FC Baník Ostrava - FK Pardubice 2:4 (1:1)

Branky: 1. a 74. Mu. Tijani (pen.) – 45. a 51. Darmovzal, 48. Krobot (Helešic), 83. Lima (Huf). ŽK: 2:2. Rozhodčí: Krejsa – Slavíček, Pochylý - Nehasil. Diváci: 5605. FC Baník Ostrava: M. Hrubý – Juroška, Bitri, Pojezný, Fleišman (C) – Holaň (85. Sanneh) – Jaroň (57. Svozil), Cadu (64. Mišković), Buchta (64. Kuzmanović), Šehić (57. Smékal) – Mu. Tijani. FK Pardubice: Markovič – Icha, Hranáč, Vlček (70. Koukola), Helešic – Vacek (C) – Sychra (77. Lima), Tischler, Darmovzal (60. Janošek), Pikul (60. Hlavatý) – Krobot (70. Huf).

To byla teda rychlost. Baník se totiž dostal do vedení již v první minutě, kdy zachyboval Vlček, kterého o míč obral Tijani. Ten s následným překonáním Markoviče již neměl problém. Pardubičtí měli obrovskou příležitost na srovnání stavu v deváté minutě. Sychra poslal míč z pravé strany na nabíhajícího Darmovzala. Ten vpádu dokázal míč usměrnit mezi tři tyče, ale domácí gólman ho stihl vyrazit.

Baník nebyl daleko k tomu, aby vedl 2:0. Po nedůrazu jednoho z hráčů hostí se k balónu dostal Cadu, který přesnou přihrávkou vyslal do útěku Tijaniho. Ten ale napodruhé proti Markovičovi selhal. Právě pardubický gólman se zapotil i ve 26. minutě, kdy nejprve vyrazil střelu Fleišmana a následně i dorážku od obránce Bitriho.

Pardubice se ale přece jenom vyrovnání dočkaly a to v samotném závěru úvodního dějství. Vše rozjel ve formě hrající Vojtěch Sychra, který prostrčil míč na nabíhajícího Denise Darmovzala. Ten následně brankáře lehce lobnul a mohl slavit vyrovnávající gól – 1:1.

Hned v úvodu druhé půle zkusil Tomáš Vlček ohrozit Hrubého, ale jeho střela letěla mimo tři tyče. O necelé dvě minuty později se už ale Pardubičtí radovali. Ladislav Krobot si výborně navedl míč na hranici vápna na svoji silnější pravou nohou a přízemní střelou k bližší tyči překonal domácího strážce svatyně - 1:2. 

Atraktivní utkání pokračovalo i nadále jednou hezčí akcí za druhou. Nejprve mohl srovnat skóre Tijani, když se akrobatickým skokem položil do centru, míč však skončil mimo tři tyče. To úspěšnější byli vzápětí hosté. Bartosz Pikul zavezl míč po levé straně a centrem na druhé straně našel až Ichu, ten naservíroval míč Darmovzalovi, který střelou na vzdálenější tyč prostřelil Hrubého a oslavil svoji druhou branku v utkání - 1:3.

Ostravští fotbalisté i nadále nemohli dostat do tolik potřebného tempa a Východočeši drželi pohodlný náskok. 

Skvělý Markovič po minutách klidu opět zas dokázal, že když je potřeba, tak je připravený na vše. V 66. minutě propadl míč až na zadní tyč k Fleišmanovi, kterého ale pardubický gólman skvělým zákrokem vychytal. 

Po chybě Ichy a špatném odkopu od brány se míč dostal zpátky do vápna hostů, kde Tijani sice zakončoval, ale trefil ruku jednoho z bránících hráčů. Baník si tak vysloužil penaltu, kterou s přehledem proměnil Mohamed Tijani a vstřelil stejně jako Denis Darmovzal druhý gól v utkání - 2:3.

Na druhé straně zkusil technickou střelou překonat Hrubého nový hráč na hřišti Huf. Míč ale skončil těsně nad brankovou konstrukcí a stav se tak neměnil. V šanci byl i Leandro Lima, ale taktéž nebyl úspěšný. 

Netrvalo dlouho a brazilský rychlonohý útočník si spravil chuť a mohl oslavit první branku ve FORTUNA:LIZE. David Huf ho totiž našel naprosto osamoceného na pravé straně, kde Lima si se zakončením již nedělal těžkou hlavu - 2:4. 

V závěru ještě Ostrava neskládala zbraně a takový Jiří Fleišman předvedl své umění, když si posadil tři obránce, ale Markovič ho úspěšně vychytal. 

Pardubice již výsledek udržely a v zápase o čest v Ostravě zvítězily 4:2. Vítězně se tak naladily na baráž, ve které se utkají s Příbramí.

Radoslav Kováč (trenér FK Pardubice): "Ten zápas jsme zvládli i díky tomu, protože jsme si uvědomovali, že nás v uvozovkách čeká ještě jedna soutěž. Kluci k tomu výborně přistoupili. Věděli jsme, že nemůžeme podcenit ani milimetr. Chtěli jsme to odehrát zodpovědně, týmově, pracovitě i sebevědomě. Hráči to vzali za své."