Dalo se to na tribuně vydržet?
Zase to bylo úplně něco jiného, viděl jsem utkání po delší době z tribuny. Ten zápas byl hodně bojovný, tolik šancí nebylo. Mně to celkem vyhovovalo, těch zápasů už bylo hodně. A červenou kartu už jsem nějak neřešil.

Ta červená k vám moc nepasuje. Po jak dlouhé době jste byl vyloučen?
Myslím, že byla moje první, pro mě zcela něco nového. Nikdy jsem k tomu neměl sklony. Jednou to přijít muselo, nakonec to vnímám pozitivně, už se k tomu ani nechci vracet.

Zatím jste čtvrtí, zbývají poslední čtyři kola. O co v nich ještě Pardubice hrají?
Hrajeme o dvanáct bodů (usmívá se). A hlavně o nejlepší umístění za tu dobu, co jsme ve druhé lize. Chceme mít co nejvíce bodů, zároveň hrajeme každý o určitou prestiž. Ve hře je hodně, motivace je jako vždy velká.

I spoluhráči, kteří tu nejsou tak dlouho, to mají s tím umístěním postavené stejně?
Věřím, že ano, i trenér už to několikrát zmiňoval. A klidně to i zopakuje, on rád podobně motivuje.

Po úterní dohrávce se tabulka srovnala. Koukáte ještě i na druhou Příbram?
Proč ne? Ještě v Příbrami hrát budeme, ten rozdíl se klidně může ztenčit na tři body. Pak můžou být ještě pod tlakem, nikdy nevíme, co se stane. Ve hře je ještě dvanáct bodů.

Nejprve je tu ovšem zápas ve Varnsdorfu, který dal v úterý právě Příbrami dva góly, i když pět jich dostal. Čekáte, že vaši obranu hodně prověří?
Uvidíme, nevím přesně, co od nich čekat. Trenér nám ještě určitě řekne, v čem jsou nebezpeční. Na svém hřišti rozhodně budou kousat. Záležet bude na tom, k čemu je pustíme a jak budeme pevní v bloku. A jestli budeme efektivní v koncovce.

Pak je tu ještě jeden motivační prvek, Pardubice ze všech týmu FNL obdržely nejmenší počet branek. Těší vás to jako šéfa obrany?
Hodně mě to těší. Na podzim jsme hráli dobře, obranná čtyřka si sedla. V zimě jsme se trochu obávali, protože kluci odešli, navíc i Příba (David Přibyl), který mohl zaskočit. Zůstal jsem prakticky jen já, naštěstí se vrátil Kopr (Filip Kopřiva), který kluky skvěle zastoupil. Přišel Tomáš Čelůstka, který je výborný hráč a skvěle zapadl do party. Na druhé straně platí to samé o Honzovi Proskovi. Jsem rád, že máme nejnižší počet inkasovaných gólů. To asi nikdo nečekal.

Ani v posledních zápasech přitom nehraje obrana ve stabilním složení…
Je to o univerzálnosti hráčů, kteří nepřišli jen na jeden post. I na tréninku je kouč občas postaví jinam, zvyknou si na to. Na to, že tam měl Třinec dva vysoké hráče, tak to obrana zvládla bez chyby.