Ukončili sérii tří porážek, neoblíbenému soupeři konečně vstřelili branku, poprvé v nejvyšší soutěži jej předčili. Fotbalisté Zlína zvládli důležitou záchranářskou bitvu s Pardubicemi, předposlední tým FORTUNA:LIGY přehráli jasně 4:1 a přiblížili se desáté Olomouci na dva body.

Sobotní duel 26. kola dvěma brankami rozhodl útočník Vukadinovič, další branky Fastavu zaznamenali Janetzký a Dramé, za hosty na konci prvního poločasu snižoval Rezek.

Zatímco Pardubice, které mají nejhorší defenzivu v lize, po dalším nezdaru protáhly čekání na první jarní výhru, ševci zvládli důležitý domácí souboj a oživili šance na postup do prostřední skupiny.

Ševcům vyšel nástup do utkání, úvodní půlhodina. Janetzký sice ještě ve 12. minutě napálil z hranice šestnáctky břevno, ale vzápětí šli Moravané do vedení.

Po rohu propadl míč až k Vukadinovičovi, který je poslal prudce k tyči. Pro zkušeného srbského fotbalistu to byla první branky po zimním návratu na Letnou.

Následně Zlíňané udeřili podruhé. Pohlednou kombinaci na levé straně hřiště zakončil Janetzký.

Zaskočené Pardubice se dlouho nemohly pořádně prosadit. Poprvé zahrozily až ve 27. minutě, Rezek po Černého přihrávce mířil těsně vedle.

Fastav byl ale dál nebezpečnější. Šanci Dramého zhatil včasným vyběhnutím hostující gólman Markovič.

Zlín měl zápas dlouho pod kontrolou, těsně před přestávkou po velké chybě Hlouška ale inkasoval. Bývalý reprezentant podcenil souboj s Rezkem a právě bývalý hráč Slovácka snížil na 2:1.

Ševci mohli soupeři ještě v závěru první půle odskočit na rozdíl dvou branek, unikající Vukadinovič ale pálil jenom do připraveného gólmana Markoviče.

Fastav se i po změně stran tlačil dopředu, snažil zlomit odpor houževnatého soupeře, tolik šancí jako v první půli už ale neměl.

Přesto šli domácí zase do trháku. Hlouškovu ránu ještě zneškodnil pardubický brankář, ale Vukadinovič po Janetzkého přihrávce mířil v 74. minutě přesně a bylo to 3:1.

Ševci se nespokojili s náskokem, dál útočili. Vraštil ještě čtvrtou branku nepřidal, triumf Moravanů završil až výstavní ránou Dramé.

FORTUNA:LIGA má nyní reprezentační přestávku. Po ní se fotbalisté Pardubic představí v dalším přímém záchranářském souboji, doma proti Jablonci.

FC Fastav Zlín – FK Pardubice 4:1 (2:1)
Branky: 13. a 75. Vukadinovič, 16. Janetzký, 85. Dramé – 41. Rezek. Rozhodčí: Klíma - Vodrážka, Machač (Cieslar) | VAR: Štěrba | AVAR: Mokrusch. Žlutá karta: Hloušek (Zlín). Diváci: 2 407
Zlín: Rakovan – Cedidla, Vraštil, Procházka, Hloušek – Reiter (57. Čanturišvili), Conde, Hrubý (90. Hellebrand), Janetzký (85. Fillo), Dramé (89. Hrdlička) – Vukadinovič (85. Chwaszcz). Trenér: Jelínek.
Pardubice: Markovič – Kostka, Čihák, Toml, Čelůstka – Cadu (79. Lupač), Solil, Vacek, Rezek (62. Akosah-Bempah) – Černý, Matějka (46. Huf). Trenér: Krejčí.