Po dnešku je však jisté, že posledně jmenovaný si v závěrečných zápasech podzimní části již nezahraje. Ve 36. minutě dopoledního duelu s Vysokým Mýtem totiž inzultoval rozhodčího Matěje Cichru, načež bylo utkání za stavu 0:1 předčasně ukončeno!

Zpráva rozhodčího: Červená karta během zápasu. Hrubé nesportovní chování, 36. minuta – hráč Šírl Radek fyzicky napadl soupeře - prudké vražení soupeře oběma rukama do oblasti krku v přerušené hře s následkem pádu, poté ležícího soupeře nakopl do oblasti stehna. Po udělení ČK strčil oběma rukama zepředu do hrudi asistenta rozhodčího a následně zezadu prudce udeřil zaťatou pěstí hlavního rozhodčího do hlavy do oblasti spánku, ucha, což zapříčinilo pád rozhodčího na zem. Tudíž došlo k inzultaci rozhodčího (*dále zpráva rozhodčího) - vedoucí mužstva domácích obeznámen se zněním přestupku (není možno napsat na přední stranu ZoU.)

Doplnění zprávy: Utkání bylo ukončeno ve 36. minutě pro inzultaci rozhodčího hráčem D10 Šírl Radek (81031274). *(pokračování popisu ČK). Při odchodu z HP D10 dále slovně vyhrožoval rozhodčímu slovy: „Já si na tebe počkám, já ti jí napálím opravdu, ať máš důvod to ukončit.“ Poté byl domácími spoluhráči zpacifikován a odveden do kabiny.

Osud sobotního utkání 12. kola Fortuna Divize C tak nyní leží na bedrech členů sportovně-technické a hlavně disciplinární komise. Očekávat se dá kontumace ve prospěch hostů (0:3) a především vysoký trest pro bývalého českého reprezentanta, vítěze poháru UEFA, Superpoháru i Ruského poháru. Šestatřicetiletý Šírl si v této sezoně již nejspíš nezahraje.

Odkaz na zápas: http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Fotbal/Soutez-Divize-C/Pohlavi-Muzi/Sezona-2017-2018/151422-FK-Zbuzany-1953,-o.-s.-SK-Vysoke-Myto,-o.s..htm