Fanoušci Ústí nad Orlicí přivítali potleskem brankáře Lukáše Tomana, který se vrátil z hostování v Zábřehu.

Ústí n. O – AS Pardubice 1:0

Na umění Lukáše Tomana si budou muset jeho příznivci počkat. V sobotním utkání ho Pardubice za celé utkání prakticky neohrozily. To samé se dá ale říci i o brankáři hostí Hrdinovi, kterého domácí příliš neprověřili. Jediná branka padla dvě minuty po nástupu na hřiště, když byl na konci první minuty faulován Kukla. Přímý kop poslal do vápna Dostál. Naskočil si na něho Roušar, jehož hlavička se odrazila od tyče a nejrychleji byl u míče Roupec, který ho dopravil za záda brankáře Hrdiny. Ten, kdo čekal brankový příděl, musel být po tomto zápase zklamaný. Pardubice velmi brzy vyrovnaly hru s celkem Jiskry Ústí a fotbalisté se pohybovali převážně ve středu hřiště. Nebezpečné situace před oběma brankami by se daly snadno spočítat na prstech jedné ruky. Nejzajímavější akcí prvního poločasu se stal ve 28. minutě centr Javůrka z levé strany, který ale ve vápně těsně minul Borek. Ve 34. minutě po přihrávce Pászta běžel s úhlu sám na branku Dostál, udělal gólmanovi kličku, ale z úhlu trefil jen boční síť.

Hosté nebezpečně zaútočili o čtyři minuty později, kdy unikl polevém křídle Jakub Kovařík. Na jeho přesný centr si naběhl nejlepší hostující střelec Slováček, ale z malého vápna hlavou poslal míč vedle branky. V závěru první půle se dostal ke slovu domácí rychlík Kukla, jehož střelu odvrátila obrana hostí na roh.
O mnoho lépe se nevedlo v ofenzivě oběma týmům ani v druhém poločase. V 62. minutě vystřelil po zemi z dálky Slováček, ovšem střela brankáře neohrozila. Z protiútoku utekl Kukla a před Borkem odvrátili domácí na roh. Akce pokračovala rohem, na který po akci Dostála vyskočil Roušar, jeho hlavičku vytáhl Hrdina na dobíhajícího Davida, který z několika kroků a z úhlu nastřelil boční síť. To byla největší šance domácích ve druhé půli. O několik minut později si svou šanci vybrali i hosté, když po centru z pravé strany nekrytý Šmeral z několika metrů hlavičkoval vedle. Snaha hostů o vyrovnání vyvrcholila v poslední minutě, kdy dlouhý aut Jakuba Kovaříka prolétl až na zadní tyč, kde byl ale u míče nejrychleji Kukla, který ho odkopl do zámezí. Utkání, které tentokrát diváky příliš nezaujalo, skončil těsným, ale zaslouženým vítězstvím domácích.

(ska, hah)