Žádné přehnané ambice. Nikam se nehrnout, jen udržet pozice pro příští sezonu. S takovým plánem vstoupí fotbalisté Ústí nad Orlicí do jarní části sezony v ČFL.

Jdou do ní z jedenácté pozice. Řeklo by se, že to je bez starostí. Zdání klame. Od prvního zápasu bude potřeba hrát na plný plyn. Hráči jsou na to připravení, generálka proti Mohelnici se vydařila. Avšak na první kolo přijede do Ústí lídr soutěže z Chrudimi. Jiný kalibr. Na podzim si Jiskra s tímto soupeřem moc nekopla. Nebylo jisté, zdali se utkání odehraje, ale ve čtvrtek přišla zpráva, že duel se bude hrát na umělé trávě. Diváci se tak mohou těšit na jarní premiéru.

„Předpokládám, že budeme pokračovat v nasazeném trendu. Tým bude bojovat a dokáže podobný bodový zisk jako na podzim do Ústí přivést,“ přeje si před zahájením jarní části ČFL předseda klubu Roman Langer.

Tiskovou konferencí zahájila Jiskra Ústí nad Orlicí jarní část sezony ČFL. Představena byla i nová posila fotbalistů Jakub Chleboun.
Soudržnost a týmovost. Ústí chce ČFL udržet

Ústečtí mají ze začátku těžké soupeře. Po Chrudimi čekají Jirny, následují Zápy. Žádná procházka.

S těžkými soupeři ale hrají doma, venku se poperou s týmy, kteří jsou na tom podobně jako Jiskra.

Cíl? Logický. Udržet ČFL.

„Stoprocentně bychom chtěli soutěž udržet. Nebude to úplně jednoduché, protože jaro je vždy jiná soutěž. Naše vylosování není lehké. Se silnějšími soupeři budeme hrát doma, venku nás čekají soupeři, kteří jsou pod námi a bojují o záchranu. Věřím, že třetí ligu v Ústí nad Orlicí zachováme,“ říká odhodlaně trenér Vladimír Chudý.

Tiskovou konferencí zahájila Jiskra Ústí nad Orlicí jarní část sezony ČFL. Představena byla i nová posila fotbalistů Jakub Chleboun.
Bomba! Na stoperu se objeví zkušený Chleboun

Určí sestavu, každému sdělí pokyny, ale na hřiště nemůže. Dirigentskou taktovku po něm převezme posila zadních řad. Během zimní přestávky v Ústí trénoval Jakub Chleboun, bývalý hráč ligového Hradce Králové naposledy působil v Kazachstánu. Vrátil se a nakonec zůstal. Skvělá zpráva pro Ústí, výtečný pro celé mužstvo. „Některé kluky jsem znal, s ostatními jsem se seznamoval během přípravy. Je tady výborná parta. Na to jsem měl vždycky štěstí ve své kariéře. Tým táhne za jeden provaz, což může být velká devíza v jarních bojích. Mužstvo má vnitřní sílu, základ toho, proč uhrálo tolik bodů. Myslím, že jsem zapadl dobře a budu se snažit to na hřišti dokázat,“ sdělil Jakub Chleboun.

Pro trenéra Chudého je jasnou volbou na post stopera. „Tým má řád, Kuba bude naším, lídrem,“ netajil se říci ústecký trenér.

Poprvé se bude moci předvést on i jeho spoluhráči v sobotu odpoledne.

Česká fotbalová liga: TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - SK Převýšov.
Dvě skupiny, návrat béček... ČFL čekají velké změny