Po mistrovské Slavii následují další soupeři z horní poloviny tabulky – Ostrava, Liberec a Slovácko. To je nejbližší program fotbalistů Pardubic ve FORTUNA:LIZE. Nejprve se Východočeši potkají s Baníkem, který v minulém kole zdolal doma Jablonec 2:1.

„Bude to další těžký souboj, který nás čeká na domácím trávníku. Zvažujeme, že oproti sestavě z utkání na Slavii sáhneme do složení týmu a obměníme ho na některých postech. Kvůli zranění nám chybí Lukáš Pfeifer,“ říká pardubický trenér Jiří Krejčí.

Roman Prymula a "kauza Slavia".
Prymula? Ten kořen se snad už musel zbláznit!

Po minulém víkendu se Baník dostal v tabulce před pardubické fotbalisty, ale oba týmy dělí pouze jeden bod. Nejen možnost posunu v tabulce, ale i odvety za podzimní vzájemný zápas. To jsou hlavní motivace Pardubic pro dnešní zápas. V září totiž Pardubičtí v Ostravě prohráli 0:3.

„Tento zápas byl asi tím nejhorším, jaký jsme po postupu do první ligy předvedli. Nevyšlo nám nic, vůbec jsme se nedostali do hry. Doufáme, že sobotní utkání bude jiné a bude mít opačný výsledek,“ řekl před zápasem pardubický útočník Pavel Černý.

Pardubičtí se po prohře na stadionu Slavie vrací do Ďolíčku, kde bodovali v osmi z devíti zápasů. Na zápas v Edenu se dle slov Černého rychle zapomnělo. „Hned druhý den jsme si řekli, co jsme udělali špatně. Od té doby už se soustředíme jen na Baník,“ prohlásil.

V LIGOVÉM UTKÁNÍ. Fotbalista Ján Hojsík je jedním z fotbalistů, kteří hráli ligu za pardubickou Duklu i VCHZ.
Velmi šikovný hráč a kamarádský člověk, vzpomínají na Hojsíka

Ostrava, kterou vede trenér Luboš Kozel, v posledním utkání zdolala Jablonec a posunula se na šestou příčku. „Studovali jsme hru Baníku, soustředíme se na jeho silné stránky,“ uvedl trenér Krejčí.

V Ďolíčku se představí tým, jehož nejlepším střelcem je s osmi góly Brazilec De Azevedo. K oporám se řadí Martin Fillo, zkušený brankář Jan Laštůvka nebo záložník Daniel Tetour. „Laštůvka je bezesporu jednou z ligových osobností. Je to asi nejlepší hráč Baníku v této sezoně,“ dodal Černý.