Skvělou formu z posledních kol potvrdili fotbalisté Chocně i ve Svitavách. Je vidět, že se na krajský přebor už adaptovali a v příští sezoně by klidně mohli čeřit postupové vody. Na našich internetových stránkách si můžete prohlédnout fotogalerii ze zápasu

Svitavy – Choceň 1:3
Přestože bylo o pořadí na druhém a třetím místě rozhodnuto už v předstihu, pojali oba soupeři duel hodně prestižně. V bojovném zápase plném střetů měl hlavní rozhodčí Vičar místy hodně práce, aby hru udržel v mezích.
Hostům vyšel daleko lépe začátek. Nebylo odehráno ani deset minut a Stavrevski zakončil svoji samostatnou akci křížnou střelou na zadní tyč – 0:1. Ve 23. minutě po chybě ve středu pole stačil Lampárek vyrazit ránu L. Smejkala, ale dobíhající V. Smejkal už měl snadnou práci – 0:2. Předtím se domácí zlobili, že zákrok na Vacka ve vápně nebyl posouzen jako penaltový, i přesto měli do poločasu tři více než slibné možnosti ke korekci.

Nejprve střílel po Vackově průniku a zpětné přihrávce Šilar ve vyložené pozici nad branku. Ve 34. minutě postupoval agilní Vacek osamocen na Trkala, ten však včas vyběhl a střelu domácího útočníka vyrazil. Choceňský gólman měl hlavní slovo i těsně před přestávkou, když si na něm vylámal zuby L. Jukl.
Po změně stran zajímavých situací ubylo. Více se sice hrálo na polovině Chocně, jenže na dostřel Trkalovy svatyně se domácí dostávali sporadicky. Pokud už ano, skončil balon na tyči, jako po střele L. Jukla. V 66. minutě neuhlídali domácí rychlý brejk soupeře, ten skončil faulem ve vápně a penaltou, kterou jistě proměnil L. Smejkal. Svitavy se ke slovu dostaly v závěru, když zblízka korigoval Jiroušek na 1:3. Na další nápor však už nezbýval čas, přestože měl Šilar na noze ještě jeden gól.

(ha)