Po matném výkonu ve všech řadách, s výjimkou gólmana Křivky, si pardubičtí mladíci připsali snadné vítězství. Výkon fotbalistů Jiskry nejlépe charakterizuje to, že brankář domácího týmu si za celý zápas nepřipsal ani jeden vážnější zákrok.

FK Pardubice B – Jiskra Ústí n. O. 3:0 (1:0)
Pardubičtí nepředváděli nijak skvělý fotbal, ale v obou poločasech alespoň několikrát ústeckého gólmana prověřili. Zápas rámovalo mrazivé, nevlídné počasí i silný vítr ztěžující kontrolu míče. Povětrnostní podmínky však byly pro oba soupeře stejné. Vývoj střetnutí nadlouho ovlivnila situace z 6. minuty, kdy po nastřelené ruce Roupce na rohu pokutového území následoval přímý kop. Ten rozehrál z levé strany Buriánek na přední tyč, kde nekrytý Baldryh lehkou tečí nasměroval míč za záda Křivky – 1:0.
Poté se Pardubičtí uklidnili a získali mírnou převahu. Ve 14. minutě výtečně zasahoval Křivka po střele Poláka z vápna. Krátce po odehrané půlhodině se opět vyznamenal strážce ústecké svatyně, když akrobaticky vyrazil na roh ránu V. Kakrdy z deseti metrů. V závěrečné minutě úvodní části ještě pronikl do pokutového území Vencl, jehož střela se mezi tři tyče nevešla.
Hosté se v úvodní části nedokázali vyrovnat s počasím ani nepříliš kvalitním umělým povrchem. Jejich snaha končila většinou nepřesnou přihrávkou.
Příznivci Jiskry, kterých přijelo poměrně dost, vzhlíželi s nadějí na druhý poločas, kdy se výhoda větru v zádech obrátila. V úvodu této části hry skutečně svěřenci trenéra Navrátila získali převahu, ale jejím výsledkem byl jen velmi nepřesný pokus Vaňouse z ostrého úhlu. Pak ale začala další přehlídka nepřesností, která hrála do not soupeři. Změnu nepřineslo ani prostřídání ústecké sestavy.
Závěrečná třetina zápasu proběhla plně v režii domácích. V 70. minutě znovu zachraňoval Křivka po ráně Norka. O chvíli později však předvedli pardubičtí fotbalisté bleskový protiútok po levé straně, následovala přihrávka na Vencla, jenž přesnou střelou z šestnáctky zvýšil na 2:0. Podobná akce v podání vítězného celku následovala i v 83. minutě s tím rozdílem, že zakončujícím hráčem byl tentokrát Janecký – 3:0.
Poraženému týmu nezbývá nic jiného než poblahopřát lepšímu soupeři a dobře se připravit na příští domácí zápas. Ten je na programu v sobotu 23. března od 15 hodin. V Ústí nad Orlicí se představí FK Pěnčín-Turnov.
Fakta – branky: 6. Baldrych, 72. Vencl, 83. Janecký. Ústí n. O.: Křivka – Roupec, Felgr (79. Kaláb), Hudec, Tomášek – Felcman (69. Grepl), P. Falta, Pászto, Vaňous, Kukla – R. Ráb (46. Knápek). ⋌(js)