Slovácko - Pardubice 0:1

Fakta – branka: 55. Tomič. Rozhodčí: Starý – Kubr, Horák, Hocek (video). ŽK: Kohút, Mihálik – Janošek, Hranáč. Diváci: 4230. Poločas: 0:0. 1. FC Slovácko: Nguyen – Tomič, M. Kadlec (C), Daníček, Doski – Trávník (88. Šašinka), Havlík – Petržela (79. Brandner), Kohút (67. Ljovin), Mihálik (67. Vecheta) – L. Kozák (46. Holzer). Trenér: Svědík. FK Pardubice: Markovič – Icha, Vlček, Hranáč, Chlumecký – Tischler – Kostka (60. Zahradníček), Hlavatý, Janošek, Helešic (72. Sychra) – Černý (C) (72. Mareš). Trenér: Kováč.

Utkání začalo hrůzostrašným okamžikem. Domácí okamžitě posílali míč do šestnáctky, kde se ve vzdušném souboji srazili Mihálik a Markovič. Pardubický gólman při zákroku provedl kotrmelec ve vzduchu a dopadl na hlavu. Místo zafixování krční páteře a přesunu do nemocnice v Uherském Hradišti se po třech minutách zvedl a ve hře pokračoval.

Hosté se připravovali na úvodní nápor soupeře, který se však nekonal. Půlhodinu se hrál zcela vyrovnaný fotbal bez nějaké větší šance na obou stranách. Změnit skóre mohl snad jen Janošek, který po Ichově dlouhé nabídce pálil z voleje do míst, kde stál připravený Nguyen.

Za to závěrečná patnáctiminutovka se odehrála podle not Slovácka. Nejdříve Petržela nadýchal míč na Kozáka, kterému ho sebral z hlavy tygřím skokem Markovič.

Ve 36. minutě přistál v pardubickém velkém čtverci dlouhý nákop, Kozák si zpracoval míč na prsa, ale střela mu vyšla na delší nohu. Markovič s ní neměl žádnou práci. Vzápětí se odrazil míč k Trávníkovi a jeho pumelice minula o decimetry tyč. Nula na kontě obdržených branek hostujícího celku se otřásla v základech v nastaveném čase. Tomičův dlouhý aut prodloužil hlavou Kozák, pardubičtí beci míč nedokopli a Daníčkovu střelu musel Markovič vytěsnit nad břevno.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Domácí svůj tlak stupňovali každým útokem. Pardubice odolávaly necelých deset minut. K rohovému kopu se postavil Trávník a po jeho obloučku hlavičkoval za bezmocného Markoviče zcela osamocený Tomič.

Vedoucí gól jihomoravského celku zapříčinil fakt, že hosté museli být směrem dopředu daleko víc aktivnější. Po jednom z útoku se dostal ke střele Zahradníček, ale Nguyen ji slupl jako malinu. Tím vznikalo riziko inkasování další branky.

V 81. minutě rozehrál Trávník další roh, Vecheta přizvedl hlavou míč na Tomiče, který hlavičkoval nad. V závěru se hosté snažili o vyrovnání, ale jejich tlak byl bezzubý.

„Slovácko vyhrálo zcela zaslouženě. Do třicáté minuty kluci plnili, co měli. I když jsme nebyli tolik nebezpeční, tak naše hra splňovala parametry. Potom jsme měli hrozně moc ztrát ve středu pole. Chyběla nám kvalita v přechodové fázi. Dostávali jsme se pod tlak. Na hráče jsme apelovali, že musíme hrát více odvážně, nebo nás utlučou. Nakonec jsme také inkasovali. Dopředu jsme byli bezradní a proto se vracíme s prázdnou,“ lamentoval trenér Radoslav Kováč.