VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bubeníček: Letos jsme řešili několik perliček

Ústí n. O. - Předseda okresního fotbalového svazu nyní věří, že by k našemu okresu měl být krajský svaz vedený Janatou spravedlivější.

7.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař


V sobotu se konala valná hromada Okresního fotbalového svazu. První muž okresního fotbalu ZDENĚK BUBENÍČEK má
za sebou polovinu ze svého funkčního období. Nyní ho čekají dva roky, které by měly být možná o něco veselejší než ty předešlé. Třeba už kvůli tomu, že volbu předsedy Českomoravského fotbalového svazu vyhrál Ivan Hašek. Ostatně Bubeníček má s Haškem něco společného. Odpovídá bez vytáček i na nepříjemné otázky a dovede přiznat chybu. To se ve fotbale cení!

Jak jste s výsledkem voleb předsedy ČMFS spokojen?
Jsem velmi spokojen, asi nikdo nečekal, že Ivan dostane tolik hlasů. Mělo by to být ku prospěchu celého našeho fotbalu, který byl hodně na dně.

Takže jste volil Ivana Haška. Nebo se pletu?
Nepletete. Byli jsme také členy iniciativy okresů, které požadovaly mimořádnou valnou hromadu.

Co by měl amatérský fotbal mít z toho, že byl Ivan Hašek zvolen?
Haškův tým tvrdí, že by měl být STES rozdělen pro profesionální, pro krajské i okresní svazy. Takže by také do okresů mělo přitéct víc peněz.

Občas mi přijde, že už se ale čeká jenom na to, až Ivan Hašek začne chodit po vodě a prohlásí ho za Mesiáše. Není jeho postava přeci jenom trochu předémonizovaná?
Je pravda, že všichni od začátku říkali, jak přijde Hašek a fotbal úplně změní. Naštěstí dostal do výkonného výboru lidi, kteří by mu měli pomoci, ale rozhodně mají před sebou hodně práce. Je možné, že si za měsíc někdo bude říkat, že se nic nezměnilo. Jenže Hašek a jeho lidé před sebou nemají práci na dny, ale na roky. Věřím, že změny k lepšímu budou, ale chce to trpělivost.

Ryba smrdí od hlavy, vedení svazu se vyměnilo, ale stačí to, aby fotbal nabyl znovu větší důvěry? Není potřeba, aby se podařilo zbavit i bafuňářů, kteří stihli zakořenit na nižší úrovni a jsou v pozadí?
Toť otázka. Tam záleží na tom, kdo bude do krajských svazů zvolen. Je jasné, že na krajích zůstanou lidé, kteří byli více spřaženi s minulým vedením.

Měl se za vlády Pavla Mokrého amatérský fotbal hodně špatně?
Říkalo se, že nejsou peníze a ty třeba ještě nějaký čas nebudou. To hlavní, co však vázlo, byla komunikace. Ta byla velice špatná. Nemohli jsme získat žádné informace.

Nedávno proběhly ještě jedny volby, krajské. Předsedou byl zvolen Vladimír Janata. Jak se vám zamlouvá?
I s tímto výsledkem jsem spokojen. Na kraji byla potřeba také změna. Neříkám, že by to doktor Kořínek dělal špatně, ale je dobře, že zavane čerstvý vítr. Jsme rádi, že se do výkonného výboru dostal i pan Beneš z Letohradu. Měli jsme mezi kandidáty i Zdeňka Honla, ale ten bohužel zvolen nebyl.

Náš okres bude mít sedm mužstev v nejvyšší krajské soutěži, devět v nejnižší. Jsme silným hráčem?
Záleží hlavně na rozložení na výkonného výboru. Vloni tam byl od nás jenom jeden člověk a letos zase.

Takže je malá šance asi něco prosadit…
Přesně tak. Přesto si ale myslím, že pod vedením pana Janaty by k nám mohl být kraj spravedlivější při rozhodování.

Co vlastně říkáte tomu, že se našim týmům tak daří a vyplňují B třídu i krajský přebor?
Na jednu stranu je to fantazie. B třída bude skoro okresní záležitost. Stále tam naše týmy postupují a nikdo nepadá. Je škoda, že nám ze třetí ligy spadl Letohrad.

V krajských soutěžích funguje kompenzace za chybějící mládežnické družstvo. Oddíl musí platit 30 tisíc. V sousedním Hradci Králové platí však jenom 10 tisíc a i v ostatních krajích je to podstatně méně. Máte nějakou snahu to změnit?
Nevím, co s tím chce kraj dělat. My pokuty za chybějící mládežnické družstvo dáváme také. Těchonín třeba teď dostal výjimku. Někdo si mládež třeba půjčí, tak jak to udělal Dobříkov. Je ale pravda, že je holý nesmysl, aby vesnice měla v krajském přeboru tři mládežnická družstva.

Nezdá se vám to jako zabíjení vesnického fotbalu?
Může to klidně být likvidační. Sportů je teď navíc strašně moc. Potíže už začínají mít i některá města a co teprve vesnice. Výjimkou jsou třeba Libchavy, tam nemají problém.

Proč myslíte, že není na kraji žádná vůle těch třicet tisíc snížit?
Připadá mi to, že někdo asi chce, aby svaz měl peníze. Třeba když přijde víc peněz z vrchu, bude pokuta spíše symbolická. Ta částka je tak vysoká proto, aby to asi všechny týmy donutilo si mládež obstarat.

A přitom jak jste i vy řekl, mládež není…
Dělají se ale třeba u žáků projekty jedna plus čtyři, jedna plus pět… Aby oddíl mohl založit žákovský mančaft, i když má třeba jenom deset hráčů.

Pojďme se podívat na sezonu v okresním fotbale. Musel jste jako předseda svazu řešit velké problémy?
Po sportovní stránce dopadly soutěže dobře. Větší problémy nebyly. Řešili jsme ale několik jiných perliček. Začalo to vašim rozhovorem s panem Pokorným, na který jsem reagoval. Potom přišla kauza, kdy hráč Kabourek napadl rozhodčího a disciplinární komise dala podle mého názoru mírný trest. Dalším problémem byl spor mezi rozhodčím Böhmem a panem Matějkou.

Takže sezona byla hodně zajímavá…
Hodně. Ale hlavně, že to neovlivnilo průběh soutěže. Udělali jsme i chybu, když jsme nenařídili hrát poslední zápasy okresních přeborů ve stejnou hodinu. Naštěstí to soutěž opět neovlivnilo.

Takže alespoň ponaučení pro příště…
Ano, chápu Rudoltice, jak si u vás v jednom článku ztěžovaly, že druhý poločas už nemusely hrát, když se dozvěděly, že přišly o postup.

Plusové body jste naopak získali tím, že jste zprostředkovali trenérský seminář Jaroslava Hřebíka…
Myslím, že to mělo pozitivní ohlas. Pokusíme se to zopakovat. Pan Hřebík slíbil, že když bude mít čas, přijede znovu. Něco do sebe mají i naše trenérské kurzy, kde má přednášky Jirka Saňák, což je také profesionální trenér.

Minulý týden jste prostřednictvím Deníku reagoval na dopis pana Ezra, který kritizoval okresní fotbalový svaz za to, že mládež nedostala žádné trofeje. Hodně vás to nadzvedlo?
Možná má pravdu v tom, že jsme nedávali medaile. Napsal, že mládež nedostala nic. Ale oddíly dostaly míče. To samé bylo o startovném. Z něj se platily pokuty a oddíly tak nemusely hradit poštovné. Startovné se vyúčtuje a oddílům se vrátí.

Jasně, ale když to teď trochu přeženu, není lepší dát mládežnickým oddílům poháry s jejich štítkem, než mizerné míče, které se stejně hned okopou? Připadá vám to důstojné? Vždyť poháry lze sehnat za pár korun…
Máte pravdu. V loňském roce poháry ještě byly. Letos jsme je bohužel nedali, nedorazilo nám totiž moc peněz. Ale máte pravdu, dají se koupit i levné poháry.

Takže budete o nich pro příští sezonu znovu uvažovat?
Ano budeme. Mrzí mě, že pan Ezr nepřijde na svaz s návrhem, co by se dalo změnit. Nemusí se vše řešit přes média.

Letos jsme rozjeli anketu o „Nejlepšího rozhodčího okresu“, jak jste ji vnímali na svazu?
Já jsem to bral. Hlasoval jsem také.

Myslíte, že i rozhodčí anketu brali, nebo spíše nadávali, co jsme si to na ně zase vymysleli?
Nenadávali. Tedy alespoň nic jsem neslyšel (smích).

Favoritem byl možná mladý rozhodčí Jiří Pavlas, ale zvolení Václava Hanzla asi také nebude krokem vedle, že ne?
Určitě ne. Rozhodně patří k těm lepším rozhodčím v okrese.

Když už jsme u těch rozhodčích… Zápas okresního přeboru třetí třídy, ve kterém už o nic nejde, píská sedmdesátiletý rozhodčí a jeho mladý kolega musí na lajnu. Když už, tak by to mělo být naopak. Nepřijde vám to zvláštní?
Přijde. Souhlasím s vámi, že zkušení rozhodčí by spíše měli být na lajně a pomáhat mladším. Nemluvil jsem se členy komise rozhodčích, ale myslím, že na posledním školení bylo dvanáct nových rozhodčích, kteří jsou velmi mladí. Z okresu naopak míří do kraje Pavlas, Kodydek, Horníček a Chadima.

Takže v našem okrese kvalitní mladí rozhodčí jsou…
Jsou, dost jich máme do osmnácti let.

Jenže když to trochu přeženu, staří rozhodčí chtějí pískat, dokud chodí. Pískají ze středového kruhu… To se potom hráčům nikdo nemůže divit, že jsou naštvaní.
Tohle je špatné. Ve druhé třídě může alespoň pomoci kvalifikovaný asistent. Nechceme nikoho vyhazovat, ale věřím, že sbor rozhodčích postupně omladíme.

Úsek obsazování rozhodčích příliš nezvládl situaci ze závěru „okresní trojky“. Stejná trojice, která pískala Těchonín, jela druhý den pískat České Heřmanice, přitom oba týmy bojovaly o první místo. Zbytečně to zavání spekulacemi, nemyslíte?
Přes předsedu komise rozhodčích jsem to zjišťoval. Bylo mi řečeno, že se rozhodčí omluvili, takže nezbývalo nic jiného, než na ten druhý zápas poslat stejnou trojici. Máte pravdu, nahrává to spekulacím.

Je to škoda, protože podobnými necitlivými rozhodnutími ztrácí soutěž kredit…
Bohužel. To samé ale bylo i v zápase České Heřmanice – Těchonín v posledním kole. Zněly hlasy, že hlavní rozhodčí je z Mýta, což je kousek od Heřmanic. Je to zbytečné. Rozhodčí Kodydek je kvalitní, ale klidně to mohl odřídit například zkušený pan Rot ze Žamberka. Proti jeho nasazení by nikdo nemohl říct nic.

Mezi rozhodčí přibývají i dámy, to je slušná rarita…
To j e pravda. Měl jsem třeba obavy z jednoho zápasu v Rybníku, kde byla na lajně jedna slečna. Diváci tam dovedou vytvořit na rozhodčího pořádný tlak. Ale zvládla to perfektně.

Takže se blíží doba, kdy některou z nich uvidíme jako hlavní?
Proč ne, třeba budeme mít naši Damkovou (úsměv). (ry)

Autor: Pavel Ryšavý

7.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 95 Kč

Prodavači v prodejnách PRODAVAČ/KA - POKLADNÍ (BRIGÁDA). Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 95 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Rokycanova č.p. 280, Litomyšlské Předměstí, 566 01 Vysoké Mýto, Očekáváme samostatnost, spolehlivost, příjemné vystupování, ochotu učit se novým věcem., Práce s pokladnou. , Nástup možný ihned, případně dohodou., Kontakt: telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Rosa market s.r.o.- pracoviště vysoké mýto, Rokycanova, č.p. 280, 566 01 Vysoké Mýto. Informace: Andrea Pavlíčková, +420 465 424 183.

Výroba - Výroba Montážní dělník 13 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů OPERÁTOR/KA MONTÁŽE. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: NÁSTUP MOŽNÝ IHNED, MÍSTO VÝKONU PRÁCE: Rybník č.p. 242, 560 02 Česká Třebová 2, Jsme výrobní firma a dodáváme plastové výrobky nejen do automobilového průmyslu až po finální montáž a to vše se 70% zaměstnanců se zdravotním omezením., Jste manuálně šikovní?, Rádi v našem kolektivu přivítáme šikovné pracovníky., Práce je vhodnějsí pro ženy., Možnost zkráceného úvazku dle domluvy. , POŽADUJEME: kladný přístup k práci, zodpovědnost a manuální šikovnost ostatní Vás naučíme., NABÍZÍME: mzdové ohodnocení odpovídající osobním výsledkům, příspěvek na obědy, výhodné telefonní tarify, podíl na zisku společnosti, možnost spolurozhodovat, pravidelné firemní akce, společný nákup zdravých potravin, KONTAKT: paní Slezáková, telefonicky (7 - 14 hodin), e-mailem nebo osobně po předchozí tel. domluvě (Rybník 91). Pracoviště: Solea cz výrobní družstvo, 560 02 Česká Třebová 2. Informace: Jana Slezáková, +420 777 123 028.

Obchod - Obchod Nákupčí 16 980 Kč

Specialisté v oblasti prodeje a nákupu produktů a služeb (kromě informačních a komunikačních technologií) Specialista/ka služeb zákazníkům. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16980 kč, mzda max. 17670 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: MÍSTO VÝKONU: Hypermarket Tesco, Cihlářská č.p. 761, 562 01 Ústí nad Orlicí 1, PRACOVNÍ DOBA: zkrácený úvazek 37,5 hodin/týden, NABÍZÍME: , - stravenky, - rekondiční volno, - odměny při pracovním výročí, - penzijní připojištění, - dovolená , KONTAKT: osobně - paní Bruthansová, Hypermarket Tesco Ústí nad Orlicí. Pracoviště: Tesco stores čr a.s. - hypermarket ústí nad orlicí, Cihlářská, č.p. 761, 562 01 Ústí nad Orlicí 1. Informace: Dana Bruthansová, +420 720 970 719.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/NICE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Sokolská č.p. 226, Kerhartice, 562 04 Ústí nad Orlicí 4, Náplň práce:, - administrativní činnost, - práce na počítači, - fakturace, - příprava podkladů pro účetnictví, - obchodní činnost, Požadujeme: znalost AJ, Nabízíme: příplatek na stravování, Kontakt: telefonicky nebo osobně na sídle firmy (Kerhartice). Pracoviště: Kolář cz s.r.o., Sokolská, č.p. 226, 562 04 Ústí nad Orlicí 4. Informace: Karel Kolář, +420 603 146 091.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kamion zablokoval silnici.

Kamion zablokoval silnici

Fotbal. Ilustrační snímek.

Pouze béčko Mýta bodovalo

Domky se staví o sto šest. Bažantnice je vyprodaná

Letohrad - O vlastním rodinném domě sní stále řada lidí. Důkazem toho je zájem o pozemky v nové lokalitě pro bydlení Nad Bažantnicí v Letohradu. Všechny pozemky určené pro první etapu výstavby jsou už rozprodané.

Tématem je slabá koncovka

Orlickoústecko - Krajský přebor: Shodli se na tom trenéři fotbalistů Chocně a Žamberka.

Hospodářskou část statku ve Vraclavi pohltily plameny

Vraclav - Osm jednotek hasičů zaměstnal v pondělí krátce před patnáctou hodinou požár ve Vraclavi nedaleko Vysokého Mýta. Hořel statek, plameny zasáhly celou jeho hospodářskou část. „Obytná část byla před plameny uchráněna,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková s tím, že hasiči požár dostali pod kontrolu po necelé hodině.

Celníci prověřili pracovníky z ciziny

Pardubický kraj - Pardubičtí celníci při celostátní akci s názvem Factory 2018 prověřovali zahraniční pracovníky u subdodavatelů výrobců automobilů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT