Domácí aktuálně vedoucí tým oblastní I.A třídy ve značně kombinované sestavě do utkání vstoupil razantně a než se hokejisté stačili rozkoukat, prohrávali v šesté minutě už 0:2.

Dvacet vteřin po úvodním hvizdu sudího Mokrusche totiž Pavel Váchal rozvlnil síť za gólmanem Vojtěchem Němcem (na ledě útočníkem) poprvé a o pět minut později ho napodobil výstavním ´angličanem´ o tyč Tomáš Pergl.

Marek Heinz a Tomáš Ujfaluši (vpravo) na Ondrášovka Cupu v Šumperku
Ujfaluši stále hraje "mistráky". A přiznává: Na jazyky jsem byl pedant

Jenže ani nestačila utichnout radost domácích z druhé branky, když rozhodčí odpískal penaltu ve prospěch hokejových Indiánů. Z bílého puntíku nedal Michal Kovacs staňkovské legendě mezi tyčemi Ladislavu Jánskému nejmenší šanci a snížil.

Odveta mezi oběma penaltovými aktéry přišla po čtvrt hodině hry, kdy za nastřelenou ruku ve vápně přišel další pokutový kop pro hosty. Tentokrát byl však úspěšnější strážce domácí svatyně Jánský a vyrovnání na 2:2 prozatím zamezil.

Prozatím proto, že o deset minut později byl Jánský sám hlavním hrdinou srovnání skóre. Centr z levé strany neškodně mířící podél branky si totiž při snaze o efektní zachycení míče konečky prstů srazil za svá záda…

Zkušený malenovický útočník Petr Páleníček skóroval třikrát do sítě Fryštáku i Veselé. Foto: pro Deník/Jan Zahnaš
Páleníček vstřelil dva hattricky za sebou: Nejsem sólista, abych slavil

Vyrovnaným stavem skončil první poločas, v němž se hokejisté představili jako kondičně výborně připravený a fotbalově technicky zdatný tým, zatímco domácí sázeli spíše na rychlé napadání a důraz v osobních soubojích. Na pohled byla hra poměrně vyrovnaná.

Mezi diváky byl i sudí Královec

Po změně stran a hromadném střídání hráčů se opět střídaly akce na obou stranách, ale do sítě už se trefili pouze dvakrát domácí.

Na 3:2 nekompromisní ranou pod břevno zavěsil v 53. minutě Radek Kraus a konečnou podobu výsledku na 4:2 dal v 67. minutě střelou k tyči kapitán Petr Bilik.

Fotbalisté TJ Kly (v červeném) prohráli v 15. kole okresního přeboru s vedoucím týmem soutěže FK Kralupy 1901 1:6.
Padesát let, 27 gólů a stop na pět zápasů. Mrázovi se incident se sudím vymstil

Společně s dvěma stovkami fanoušků sledovali utkání i tajemník okresního fotbalového svazu Peter Sádovský a s berlemi a sádrou na noze původně nominovaný hlavní rozhodčí Pavel Královec.

FK Staňkov – HC Škoda Plzeň 4:2 (2:2)

Branky: 1. Váchal, 6. Pergl, 53. Kraus, 67. Bilik – 7. z PK Kovacs, 25. vlastní Jánský. Sudí: Mokrusch – Kubec, Cihlář. Diváci: 220.

FK Staňkov: Jánský – Dolejš, Drudík, Zahoř, Hrdina, Vrba, Bilik, Pergl, Traxmandl, Kraus, Váchal, Gabriel, Liška, Pitipáč, Doležal, Vacík, Bozděch, Anamach, Bláha. Trenéři: Kucharič ml., Kukla.

HC Škoda Plzeň: Němec – Pour, Kaňák, Vráblík, Frodl, Kracík, Rob, Kodýtek, P. Straka, Pavelka, Kovacs, Přikryl, Mužík. Trenér: Čihák.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FK Pardubice - FC Hradec Králové.