Dostihy pokračují. Koně jsou stále narovnány jen těsně za sebou. Momentálně táhne celé startovní pole Dolní Dobrouč. Vyhrála v Sopotnice 4:2, když v poločase vedla 3:0 a ovládala hru. Po pauze se sice domácí zmátořili, ale na zvrat to ani tak stačit nemohlo.

Magnetem kola bylo zcela jasně utkání druhého Žichlínku s Brandýsem nad Orlicí. Poločas skončil bez branek, ale po obrátce Žichlínek rychle dvakrát udeřil a čtvrt hodiny před koncem přidal vítěznou pojistku. Na Brandýs čekala ještě sváteční dohrávka v Klášterci. Nevyšel mu úvod, když rychle prohrával 0:2, pak Moudrý dvěma góly vyrovnal. Rozhodnutí nakonec padlo z penalty v 65. minutě. Klášterec tím urval důležité body v boji o záchranu. Brandýs tak během čtyř dní promarnil možnost jít do čela. Místo toho přišel o kontakt.

Ihned toho využilo Jehnědí. Na jaře ztratilo prozatím pouze jeden bod, což jej katapultovalo do první trojky. V zápase s Kláštercem avšak muselo předvést, jak mu jde otáčení výsledku. Prohrávalo 0:2, do poločasu snížilo, a po pauze už domácí herní převahu dokázali zužitkovat. Po úterní výhře nad Verměřovicemi, o kterou se ale museli hráči Jehnědí strachovat do konce, už ztrácejí pouze bod na první tým tabulky.

Zpytovat svědomí mohou fotbalisté rudoltického béčka. Sami si mohou lámat hlavu nad tím, jak je možné, že prohospodařili náskok tří gólů v Červené Vodě. Navrch prohráli na penalty.

Výsledky a statistiky 19. kola

Albrechtice - Dolní Čermná 1:0

Fakta – branky: 65. D. Kollert. Rozhodčí: Habrda. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Albrechtice: F. Marek – Buřval (60. O. Šnír), P. Šnír, Pauk, Urban, Mareš, J. Kollert, Koutný, M. Marek (82. Matějík), D. Kollert, Faltus. Dolní Čermná: Juda – Hyhlík (77. Kittnar), Mar. Bednář, Pecháček, Pražák (84. Matějka), Mich. Bednář (90. Vacek), Fišar, Macháček, Krajči, Hajzler, Marek.

Verměřovice - Rybník 1:1, penalty 4:3

Fakta – branky: 36. A. Nastoupil z pen. – 30. Vrána. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 3:4. ČK: 0:2 (65. Tölg, 82. Mich. Kareš), Diváci: 80. Poločas: 1:1. Verměřovice: Hudec – Šípek, M. Nastoupil, Černaj, D. Nastoupil, Krulikovský, A. Nastoupil, Faltus, Mikyska (74. J. Sklenář), Pavel, T. Sklenář (67. Tlapák). Rybník: Vítek – Viščák, Mich. Kareš, Tölg, Mar. Kareš, Klazar, Vrána, Václavský, Petružálek, Petran (90. Dvořák), Petr (62. Skalický).

FC Jiskra B - Rudoltice 3:3, penalty 3:1

Fakta – branky: 67. Pasker z pen., 68. Kopecký, 80. Maleček – 25. a 50. Foff, 23. Stránský. Rozhodčí: Fiedler. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 0:2. FC Jiskra B: Snopek – Kolbe, Uhlíř, Stašák, Fňouk, Maleček, Votoupal, Kopecký (62. M. Hnátnický), Matoulek (46. Macek), Roček (62. P. Hnátnický), Pasker (85. Bednář). Rudoltice: Nikolinko (80. Juda) – Prekop, Kocanda, Pražák, Nastoupil, Veselý, Foff, Rek, Stránský (73. Zeman), Lochman, Kuběnka (60. Macháček).

Jehnědí - Klášterec n. O. 4:2

Fakta – branky: 33. a 58. Motyčka, 55. Gregar z pen., 70. Horák – 4. Skalický, 7. Šroler. Rozhodčí: Diblík. ŽK: 3:3. Diváci: 133. Poločas: 1:2. Jehnědí: Rosypal – Andrle, Šeda, Vodvárka (61. Vrabec), Fikejz, Motyčka, Viktorín (82. Stratílek), Fišer (46. Lučan), Pilař (67. Horák), Gregar (67. Vondra), Neugebauer. Klášterec nad Orlicí: Jireš (59. Dostál) – Bartoš, Skalický (83. Faltus), Bílek, Fišer, Hůlka, Sabota, Šroler, Bříza, Králík, Bednařík.

Žichlínek - Brandýs n. O. 3:0

Fakta – branky: 48. Šenkýř z pen., 53. Mizerák, 76. Krejčířík. Rozhodčí: Krajči. ŽK: 1:3. Diváci: 104. Poločas: 0:0. Žichlínek: R. Šilar – .Jelínek, Suchomel, Ptáček, Krejčířík (82. Hrabáček), J. Šenkýř (86. M. Šilar), Motl, Mizerák, Vaculík (88. Kočí), P. Šenkýř (46. Antes), Zahradník (74. Pánik). Brandýs nad Orlicí: Zvalený – Špinler (71. Lajza), Sloupenský, Novotný, Matějka, Šroler, Hanzl, Hruša, Kochánek, Beneš, Brzybohatý (59. Fogl).

Němčice - Žamberk B 1:3

Fakta – branky: 14. Bureš – 44., 65. a 90. Cvik. Rozhodčí: Šilar. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 1:1. Němčice: Holec – Řehoř, Kulhavý, Jeřábek, Beran, Krejčí, Plačko, Bureš (81. Daniel), Kopecký, Matoušek (78. Stránský), Stejskal. Žamberk B: Hubálek – Mach, Plundra (46. Vávra, 58. Ulrych), Molnár, Leuchter, Pirkl, Huška, Rudolecký, Zach, Dvořák, Cvik.

Sopotnice - Dolní Dobrouč 2:4

Fakta – branky: 47. Zeman, 84. Vávra – 13. M. Falta, 19. J. Skalický, 44. Matějíček, 74. M. Brabec. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:3. Sopotnice: Martinec – Peterka, Kalousek (71. Koupil), Vítek, Kubišta, Pánik, Vávra, Vojtíšek (46. Zeman), Voleský, Beneš (46. Stárek), Macek. D. Dobrouč: P. Skalický – K. Falta, Vašátko, M. Falta, Wendl, L. Brabec, J. Skalický (81. Pražák), Matějíček (50. Ryšavý), Hynek (74. Vacek), Dušek (67. Švec), M. Brabec.

Dohrávky 14. kola

Jehnědí - Verměřovice 2:1

Fakta – branky: 30. Fikejz, 72. Horák – 78. Ptáček. Rozhodčí: Ropek. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (90. Pilař). Diváci: 169. Poločas: 1:0. Jehnědí: Doležal – Andrle, Šeda, Vodvárka, Fikejz, Motyčka, Pilař, Gregar, Neugebauer (70. Vondra), Vrabec (65. Horák), Lučan. Verměřovice: Svoreň – Šípek, M. Nastoupil, Černaj, D. Nastoupil, Štěpánek, M. Faltus (64. R. Faltus), J. Sklenář, A. Nastoupil (78. Kulhavý), Pavel (70. Ptáček), Tlapák.

Klášterec n. O. - Brandýs n. O. 3:2

Fakta – branky: 9. Sabota, 11. Sodomka, 65. Šroler z pen. – 19. a 28. Moudrý. Rozhodčí: Stolín. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 2:2. Klášterec nad Orlicí: Dostál – Bartoš, Bílek, P. Fišer, M. Fišer, Hůlka, Sabota (90. Rous), Bříza, Králík (42. Šroler, 90. Faltus), Sodomka (71. Skalický), Bednařík. Brandýs nad Orlicí: Miškovský – Janoušek, Sloupenský, Novotný, Hála, Šroler, Hanzl, Hruša (70. Brzybohatý), Kochánek (75. Fogl), Beneš, Moudrý.