A právě zástupci těchto zemí se objevují v pardubickém kádru. K již známým Rosovi s Limou přibyli krajané Hyslan s Jeffersonem. Africkou zemi zastupuje Sow. Kromě nich je je týmu na zkoušce také Kapanga. Další Afričan z Demokratické republiky Kongo, kterého vedení objevilo v divizním Hlinsku.

Prvním soupeřem Pardubicím stála rezerva pražské Sparty, která už měla premiéru v této soutěži za sebou. V úterý zdolala 4:1 Teplice. Domácí se na stadionu Pod Vinicí, který pamatuje tažení z krajského přeboru až do FORTUNA:LIGY, nasadili do hry také navrátilce z hostování Hufa s Míkou.

V utkání, ve kterém měli domácí herně i gólově navrch okořenily branky, které se nevidí ani na mistrovství světa. Janošek zvyšoval na 3:0 z trestného kopu a jeho šibenici by museli zatleskat Ronaldo i Neymar… Senegalec v dresu Sparty jménem Cissé zase zaskočil gólmana Šimůnka gólem téměř z poloviny hřiště.

FK Pardubice – AC Sparta Praha B 3:2 (2:0). Branky: 3. Sychra, 35. Šimek, 80. Janošek – 84. a 90. Cissé. Rozhodčí: Vokoun – Machač, Hádek. Žluté karty: Jefferson – Hodouš. Diváci: 185. Pardubice – I. poločas: Budinský – Kostka, Míka, Koukola, Helešic (23. Rosa), Tischler, Hyslan, Šimek, Sychra, Sow, Kapanga. II. poločas: Šimůnek – Lupač, Tecl, Chlumecký, Rosa – Janošek, Solil, Hlavatý – Jefferson, Huf, Lima. Trenér: Radoslav Kováč. Sparta Praha B: Tůma – Borkovec, Kukučka, Jelínek, Ambler – Kaštánek, Cissé, Gedeon – Sylla, Turyna, Goljan. Trenér: Michal Horňák