Orlickoústecko – Mašina jede neohroženě dál. Fotbalisté Ústí nad Orlicí porazili Živanice v parádním utkání 2:1. Příliš se nedařilo Letohradu, jež prohrál v Chrastavě. Ani ve druhém jarní kole nehrálo Vysoké Mýto. Zápas v Turnově byl odložen.

Jiskra Ústí nad Orlicí – Živanice 2:1 (2:0)
Zápas jara? Možná. Ještě budou další soupeři, ale pokud fotbalistům Ústí vydrží forma, budou těžko k poražení. Po utkání s Živanicemi si mohli v kabině pořádně zakřičet a oslavit důležité vítězství. Tři body jim do plánu dokonale zapadly. Ústí se odpoutalo na prvním místě a jejich nejbližší konkurenti už se na tým dívají z uctivé dálky.
Co ve šlágru kola scházelo nejvíce, bylo lepší počasí. To se pochopitelně odrazilo i na návštěvě, protože zhruba 220 diváků je na takový mač vskutku malé číslo.
I když byl terén těžký a hráči obou týmů měli problém se stabilitou, předvedli fotbal, na který se vyplatilo zajít „mrknout".
Nenudili se gólmani, což dává tušit, že se nehrála žádná „holomajzna" kolem půlící čáry.
První vyloženou šanci měl už v 5. minutě ústecký Nágl, který z několika kroků trefil jen Volšíka. Své zaváhání v koncovce napravil o chvíli později, protože po jeho akci padl úvodní gól, když dorážku úspěšně zakončil Vaňous.
Ústečtí se uklidnili a dál si vytvářeli střelecké příležitosti.
Hodně vidět byla zejména dvojice Smejkal – Vaňous. Oba borci odehráli výborné utkání. V 26. minutě mohli domácí přidat druhý gól. Po Langerově „trestňáku" se k míči dostal právě Vaňous, ale trefil jen Volšíka, který následně vychytal i pokus Strnada. Živaničtí odpověděli přímým kopem Janeckého, jenž bránu těsně minul. Tentýž hráč se dostal i do gólovky, ale opět mu byl prostor branky malý.
Diváci už zvedali ruce nad hlavu, když ústecký kapitán Vaňous zahrával přímý kop, ale Volšík předvedl další výborný zákrok. Alespoň si situaci nacvičili, protože stoper Strnad v 42. minutě přetlačil obránce a tvrdou ránou rozvlnil síť.
Výborný poločas si domácí mohli pokazit hned po nástupu do druhého dějství. Propadli a mohli být rádi, že Polák tutovku neproměnil, neboť už za překonaným Krátkým odkopával míč na čáře Strnad.
Bylo jasné, že hosté nedají kůži lacino.
Měli převahu, ale více šancí se rodilo na straně lídra. Vaňous si to namířil přes polovinu hřiště, vystřelil a Volšík musel znovu zem. Krátce nato vychytal i Smejkala a v 68. minutě lapil pokus Kukly.
Na drama hosté zadělali v 70. minutě, když z nenápadné akce snížil v závaru ve vápně Ujec.
Čekaly se horké chvíle. Živanice vycítily šanci, ale na pozornou obranu nevyzrály. Definitivní pojistku měl na kopačce Kukla, nedal, a v závěru mohl poděkovat Krátkému, jenž bravurně vytáhl parádní Herzánovu střelu.
Ústí vyhrálo 2:1, odpoutalo se a dál si může užívat první pozici.

Fakta – branky: 14. Smejkal, 42. Strnad – 70. Ujec. Rozhodčí: Duchoň. ŽK: 1:3. Diváci: 220. Poločas: 2:0. Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Coufal, Chleboun, Strnad, Langer – Smejkal (86. Heger), Falta, Nágl, Vaňous (90. Skalický), Opina (58. Kukla) – Souček. Sokol Živanice: Volšík – Norek, Motyčka, Ferčák, Sůra – Janecký (79. Kakrda), Gorol (63. Hundák), Herzán, Polák – Ujec, Petrus.

Chrastava – FK Letohrad 2:0 (1:0)
Na hřištích soupeřů to hráčům Letohradu zkrátka nejde. Chtěli si z Chrastavy nějaký ten bod odvést, ale domů se vrátili s prázdnou. Venku znovu nedali ani gól. Za domácí se trefil po půlhodině hry Kouba, zkraje druhé půle zvýšil náskok Štajner.

Fakta – branky: 32. Kouba, 54. Štajner. Rozhodčí: Krejsa. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. FK Letohrad: Ehrenberger – P. Štěpán, Vaniš, Krystl, Šponar – J. Štěpán, Kail, Macek (56. Konečný), Černohorský (69. Slodičák) – Čada, Kabourek.

Utkání Turnov – SK Vysoké Mýto bylo odloženo pro nezpůsobilý stav hrací plochy.

1. Ústí nad Orlicí 17 12 2 1 2 33:11 41
2. Živanice 17 8 4 2 3 43:19 34
3. Čáslav 17 8 3 2 4 34:21 32
4. Vysoké Mýto 15 9 2 1 3 21:13 32
5. Dvůr Králové 17 6 5 1 5 21:27 29
6. Kolín 17 6 3 3 5 24:22 27
7. Letohrad 17 6 3 2 6 18:20 26
8. Kratonohy 17 7 1 1 8 28:24 24