Gólový účet otevřel v 12. minutě, když zužitkoval rychlý brejk. „Po soupeřově rohovém kopu jsme ihned přešli do protiútoku, kdy šel Adam Kopřiva sám na branku a gólman mu střelu vyrazil. My jsme se snažili jej doplnit. Sám jsem vyplaval na vápně, ačkoli jsem si to ne úplně dobře připravil, v poloskluzu jsem to ale na druhou stranu docela hezky trefil,“ popisuje Hrubý svůj první zářez.

Netrvalo dlouho a radoval se se svými spoluhráči podruhé. „Z nepřímého kopu po malé domů. Bylo to jen o tom, jestli to prostřelím. Gólman si sáhl na balón, ale i tak skončil v síti,“ přidal svůj pohled na situaci.

V poslední desetiminutovce rozhodl o tom, že jej bude jeho počin něco stát v týmové pokladně. „Třetí gól padl po individuální akci Kuby Mokrejše, kdy mi dal balón do běhu, já šel sám ze strany na brankáře a křížnou střelou jej překonal,“ dodala hlavní útočná zbraň Mýta.

Přesto neměl Hrubý dost a svůj gólový apetit ukojil ještě jednou.

Čtyři „fíky“ se nedávají každý den. Nicméně Vítězslav Hrubý ještě v dresu Luže prožil zajímavý moment. „Za poločas jsem tehdy dal pět branek,“ vzpomíná. „Je super dát tolik gólů, ale hlavně jsem rád, že to pomohlo k výhře, kterou jsme po prohraném utkání v Kolíne potřebovali,“ podotýká fotbalista s desítkou na zádech. A kolik že ho to bude stát? „Ještě jsem nekoukal, i když mi kluci říkali, jestli tam není něco i za čtyři góly,“ dodává s úsměvem Vítězslav Hrubý.