Mužstvo se podařilo vhodně doplnit o dva velmi kvalitní fotbalisty, což hře svěřenců trenéra ROMANA OLIVY jen pomůže. Samotné výsledky v přípravných duelech poukázaly, že to klape, a půjde jen o to přenést to do mistrovských zápasů. Mýtští by měli začínat v sobotu s celkem Semil, ale utkání bude zřejmě odloženo.

Obligátní otázka na úvod. Jak jste spokojen se zimní přípravou?
Se zimní přípravou spokojený jsem. Myslím, že jsme ji měli velmi kvalitní. Akorát mě trochu mrzely výpadky některých hráčů. Někteří se ze zdravotních důvodů ještě nezapojili, někteří se zapojili v jejím průběhu. To bylo jediné, co mě na tom netěšilo. Nicméně z celkového pohledu můžeme být spokojeni.

Roman OlivaZačínali jste hned první lednový týden. Hráče čekalo pořádné tréninkové a herní zatížení?
Měli jsme v přípravě kvalitní soupeře, kde jsme se velmi dobře prezentovali. I ty výsledky byly celkem slušné na tu zátěž.

Sebral jste mi to z úst, protože jste opět zvolil přípravné utkání s kvalitními mužstvy i z vyšších soutěží?
Právě tato utkání byla hrozně důležitá pro mladé hráče, kterých u nás máme poměrně hodně. Vypořádali se s tím, až na nějaké výjimky, opravdu dobře. Zápasy byly kvalitní. Z naší strany to mělo kvalitu. Samozřejmě jsme se trápili s koncovkou, že na můj vkus jsme si vytvářeli šancí hodně, ale chybělo přesnější zakončení. Co se týče herního pojetí, tak musím konstatovat, že to bylo v pořádku.

Výsledková bilance není vůbec zlá. Prohráli jste pouze dvakrát, dvakrát remizovali a pětkrát zvítězili?
Podlehli jsme Unionu 1:2, ale ten zápas měl skončit 5:2 v náš prospěch, protože tady jsme těch šancí opravdu hodně neproměnili. S Kolínem to bylo prakticky totožné. Utkání bylo abnormálně vyrovnané, v rychlém tempu, měli jsme asi pět šancí. Soupeř dal první gól sporný, druhý z ofsajdu. Ale na výsledky jsme nekoukali. Zajímala nás hlavně kvalita a v tomto zápase to bylo hodně dobré.

Kde tkví silné stránky vašeho mladého týmu?
Ještě to není úplně tak, jak by si každý trenér představoval. Stále je březen, terény jsou takové, jaké jsou. Myslím, že jsme na tom kondičně kvalitně. A vzhledem k velmi dobrému doplnění mužstva se bude určitě zvedat i hra. Tohle pro nás bude hodně důležité.

Je slabina, jež by vás trápila den před startem?
My hrát asi nebudeme, protože máme na hřišti sníh. Budeme to o víkendu řešit ještě jinak. Co se týče slabin, ještě uvidíme. Bude se rozhodovat především o zdravotním stavu. Začít trénovat by měl Kopřiva, po operaci by se měl zapojit i Žák. Tohle mě k úplné spokojenosti ještě přece jen chybí.

Kádr žádných výrazných změn nedoznal, ale zeptám se na jméno Pavla Tomáška, kterého jste si přivedl. Co si od něj slibujete?
Pavel Tomášek je hodně silný na balónu. Hraje s rozvahou, umně mění rytmus hry. Tohle nám u středního záložníka chybělo. Druhá výrazná posila je i Honza Dvořák. V těchto dvou hráčích je to posílení velké.

Cíl pro jarní část?
Chceme se dotáhnout na špičku a rádi bychom zamířili výš, než momentálně v tabulce jsme. Posun do první čtyřky bychom určitě chtěli.


Soupiska – brankáři: Vojtěch Černík (1988), Erik Zavřel (1994). Obránci: Jan Pecháček (1990), Michal Žák (1990), Marian Hock (1990), Filip Lebeda (1995), Vratislav Valášek (1993), Lukáš Živný (1992), Lukáš Trnka (1996), Martin Fišer (1994). Záložníci: Roman Konečný (1984), Lukáš Daněk (1988), Lukáš Kopřiva (1987), Pavel Štěpánek (1994), David Motl (1995), Filip Wimmer (1996), Adam Kopřiva (1994), Pavel Tomášek (1992), David Motl (1995), Jan Dvořák (1992). Útočníci: Lukáš Mach (1984), Lukáš Benda (1995), Radim Fikejz (1987).
Realizační tým – trenér: Roman Oliva. Asistent: Miroslav Podmajerský. Vedoucí mužstva: Jiří Koukol. Masér: Tomáš Šlégr.
Příchody: Pavel Tomášek (hostování Vlašim), Erik Zavřel (hostování Choceň), Jan Dvořák (hostování z Hradce Králové).
Odchody: Michal Drápela (konec hostování z Vlašimi).
Ideální sestava (podle Deníku): Černík – Valášek, Trnka, Fišer, Hock – A. Kopřiva, Dvořák, Tomášek, Motl – Fikejz, Mach.
Přípravné zápasy: – Převýšov 3:1, – Union 2013 1:2, – Žďár n. S. 0:0, – Vrchlabí 7:2, – Kolín 0:2, – Havlíčkův Brod 1:1, – Vrchovina 2:0, – Polička 4:0, – Slavia Hradec Králové 5:0.