Postavení hráčů při rohovém kopu patří k základnímu vzdělání všech hráčů. Ve smyslu: Rozeberte si to a každý si držte svého chlapa. I kdybyste s ním měli jít na záchod…

Před jediným gólem v Uherském Hradišti, to vypadalo, že na toaletu odešel jeden z bránících hráčů. Tomič tak v klidu zaznamenal vítěznou branku. Na hřišti u toho byl také navrátilec do sestavy Emil Tischler (u míče). Naposledy hrál v základu v Teplicích. Jenže pro utkání na půdě Slovácka vypadl pro čtyři karty z vítězné sestavy proti Hradci Kamil Vacek, a tak trenér Kováč ukázal na něj.

„Máme v nohách velmi těžké utkání, které bylo hodně soubojové. Slovácko mělo lehkou převahu, ale do vyložených šancí jsme je nepouštěli. Zápas jsem si prohráli tím, že jsme po rohu neuhlídali hráče. Je velká škoda, že jsme nezvládli jak tuto standardní situaci, tak úvod druhého poločasu. Měli jsme na to nějaký bod si domů odvézt,“ míní Tischler.

A do Pardubic si to namířil právě ze Slovácka. V utkání měl tu čest potkávat se v soubojích s novým rekordmanem. Milan Petržela totiž nastoupil k prvoligovému střetnutí s číslem 465.

„Milan má vysokou fotbalovou kvalitu. Několikrát jsem ho musel zastavit faulem, abych narušil rodící se útok. jasně, že chce jít člověk na balon, ale občas se stane, že trefíte protihráče,“ vysvětluje Tischler.

Fotbalový víkend přinesl pardubickým fotbalistům jediné plus. Sice na Slovácku prohráli 0:1, ale v tabulce zůstalo vše při starém. Zlín totiž promarnil v Ďolíčku dvoubrankový náskok. Východočeši tak ztrácí z poslední pozice na předposlední jen tři body.

„Určitě ostatní výsledky sledujeme. Ale my se musíme soustředit hlavně sami na sebe a zvládat zápasy líp než jako v tomto případě. Pokud budeme bodovat, nemusíme se ohlížet na další týmy,“ opakuje známou pravdu Tischler.

Jeho mužstvo čeká poslední zápas podzimní části, který je zároveň prvním utkání druhé poloviny letošní sezony. Pardubice přivítají v neděli od 15 hodin v Ďolíčku vedoucí Plzeň. V prvním utkání prohrály na západě Čech 1:2, když předvedly velice sympatický výkon.