Neděle, 17.00: RMSK Cidlina Nový Bydžov (4. místo, 6 bodů) – FK OEZ Letohrad (3. místo, 9 bodů). Letohrad v divizi kosí jednoho nebezpečného soka za druhým. Zítra se mu do cesty postaví Nový Bydžov, který je silný především v domácím prostředí. „Je to velice dobře poskládaný tým. Nemají rozdělené role, kdo je střelec a kdo nahrávač, a v tom jsou nebezpeční,“ varuje trenér Letohradu Jaroslav Veselý. Když měl ale najít nejsilnější stránku svého soupeře, neváhal: „Standardní situace, ty Bydžov zdobí. Musíme si je ohlídat. Hra navíc stojí a padá s Michalem Blažejem, svojí kvalitou divizi přesahuje. V útoku hraje ještě Janouch, který je velice silný na míči, rozhodně nepostrádá důraz.“
Domácí celek to má o něco snazší, přesně ví, na koho se má zaměřit. V útoku Letohradu se totiž daří oběma střelcům. Góly dává jak Semerák, tak Brendl. „Víme o nich, ale že bychom je nějak zvlášť hlídali, to asi ne,“ prozradil záložník Bydžova Petr Tomeš.
Cidlina těží ze své vynikající práce s mládeží. Z její pověstné akademie pochází například rychlý záložník Ondřej Vaníček. „To je jejich velká výhoda. Vždy mohou sáhnout do kvalitní mládeže a já Bydžov řadím do užší špičky divize,“ oceňuje sílu soupeře Veselý.
Letohrad sice zatím jenom vítězí, ale potýká se s jedním problémem. Vysoké tempo neudrží po celý zápas a soupeři dává čas se nadechnout. „O fyzičce to určitě není. V Náchodě jsme sice měli výpadek v části druhé půle, ale v závěru jsme dokázali zápas zase zvrátit v náš prospěch. Je to v psychice,“ domnívá se letohradský trenér a svoji myšlenku doplňuje: „Může to být i tím, že někteří hráči nejsou zvyklí vstupovat do zápasu jako favorit. Je to pro nás nová role. Pokud hráči chtějí hrát o vyšší příčky, musí se to naučit zvládat. A Bydžov zápasy otáčet umí, to dokázal minule s Dobrovicemi.“

Sobota, 17.00: Jiskra Ústí nad Orlicí (12. místo, 3 body) – FK Pěnčín/ Turnov (10. místo, 3 body). Ošklivá nula v kolonce body je smazána. Ústí si může lehounce oddechnout. Ale jen do dnešní páté hodiny. To bude muset opět zabrat na plné obrátky. Minulý zápas Turnovu hrubě nevyšel, vystřelil pouze jednou na branku a prohrál s Velimí 0:1. „Bylo to bojovné utkání, ani jedno z mužstev se nedostalo do koncovky a Turnov prohrál po penaltě. Zápas jsem viděl a byl to boj. Sice se hrálo bez šancí, ale oba týmy hrály nadoraz. Jednoduché to určitě mít nebudeme,“ všiml si trenér Ústí Ivan Kopecký, kterého upoutaly ještě kvalitní standardní situace Turnova. „Navíc tam má dva velmi vysoké hráče a uprostřed hřiště šikovné kluky,“ doplnil trenér Ústí.
Turnov bodoval pouze v prvním kole a dva poslední zápasy prohrál. „Každé mužstvo se snaží hrát vzadu na nulu a bude se o to snažit i Turnov. S tím počítáme, snad se s tím vyrovnáme a získáme tři body. Výhrou v Dubu jsme smazali tři mínusové body ze šesti a bude důležité, abychom se nedostali do dalšího mínusu,“ přeje si ústecký generál Ivan Kopecký.
Velkou čáru přes rozpočet udělalo Ústí svalové zranění útočníka Borka. Povzbudivá informace však je, že už začal s lehkým tréninkem. „Nedokážeme ale přesně odhadnout, kdy bude plně k dispozici. Svalová zranění jsou hodně nečitelná a nechceme ho ztratit na půl sezony. Musíme být opatrní,“ varuje Kopecký. Ten zahájil misi s názvem „hledáme parťáka do útoku k Dostálovi“ a zdá se, že hledání je u konce. Nebude tam nikdo. „V Českém Dubu jsme hráli v trochu jiném složení a vyšlo nám to. Pavel Tomášek není klasický útočník, ale zahrál na svém místě dobře. Dělat útočníka z někoho, kdo není, je těžké i pro samotného hráče,“ objasňuje operaci „druhý útočník“ ústecký trenér.