Závěrečné přípravné utkání před startem jarní části FORTUNA:LIGY se hradeckým fotbalistům výsledkově nevydařilo.

V tureckém Beleku zakončili herní soustředění porážkou s vídeňskou Austrií 1:3, když všechny branky padly až v závěrečné půlhodině hry.

Hradec rozhodně nebyl horším týmem, jak může výsledek napovídat. V čem byl tedy kámen úrazu? Votroci neproměňovali šance, ani ty největší. A jako že jich během zápasu měli hned několik.

FK Austria Vídeň – FC Hradec Králové 3:1 (0:0). Branky: 65. Jukič, 72. Fischer, 82. z pen. Schoissengeyr – 87. Vašulín. Hradec: Fendrich (46. Vízek) – Klíma, Král, Čech – Mejdr, Soukeník (83. Kodeš), Kučera (62. Rada), Novotný – Rybička (83. Jurčenko), Kubala (46. Prekop), Vlkanova (62. Vašulín).

Na druhou stranu tři inkasované góly během necelých dvaceti minut ve druhé půli budiž velkým varováním!

Zápas přinesl i jeden zajímavý moment, který přišel těsně před odchodem do kabin ještě za bezbrankového stavu.

Hlavní arbitr odpískal pokutový kop poté, co hráč rakouského týmu při odkopu míče lehce škrtl nohou Soukeníka. To vyvolalo značnou nevoli u Vídeňských. A jelikož se nařízená penalta zdála přísná i Hradeckým, rozhodl se kapitán Adam Vlkanova, že míč z penalty férově odevzdá soupeřově brankáři.

Kouč Miroslav Koubek nasadil do základní jedenáctky dva nováčky v týmu – záložníka Kučeru a útočníka Rybičku. Naopak na lavičce zůstali například zkušený špílmachr Rada nebo robustní hroťák Vašulín.

Těžko říct, jestli za týden v Plzni vyběhne na trávník stejná sestava. Je možné, že se třeba na dvou třech místech změní.

Post brankářské jedničky zřejmě připadne Fendrichovi. Nejenže začal od 1. minuty, ale také neinkasoval, zatímco jeho sok Vízek po přestávce třikrát kapituloval.