VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bubeníček: Letos jsme řešili několik perliček

Ústí n. O. - Předseda okresního fotbalového svazu nyní věří, že by k našemu okresu měl být krajský svaz vedený Janatou spravedlivější.

7.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař


V sobotu se konala valná hromada Okresního fotbalového svazu. První muž okresního fotbalu ZDENĚK BUBENÍČEK má
za sebou polovinu ze svého funkčního období. Nyní ho čekají dva roky, které by měly být možná o něco veselejší než ty předešlé. Třeba už kvůli tomu, že volbu předsedy Českomoravského fotbalového svazu vyhrál Ivan Hašek. Ostatně Bubeníček má s Haškem něco společného. Odpovídá bez vytáček i na nepříjemné otázky a dovede přiznat chybu. To se ve fotbale cení!

Jak jste s výsledkem voleb předsedy ČMFS spokojen?
Jsem velmi spokojen, asi nikdo nečekal, že Ivan dostane tolik hlasů. Mělo by to být ku prospěchu celého našeho fotbalu, který byl hodně na dně.

Takže jste volil Ivana Haška. Nebo se pletu?
Nepletete. Byli jsme také členy iniciativy okresů, které požadovaly mimořádnou valnou hromadu.

Co by měl amatérský fotbal mít z toho, že byl Ivan Hašek zvolen?
Haškův tým tvrdí, že by měl být STES rozdělen pro profesionální, pro krajské i okresní svazy. Takže by také do okresů mělo přitéct víc peněz.

Občas mi přijde, že už se ale čeká jenom na to, až Ivan Hašek začne chodit po vodě a prohlásí ho za Mesiáše. Není jeho postava přeci jenom trochu předémonizovaná?
Je pravda, že všichni od začátku říkali, jak přijde Hašek a fotbal úplně změní. Naštěstí dostal do výkonného výboru lidi, kteří by mu měli pomoci, ale rozhodně mají před sebou hodně práce. Je možné, že si za měsíc někdo bude říkat, že se nic nezměnilo. Jenže Hašek a jeho lidé před sebou nemají práci na dny, ale na roky. Věřím, že změny k lepšímu budou, ale chce to trpělivost.

Ryba smrdí od hlavy, vedení svazu se vyměnilo, ale stačí to, aby fotbal nabyl znovu větší důvěry? Není potřeba, aby se podařilo zbavit i bafuňářů, kteří stihli zakořenit na nižší úrovni a jsou v pozadí?
Toť otázka. Tam záleží na tom, kdo bude do krajských svazů zvolen. Je jasné, že na krajích zůstanou lidé, kteří byli více spřaženi s minulým vedením.

Měl se za vlády Pavla Mokrého amatérský fotbal hodně špatně?
Říkalo se, že nejsou peníze a ty třeba ještě nějaký čas nebudou. To hlavní, co však vázlo, byla komunikace. Ta byla velice špatná. Nemohli jsme získat žádné informace.

Nedávno proběhly ještě jedny volby, krajské. Předsedou byl zvolen Vladimír Janata. Jak se vám zamlouvá?
I s tímto výsledkem jsem spokojen. Na kraji byla potřeba také změna. Neříkám, že by to doktor Kořínek dělal špatně, ale je dobře, že zavane čerstvý vítr. Jsme rádi, že se do výkonného výboru dostal i pan Beneš z Letohradu. Měli jsme mezi kandidáty i Zdeňka Honla, ale ten bohužel zvolen nebyl.

Náš okres bude mít sedm mužstev v nejvyšší krajské soutěži, devět v nejnižší. Jsme silným hráčem?
Záleží hlavně na rozložení na výkonného výboru. Vloni tam byl od nás jenom jeden člověk a letos zase.

Takže je malá šance asi něco prosadit…
Přesně tak. Přesto si ale myslím, že pod vedením pana Janaty by k nám mohl být kraj spravedlivější při rozhodování.

Co vlastně říkáte tomu, že se našim týmům tak daří a vyplňují B třídu i krajský přebor?
Na jednu stranu je to fantazie. B třída bude skoro okresní záležitost. Stále tam naše týmy postupují a nikdo nepadá. Je škoda, že nám ze třetí ligy spadl Letohrad.

V krajských soutěžích funguje kompenzace za chybějící mládežnické družstvo. Oddíl musí platit 30 tisíc. V sousedním Hradci Králové platí však jenom 10 tisíc a i v ostatních krajích je to podstatně méně. Máte nějakou snahu to změnit?
Nevím, co s tím chce kraj dělat. My pokuty za chybějící mládežnické družstvo dáváme také. Těchonín třeba teď dostal výjimku. Někdo si mládež třeba půjčí, tak jak to udělal Dobříkov. Je ale pravda, že je holý nesmysl, aby vesnice měla v krajském přeboru tři mládežnická družstva.

Nezdá se vám to jako zabíjení vesnického fotbalu?
Může to klidně být likvidační. Sportů je teď navíc strašně moc. Potíže už začínají mít i některá města a co teprve vesnice. Výjimkou jsou třeba Libchavy, tam nemají problém.

Proč myslíte, že není na kraji žádná vůle těch třicet tisíc snížit?
Připadá mi to, že někdo asi chce, aby svaz měl peníze. Třeba když přijde víc peněz z vrchu, bude pokuta spíše symbolická. Ta částka je tak vysoká proto, aby to asi všechny týmy donutilo si mládež obstarat.

A přitom jak jste i vy řekl, mládež není…
Dělají se ale třeba u žáků projekty jedna plus čtyři, jedna plus pět… Aby oddíl mohl založit žákovský mančaft, i když má třeba jenom deset hráčů.

Pojďme se podívat na sezonu v okresním fotbale. Musel jste jako předseda svazu řešit velké problémy?
Po sportovní stránce dopadly soutěže dobře. Větší problémy nebyly. Řešili jsme ale několik jiných perliček. Začalo to vašim rozhovorem s panem Pokorným, na který jsem reagoval. Potom přišla kauza, kdy hráč Kabourek napadl rozhodčího a disciplinární komise dala podle mého názoru mírný trest. Dalším problémem byl spor mezi rozhodčím Böhmem a panem Matějkou.

Takže sezona byla hodně zajímavá…
Hodně. Ale hlavně, že to neovlivnilo průběh soutěže. Udělali jsme i chybu, když jsme nenařídili hrát poslední zápasy okresních přeborů ve stejnou hodinu. Naštěstí to soutěž opět neovlivnilo.

Takže alespoň ponaučení pro příště…
Ano, chápu Rudoltice, jak si u vás v jednom článku ztěžovaly, že druhý poločas už nemusely hrát, když se dozvěděly, že přišly o postup.

Plusové body jste naopak získali tím, že jste zprostředkovali trenérský seminář Jaroslava Hřebíka…
Myslím, že to mělo pozitivní ohlas. Pokusíme se to zopakovat. Pan Hřebík slíbil, že když bude mít čas, přijede znovu. Něco do sebe mají i naše trenérské kurzy, kde má přednášky Jirka Saňák, což je také profesionální trenér.

Minulý týden jste prostřednictvím Deníku reagoval na dopis pana Ezra, který kritizoval okresní fotbalový svaz za to, že mládež nedostala žádné trofeje. Hodně vás to nadzvedlo?
Možná má pravdu v tom, že jsme nedávali medaile. Napsal, že mládež nedostala nic. Ale oddíly dostaly míče. To samé bylo o startovném. Z něj se platily pokuty a oddíly tak nemusely hradit poštovné. Startovné se vyúčtuje a oddílům se vrátí.

Jasně, ale když to teď trochu přeženu, není lepší dát mládežnickým oddílům poháry s jejich štítkem, než mizerné míče, které se stejně hned okopou? Připadá vám to důstojné? Vždyť poháry lze sehnat za pár korun…
Máte pravdu. V loňském roce poháry ještě byly. Letos jsme je bohužel nedali, nedorazilo nám totiž moc peněz. Ale máte pravdu, dají se koupit i levné poháry.

Takže budete o nich pro příští sezonu znovu uvažovat?
Ano budeme. Mrzí mě, že pan Ezr nepřijde na svaz s návrhem, co by se dalo změnit. Nemusí se vše řešit přes média.

Letos jsme rozjeli anketu o „Nejlepšího rozhodčího okresu“, jak jste ji vnímali na svazu?
Já jsem to bral. Hlasoval jsem také.

Myslíte, že i rozhodčí anketu brali, nebo spíše nadávali, co jsme si to na ně zase vymysleli?
Nenadávali. Tedy alespoň nic jsem neslyšel (smích).

Favoritem byl možná mladý rozhodčí Jiří Pavlas, ale zvolení Václava Hanzla asi také nebude krokem vedle, že ne?
Určitě ne. Rozhodně patří k těm lepším rozhodčím v okrese.

Když už jsme u těch rozhodčích… Zápas okresního přeboru třetí třídy, ve kterém už o nic nejde, píská sedmdesátiletý rozhodčí a jeho mladý kolega musí na lajnu. Když už, tak by to mělo být naopak. Nepřijde vám to zvláštní?
Přijde. Souhlasím s vámi, že zkušení rozhodčí by spíše měli být na lajně a pomáhat mladším. Nemluvil jsem se členy komise rozhodčích, ale myslím, že na posledním školení bylo dvanáct nových rozhodčích, kteří jsou velmi mladí. Z okresu naopak míří do kraje Pavlas, Kodydek, Horníček a Chadima.

Takže v našem okrese kvalitní mladí rozhodčí jsou…
Jsou, dost jich máme do osmnácti let.

Jenže když to trochu přeženu, staří rozhodčí chtějí pískat, dokud chodí. Pískají ze středového kruhu… To se potom hráčům nikdo nemůže divit, že jsou naštvaní.
Tohle je špatné. Ve druhé třídě může alespoň pomoci kvalifikovaný asistent. Nechceme nikoho vyhazovat, ale věřím, že sbor rozhodčích postupně omladíme.

Úsek obsazování rozhodčích příliš nezvládl situaci ze závěru „okresní trojky“. Stejná trojice, která pískala Těchonín, jela druhý den pískat České Heřmanice, přitom oba týmy bojovaly o první místo. Zbytečně to zavání spekulacemi, nemyslíte?
Přes předsedu komise rozhodčích jsem to zjišťoval. Bylo mi řečeno, že se rozhodčí omluvili, takže nezbývalo nic jiného, než na ten druhý zápas poslat stejnou trojici. Máte pravdu, nahrává to spekulacím.

Je to škoda, protože podobnými necitlivými rozhodnutími ztrácí soutěž kredit…
Bohužel. To samé ale bylo i v zápase České Heřmanice – Těchonín v posledním kole. Zněly hlasy, že hlavní rozhodčí je z Mýta, což je kousek od Heřmanic. Je to zbytečné. Rozhodčí Kodydek je kvalitní, ale klidně to mohl odřídit například zkušený pan Rot ze Žamberka. Proti jeho nasazení by nikdo nemohl říct nic.

Mezi rozhodčí přibývají i dámy, to je slušná rarita…
To j e pravda. Měl jsem třeba obavy z jednoho zápasu v Rybníku, kde byla na lajně jedna slečna. Diváci tam dovedou vytvořit na rozhodčího pořádný tlak. Ale zvládla to perfektně.

Takže se blíží doba, kdy některou z nich uvidíme jako hlavní?
Proč ne, třeba budeme mít naši Damkovou (úsměv). (ry)

Autor: Pavel Ryšavý

7.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 21 000 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu PRACOVNÍK BRUSÍRNY. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Místo výkonu práce: Vysokomýtská č.p. 1294, 565 01 Choceň 1, PP na dobu určitou s možností prodloužení, NÁPLŇ PRÁCE:, - Čtení z technické dokumentace (výhodou, ne podmínkou), - Ochotu pracovat ve dvousměnném provozu (ranní a odpolední směny), - Manuální zručnost (zkušenost s broušením), - Dobrý zdravotní stav, - Samostatnost a zodpovědnost, NABÍZÍME:, - Práci na hlavní pracovní poměr, - Příspěvek na dopravu nebo bydlení, firemní akce, - Příspěvek na stravování, - Příspěvek na životní pojištění, - Poukázka na prací prášek, - Volnočasové poukázky, - Příplatek za beznemocnost až 12 000 Kč/rok, KONTAKT: telefonicky, e-mailem nebo osobně po předchozí tel. domluvě. Pracoviště: Composite components a.s. - pracoviště choceň, Vysokomýtská, č.p. 1294, 565 01 Choceň 1. Informace: Pavla Štěpánková, +420 703 194 521. Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 20 000 Kč Laboratorní pracovníci Laborant - Poloprovoz/syntetická technologická skupina. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Dolní Dobrouč č.p. 401, 561 02 Dolní Dobrouč, Požadavky, - SŠ (nejlépe chemického nebo farmaceutického směru), - Základní technické myšlení a zručnost, - Praxe v chemické, potravinářské či biotechnologické výrobě výhodou, - Schopnost týmové práce, komunikativnost, - Spolehlivost, samostatnost, časová flexibilita, - Znalost práce na PC (MS Office), Náplň práce:, - Práce na optimalizace příprav různých chemických derivátů hyaluronanu v poloprovozním měřítku, - Rutinní příprava chemicky modifikovaného hyauronanu v laboratorním i menším provozním měřítku, - Zajištění drobných chemických syntéz v laboratorním měřítku, - Vedení záznamů o výrobě, Nabízíme: , - Podnikové stravování, - Po prvním roce týden dovolené navíc, - Roční bonus za nenemocnost, - Silnou firemní kulturu, - Podpora vzdělávání, Kontakt:e-mailem. Pracoviště: Contipro a.s., 561 02 Dolní Dobrouč. Informace: Lenka Šilarová, +420 465 519 599. Výroba - Výroba Montážní dělník 14 000 Kč Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení Dělník v elektrotechnice (montáž elektrických nebo energetických zařízení). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 101. Poznámka: Místo výkonu práce: Dvořákova č.p. 328, Žichlínské Předměstí, 563 01 Lanškroun, Požadujeme: vyučení, případně vyšší vzdělání výhodou, zodpovědnost, spolehlivost, pečlivost, dobrý zdravotní stav (práce v noci), Pracovní doba: ranní a noční směny 6:00 - 18:00 hod. a 18:00 - 6:00 hod., jeden týden práce Po, Út, Pá, So, Ne a druhý týden St, Čt, Pracovní poměr bude uzavřen na dobu určitou s možností prodloužení. , Nabízíme: práci v příjemném a čistém prostředí, nástupní mzda od 15 000,- Kč/měsíc (včetně příplatků), během prvního roku se mzda dále navyšuje, možnost dopravy do zaměstnání, příspěvek na stravování (zaměstnanec platí za oběd 18 Kč), možnost bezhotovostních nákupů v jídelně a kantýně (útrata se odečítá z měsíční mzdy), stabilizační příspěvek již po roce zaměstnání, bonusy za splnění plánu, Kontaktní osoba: Vacek Zdeněk, tel.: 465 358 131, e-mail: zdenek.vacek@eur.avx.com. Pracoviště: Avx czech republic s.r.o., Dvořákova, č.p. 328, 563 01 Lanškroun. Informace: Zdeněk Vacek, +420 465 358 131. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 25 020 Kč Učitelé odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) UČITEL/KA ODBORNÉHO VÝCVIKU PRO STROJÍRENSKÝ OBOR - OBRÁBĚČ KOVŮ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25020 kč, mzda max. 29400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: odloučené pracoviště ve firmě Bühler CZ s.r.o., Nádražní č.p. 696, 564 01 Žamberk, Platová řída 10, platový stupeň dle praxe. , Po zkušební době osobní ohodnocení, odměny. , Možnost prodloužení pracovní smlouvy. , Příspěvek na stravování z FKSP., Kontakt: telefonicky, e-mailem. Pracoviště: Střední škola obchodu, řemesel a služeb žamberk - odloučené pracoviště ve firmě bühler cz s.r.o., Nádražní, č.p. 696, 564 01 Žamberk. Informace: Zuzana Pecháčková, +420 774 610 641.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejbalové utkání mezi HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (v bílém) a SK Hokejbal Letohrad (v modrém) na hřišti v Polabinách.

Krajské derby šlo až do nájezdů

Ilustrační foto

Mistr se trápil, ale bude lepší

První evropská zkouška Turů. Turecký soupeř je obrovskou výzvou

Východní Čechy, Svitavy - „Necháme na palubovce maximum,“ slibuje kormidelník Lubomír Růžička společně s celým týmem svitavských basketbalistů. Ten chce na domácí půdě odehrát kvalitní partii.

Tabulka Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 8 7 0 1 21:4 21
2. FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:6 21
3. AC Sparta Praha 8 6 2 0 15:4 20
4. FC Fastav Zlín 8 6 1 1 15:5 19
5. FC Baník Ostrava 8 5 1 2 12:4 16
6. 1. FK Příbram 8 3 2 3 13:14 11
7. Bohemians Praha 1905 8 3 2 3 10:11 11
8. FK Jablonec 8 3 1 4 11:10 10
9. FC Slovan Liberec 8 2 4 2 8:8 10
10. FK Mladá Boleslav 8 3 1 4 17:19 10
11. FK Teplice 8 2 3 3 11:15 9
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT