozhodnutí zařídil dvě minuty před koncem Krejza utěšenou střelou k tyči – 0:2. Choceňští fotbalisté si tak za zlepšený výkon v druhém poločase odvezli všechny tři body za vítězství 2:0.