Po úderu zůstal Čihák na hřišti, okamžitě jeho stav zjišťovali hráči obou týmů. Zkontroloval ho i klubový lékař, následně na nosítkách opustil hrací plochu a zamířil do pardubické nemocnice.

„Zdravím naše fanoušky a děkuji jim za zájem o můj stav a za podporu,“ vzkázal pak u fotografie, kterou pardubický klub večer zveřejnil.

Jednadvacetiletý obránce v nemocnici strávil jednu noc, druhý den už byl propuštěn. Původní pozitivní zprávy se potvrdily, Čihák bude v pořádku. V pondělí byl na Vinici ještě v péči fyzioterapeutky, postupně se bude vracet do přípravy s týmem.

Velký šéf. Kapitán Jan Jeřábek je hlavní osobnost Pardubic.
Od řezničiny k prvnímu gólu. „Pochybovač“ Jeřábek má ještě jeden sen

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi FK Pardubice (v červenobílém) a FC Baník Ostrava ( v modrém) na Městském stadionu Ďolíček v Praze.Radost i strach. Pardubický obránce Filip Čihák vstřelil v duelu proti Baníku premiérový gól ve FORTUNA:LIZE, ale za pár minut po tvrdém direktu už mířil do nemocnice.Zdroj: Deník / Luboš JeníčekProti Ostravě Čihák odehrál vydařený zápas. Trenéři změnili složení obranné čtyřky Pardubic, když právě Čihák nastoupil místo Martina Šejvla. A Jan Prosek zase nahradil Tomáše Čelůstku.

„Celá obrana pracovala dobře, byl to především týmový výkon,“ řekl po výhře nad Baníkem (3:2) pardubický trenér Jaroslav Novotný.