A hosté z Pardubic k jejich zisku nakročili velice svižně. Po opatrném začátku totiž gólově udeřili z první vážnější akce. Po signálu z rohového kopu se balon v šestnáctce dostal k Daňkovi, ten ho poslal směrem k brance, tam na něj nejlépe zareagoval Zlatohlávek a svým druhým ligovým gólem otevřel účet. Chvíli nervozity to ještě stálo, protože VAR musel potvrdit jeho neofsajdové postavení, ale všechno bylo OK – 0:1.

O rychlou odpověď domácích se mohl postarat Alégué, jeho zakončení však zazvonilo jen na tyčku. Na opačné straně se drželi za hlavu daněk s Patrákem, protože ve velmi dobrých pozicích nevyzráli na gólmana Hanuše.

Stejně jako Loni a předloni si také na letošním mistrovství vychutnal Jáchym Kovář svoji oslavu nad cílovou páskou.
Krosové tituly pod Kunětickou horou pro favority Hrochovou a Kováře

Zvýšená jablonecká aktivita přinesla svoje ovoce v podobě vyrovnání ve 36. minutě. Černákův centr usměrnil Kratochvíl hlavou mimo dosah Budinského a dorovnal na 1:1.

Přesto mohli jít do kabin spokojenější pardubičtí fotbalisté, když autor vyrovnávací branky fauloval v šestnáctce Ortize, leč exekutor nařízeného pokutového kopu Daněk ke škodě hostujícího celku svoji úlohu neustál. Volil střelu doprostřed branky a Hanuš mu ji vystihl!

Možná zlomový moment zápasu…

Jablonec - PardubiceJablonec - PardubiceZdroj: fkjablonec.cz

Brzy po změně stran se domácí hodně zlobili na sudího Volka (a byli za to i žlutě „odměněni“), když odpískal nedovolené počínání Hurtada na Budinského a neuznal následně vstřelenou branku.

Pardubický brankář potom svoje spoluhráče ještě jednou zachránil, v 72. minutě zasáhl proti vyložené šanci Černáka.

Tři minuty nato se ovšem skóre v pardubický neprospěch měnilo. Byl to pořádný závar ve vápně před Budinským, jenž čaroval proti opakovaným pokusům soupeře, za míčem se ale ve finále vrhl Kratochvíl a i když se přitom málem „přizabil“ o tyč, tak dokonal výsledkový obrat.

A obrat to byl skutečně dokonalý, protože hosté sev závěru k ničemu nedostali a museli děkovat Budinskému, že Jablonci nedovolil navýšení skóre.

Jakkoli Pardubice neměly duel špatně rozehraný, tak výsledkem je znovu jen porážka a další starosti.

„Terén byl dobře připravený, Jablonci za to patří respekt. Začali jsme velmi dobře. Vedli jsme a do 30. minuty měli i další šance. Jenže jejich řešení nebylo dobré. Fotbal je o gólech a to je náš problém. Efektivita našich klíčových hráčů je slabá. Myslím, že do půlhodiny jsme tu měli vést o dva góly. Pak jsme dvakrát nevykopli balon z našeho vápna a potrestalo nás to vyrovnáním. Potom jsme se zase nadechli, na konci první půle přišla penalta, kterou jsme neproměnili. To byl zlomový moment celého zápasu. Jablonec v druhém poločase rozhodl po standardce. Mrzí mě, že jsme tam byli všichni pod míčem. Domácí na brankáře třikrát doráží, v tu chvíli to musí letět na tribunu. Byl to zápas o šest bodů, měli jsme to lépe vyřešit v prvním poločase," hodnotil trenér Radoslav Kováč.

FORTUNA LIGA, 16. kolo:

Jablonec – Pardubice 2:1

Fakta – branky: 37. a 75. Kratochvíl – 12. Zlatohlávek. Rozhodčí: Volek – Paták, Dohnálek – Zelinka (video). ŽK: Hurtado – Patrák, Ortíz, Solil. Diváci: 1411. Poločas: 1:1. FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Černák – Pleštil (65. Jovović), Alégué (90+3. Slávik), Martinec, Kratochvíl (79. Hübschman), Čanturišvili – Krulich (65. Houska). Trenér: Látal. FK Pardubice: Budinský – Mareš, Halinský, Ortíz, Tischler – Vacek (84. Černý) – Daněk (84. Donát), Solil, Hlavatý, Patrák (76. Pikul) – Zlatohlávek (76. Mukwelle). Trenér: Kováč.