Vrcholem je možnost účastnit se v nejstarším ročníku kategorie U12 celostátního finále. A našemu ročníku 2007 se nejen podařilo na toto finále probojovat, ale především v těžké konkurenci zvítězit. Okresní fotbalový svaz Ústí nad Orlicí se tak poprvé v historii stal mistrem České republiky kategorie U12.

Dlouhá, krásná cesta

Okresní výběr ročníku fotbalistů 2007 se začal formovat v roce 2017. „Tři roky pravidelné práce podporované OFS Ústí nad Orlicí, který nám věnoval nadstandartní péči a podporu v budování a rozvoji našeho týmu, byly zakončené tradičním závěrečným turnajem meziokresních výběrů v rámci Pardubického kraje. Kluci tento turnaj vyhráli a postoupili tak jako zástupce našeho kraje na semifinálový turnaj do Třebíče, který se konal na přelomu dubna a května. V Třebíči jsme společně strávili krásné dva dny a skvělým výkonem našich hráčů si z prvního místa zaslouženě došli pro postup do finále,“ popisuje cestu Oldřich Skalický, jeden z trenérů úspěšného týmu.

Mančaft se dočkal. Ze šesti nejlepších republikových týmů se skládal finálový turnaj v Praze. „Během tří let si kluci vytvořili skvělou partu, a tak jsme byli rádi, že mohli prožít společně chvíle nejen na hřišti, ale také během pobytu v krásném hotelu v Praze,“ doplňuje Skalický.

Dvoudenní klání zvládli hráči skvěle. Prošli turnajem bez jediné porážky, inkasovali pouze jednou a s 15 body jasně kralovali. Memoriál Vladimíra Betky vyhráli a stali se mistry republiky. „Jejich obdivuhodný výkon byl odměněn zlatými medailemi a potleskem fanoušků. Jako zlatou tečku si hráči odnesli také individuální ocenění. Jako nejlepší hráč turnaje byl vyhlášen Tobiáš Pavlík a nejlepší střelec Patrik Nedvěd. Děkujeme všem hráčům za skvělé zážitky nejen na finálovém turnaji, ale za celé tři roky reprezentace okresu Ústí nad Orlicí,“ dodává Oldřich Skalický, jenž je spolu s Pavlem Nedvědem, Pavlem Petrem a Janou Nedvědovou, členy trenérského štábu, právem hrdý.

Vítězný tým: Patrik Nedvěd (Vysoké Mýto), Leoš Tupec (Vysoké Mýto),
Vojtěch Kovář (Česká Třebová), Lukáš Hýbl (Česká Třebová), Daniel Petrovka (Vysoké Mýto), Jakub Jelínek (Česká Třebová), Ondřej Rozlílek (Letohrad), Tobiáš Pavlík (Letohrad), Adam Svatoš (Letohrad), Tomáš Mazura (Česká Třebová), Marek Andrle (Vysoké Mýto), Jakub Látal (FC Jiskra 2008), Matěj Kačena (Letohrad).

(ols, bed)