Herně to sice ještě s před rokem divizní Chocní není úplně v pořádku, výsledkově se ovšem její hráči oklepali a ve 4. kole krajského přeboru třikrát rozvlnili síť Poličky. Naopak českotřebovští fotbalisté v sobotu nepřesvědčili a po sérii obranných kiksů odešli s Moravskou Třebovou zaslouženě poraženi.

Č. Třebová – M. Třebová 1:3
V třebovském derby se z vítězství radovala ta Moravská, která potrestala těžko uvěřitelné kiksy domácích hráčů. Už v 8. min. vyslal českotřebovský Keprt do sóla M. Sedláčka, který se nemýlil a mířil přesně – 0:1. Pak se dlouhou dobu nebylo na co dívat, domácí kupili jednu chybu za druhou a hosté hru kontrolovali. Po přestávce přišla pro domácí druhá pohroma, centrovaný míč v 56. min. vystihl přesně Kubásek, skóroval ovšem do vlastní branky – 0:2. Za další dvě minuty namazal Vomáčka hostujícímu Kučerňákovi a bylo již 0:3. Českotřebováci si první vyloženou šanci vypracovali až v 61. min., ale Grepla vychytal Kryštof. Pět minut před koncem vybojoval míč Urbanec, přihrál Zadražilovi a ten vsítil alespoň čestný úspěch domácích – 1:3. V závěru mohl dotáhnout na jednobrankový rozdíl střídající Dvořák, ale mířidla si neseřídil přesně, jeho pokus mířil nad.

Choceň – Polička 3:0
V loni divizní Chocni zatím příliš kvalitní fotbal k vidění nebyl, v sobotu se ale její hráči konečně oklepali a výsledkovou krizi protrhli hned třemi brankami do sítě nevyzpytatelné Poličky. Navíc Gerčák v domácí svatyni udržel čisté konto.

Zlomový moment přišel nedlouho před poločasovým hvizdem, pěkná Krejzova střela z pětadvaceti metrů ve 40. min. zaduněla brankovou konstrukcí, na dorážku si počkal útočník Bálek a bylo to 1:0. Po přestávce se hrálo v podstatě jen na jednu bránu, kterou hájil brankář Poličky Prokop. Choceň tlačila, dost šancí spálila, dvě z nich ovšem skončily úspěchem a gólovou radostí. V 76. min. utekl do vápna choceňský Kaplan, nastřelil z úhlu křižnou střelou brankáře a na dorážku si počkal tentokrát Stavrevski – 2:0. Třetí hřebíček do rakve unavené Poličky zatloukl v 86. min. Unger. Zpoza vápna vystřelil technicky a síť se rozvlnila potřetí a naposledy – 3:0.

Srch – Dobříkov 2:1
Domácí podali snaživý výkon. Ve 12. minutě skončilo utkání pro dobříkovského Rouhu, zraněné koleno mu vystavilo stop. V 19. min. trestný kop Popelky zužitkoval Horyna – 1:0. Ve 22. minutě nalil Šmíd Popelkovi a ten pálil do břevna branky gólmana Lukese. Ve 44. se po pravé straně prosadil Zahradník a centrovaný míč do odkryté branky dopravil střídající Houžvička – 1:1. Po změně stran místy hra postrádala plynulost, ale v 65. zahrával trestný kop M. Šmíd a před brankou se hlavou prosadil znovu Horyna. Slibné vedení již domácí uhlídali, ale závěr zápasu byl zajímavý. V 85. průnik Šmída Lukes přikryl. V posledním okamžiku mu ho chtěl vypíchnout M. Peterka, ale zasáhl bolestivě ruce gólmana, který reagoval na tento atak kopnutím do soupeře a po zásluze musel jít předčasně do sprch.

(jp, jma, ci)