V dalších soubojích šlo o záchranu. Dobříkov doma přivítal Choceň a Žamberk potřeboval body z Lanškrouna.

Česká Třebová - Svitavy 1:2 (1:1)

Do České Třebové přijel nejlepší tým jara a svou kvalitu potvrzoval. Hosté zahrávali v 18. minutě trestný kop, míč skončil na hlavě Veselského, jež poslal svůj tým do vedení. Až poté se začali osmělovat Třebovští. Jako první to zkoušel z otočky Novotný, o chvíli později šel sám na Jílka, jenže přehodil jeho i branku. Vzápětí měl na hlavě druhý gól Veselský, ovšem tentokrát nasměroval balón nad břevno. V 29. minutě byl ve vápně nedovoleně atakován Langer a nařízenou penaltu Novotný proměnil. Tentýž hráč byl pro Svitavské největší hrozbou, když ale nestačil tečovat míč po Greplově přihrávce, šlo se do kabin za stavu 1:1. Nerozhodný výsledek nezměnila ani Ezrova rána po hodině hry, kterou Jílek vyrazil. Střelecké pokusy hostujících Juříka s Chlupem rovněž nebyly úspěšné. Gólman hostí pak čaroval po hlavičce Fučíka z bezprostřední blízkosti. Šest minut před koncem podnikli Svitavští rychlý výpad po levé straně a centr do šestnáctky zužitkoval Frolo. O výsledku tak rozhodla svitavská produktivita a gólman Jílek, jenž pochytal možné, někdy i nemožné.

Dobříkov - Choceň 1:2 (0:1)

Nesmírně důležitý mač z obou stran. Pořád nemají mužstva nic jistého a právě tento vzájemný duel mohl hodně napovědět. A zejména pro Choceň, která se mohla výrazně přiblížit záchraně krajského přeboru. To se jí povedlo i přesto, že takřka hodinu hry hrála bez vyloučeného Lebedy. Už před tímto momentem první půle se hosté dostali do vedení díky Voborníkovi. Dobříkovští si s početní výhodou nedokázali příliš poradit. Když navíc v 60. minutě přidal Voborník druhou branku, měl před sebou nelehký úkol. Sice brzo snížil Jošt, jenže další příležitosti zůstaly nevyužity. Dobříkov si tak zavařil.

Lanškroun - Žamberk 0:0, pen. 5:4

Domácí ani hosté nebudou na zápas vzpomínat zrovna v dobrém. Možná fanoušci. Neviděli gól za devadesát minut, zato jim rozhodčí ukázal dvě červené karty, obě putovaly na konto Žamberka. A radost z toho neměl trenér Kopecký, protože předčasně šli pod sprchy bratři Kopečtí. Prvně stoper Ondřej už v 26. minutě. Jenže s přesilou si Lanškroun nedokázal poradit, a to ani tehdy, když byl čtvrt hodiny před koncem vyloučen Adam Kopecký. Žamberk ubránil remízu i v devíti. Utkání rozhodovaly penalty. V nich si druhý bod vybojoval Lanš-kroun. Teď bude Žamberk trnout, jaké tresty klíčoví hráči týmu dostanou.