Dva důležité podpisy. Dva hráči, kteří v Pardubicích tuto sezonu působí formou hostování. Navíc s opcí, kterou se východočeský klub rozhodl uplatnit. Michal Surzyn a Emil Tischler se tak stanou kmenovými hráči ligového nováčka.

„V závěru minulého týdne jsme uplatnili opce na Michala Surzyna i Emila Tischlera,“ potvrdil Vít Zavřel, sportovní ředitel FK Pardubice. Třiadvacetiletý obránce Surzyn podepsal smlouvu do června roku 2024. Kontrakt dvaadvacetiletého Tischlera je ještě o jeden rok delší.

V tomto zimním období nedošlo v pardubickém kádru k žádným přesunům. Vedení pardubického klubu se zaměřilo na udržení stávajících opor.

„Měli jsme tři priority - udržet Marka Boháče a potom uplatnit tyto opce. Byli jsme u těchto dvou hráčů rozhodnuti už v září, ale nechtěli jsme klukům motat hlavu v průběhu soutěže, nechali jsme to na zimní pauzu,“ uvedl Zavřel.

Opavě se nepovedlo bodovat.Zdroj: Deník/František GélaJednání se dotáhla do konce. Situace kolem brankáře Boháče už je dobře známá. Na začátku roku měl nabídku z pražské Slavie, ale k mistrovi nezamířil. Novou smlouvu podepsal právě v Pardubicích.

Nyní došlo k uplatnění opcí. Surzyn byl hráčem Olomouce a Tischler Slovácka. Předběžná dohoda s kluby byla nastavená, domluvit se musely kontrakty s hráči a jejich agenty.

„Na této úrovni je hlavní vyjednávání s hráčskými agenty. To není nikdy jednoduché, ale došli jsme k těmto závěrům. Dopadlo to dobře pro pardubický klub. A věřím, že i pro hráče,“ poznamenal Zavřel.

Surzyn hrál v Pardubicích poprvé v roce 2018, podruhé se k týmu připojil před rokem. V tomto ročníku FORTUNA:LIGY již hrál ve většině zápasů v základní sestavě. I Tischler už za Pardubice nastupoval ve druhé lize, na podzim mezi elitou čtyřikrát skóroval.