Pardubice nastoupily v 8. kole FORTUNA:LIGY bez kapitána Jeřábka, Solila, Tischlera, Čelůstky, Pfeifera či všech cizinců v týmu. Pozitivní testy se objevily během reprezentační přestávky u fotbalistů i členů realizačního týmu. Řada z nich zůstává stále v izolaci.

Hosty vedl v Mladé Boleslavi trenér Jiří Krejčí, naopak jeho kolega Jaroslav Novotný na lavičce chyběl. V základní sestavě Pardubic se objevili prvoligoví nováčci Samuel Šimek a Matěj Vít.

Domácí měli v prvním poločase převahu a po standardních situacích přidali i góly. Ve 21. minutě už se po rohu zblízka prosadil Alexej Tatajev. Krátce po něm se pak z přímého kopu přesně trefil Lukáš Budínský. Těsně před přestávkou pak přišel třetí gól, když po rohovém kopu se od Boháče dostal míč k Marco Túliovi, jenž zvýšil na 3:0.

V první půli to na straně hostů zkusil Hlavatý, ale jeho střela mířila těsně vedle. Po přestávce už byli Pardubičtí aktivnější a dostávali se k útočným akcím.

Gólem skončila až ta v 80. minutě, když se po rohovém kopu zorientoval ve vápně střídající David Huf a v nejvyšší soutěži poprvé skóroval. Ještě před ním přidal Václav Drchal čtvrtý gól Mladé Boleslavi.

Není tráva jako tráva... Před deseti lety nebylo v bohdanečském areálu přes vzrostlý plevel pomalu vidět ani bránu. Parta tamních nadšenců se rozhodla, že fotbal, který vznikal v lázeňském městě kolem roku 1918, nenechá zašlapat do země.
Pýchu města střídala ostuda a kostlivec ve skříni

Mladá Boleslav - Pardubice 4:1

Fakta – branka: 21. Tatajev, 24. Budínský, 45. Túlio, 75. Drchal – 80. Huf. Rozhodčí: Machálek – Blažej, Hrabovský. Bez karet. Hráno bez diváků. Poločas: 3:0.
FK Mladá Boleslav: Mikulec - Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň - Janošek (67. Ikaunieks), Túlio (90. D. Šimek) - Zahustel, Budínský (90. Kulhánek), Douděra (79. L. Mašek) - Škoda (67. Drchal).
FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn – Čihák – Vít, S. Šimek (46. Huf), Hlavatý, Sláma (81. Kurka) – P. Černý (81. Petráň).