„Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát, rozhodnout co nejdříve a pak si jen hlídat výsledek. To se nám díky rychlé brance v páté minutě povedlo. I když Sruby následně srovnaly stav, dokázali jsme na to ihned odpovědět třemi dalšími góly a měli utkání pod kontrolou. Já osobně chci pokaždé udělat maximum pro tým a to, že jsem dal tři branky, je taková třešnička na dortu,“ ohlédl se ONDŘEJ VÁCLAVEK za vydařeným vystoupením.

„Při prvním gólu jsem si na chvíli vyměnil pozici s Matoušem Brabcem, díky pěkné přihrávce za obranu jsem se dostal do samostatného úniku a situaci mi navíc hodně ulehčil soupeřův gólman, který zůstal stát poblíž brankové čáry a nebyl proto problém zamířit k pravé tyči. Další dva zásahy byly hodně podobné, na levé straně velkého vápna jsem dostal nahrávku a střelami po zemi na vzdálenější tyč jsem brankáři nedal šanci to chytnout,“ usmíval se zkušený šestatřicetiletý fotbalista.

Okresní fotbalové soutěže.
Spousta gólů, ale i spousta emocí. Příliš červený víkend na okresních hřištích

Za rozeného kanonýra by sám sebe určitě neoznačil. „Vzhledem k tomu, že celý život hraji na pozici levého záložníka, tak bych řekl, že mám více hattricků v asistencích než v gólech. Myslím, že hattricky jsme dal za kariéru čtyři, ale žádné statistiky si nevedu, tak je možné, že to číslo je jiné. Rozhodně bych si přál, aby tenhle nebyl poslední,“ uvedl hráč, kterého kromě Dolní Dobrouče znají příznivci také ve Verměřovicích či Jablonném, kde toho hodně odehrál.

„Kdybych si měl vybavit nějaký svůj střelecký počin, tak mi první v paměti naskočí zápas, který jsem hrál za Jablonné proti tehdy krajskému týmu ze Žamberka a v něm jsem se prosadil také třikrát. Ale za těch dvacet let v dospělém fotbale pamatuji spoustu krásných i špatných zápasů,“ počítá se Ondřej Václavek mezi fotbalové „pamětníky“ a dodává: „Vzhledem k tomu, že tohle je můj první takový rozhovor v životě a možná i poslední, tak bych chtěl především poděkovat mému bratrovi, který byl mým vzorem odmalička a vždy jsem chtěl být lepší než on, a potom také všem trenérům, které jsem kdy měl možnost potkat, a všem slušným fanouškům, kteří podporují fotbal.“

Zisk šesti bodů ze tří zápasů, taková byla bilance Dolní Dobrouče na začátku jara. Panuje v klubu spokojenost? „Těch šest bodů je to jediné, s čím můžeme být spokojeni. Zatím se na hřišti spíše hledáme a podle toho i vypadá naše hra. I když jsme vyhráli proti Srubům 6:1, tak k ideálnímu výkonu to je pořád daleko,“ připouští Ondřej Václavek.

Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Ústí nad Orlicí měla o zábavu postaráno. Řešil se nespočet vyloučených.
Disciplinárka vynesla ortely po červeném víkendu. Rybnický Kareš na jaře dohrál

Jak bylo řečeno, Dolní Dobrouč je nejbližším pronásledovatelem libchavského lídra. Troufá si ho ještě ve zbytku jarní části prohnat? „Náš základní cíl je se sejít aspoň v jedenácti lidech na fotbal a pak už záleží, jaká kvalita se poskládá. Nepamatuji se, kdy naposledy jsme měli dva zápasy po sobě stejnou sestavu, ale to už je bohužel realita současného fotbalu nejen v okresním přeboru. Libchavy mají velkou sílu, ale pokud vyhrajeme všechna zbývající utkání, tak šance je veliká (s úsměvem). Každé přední umístění pro nás bude dobré, ale nikdy jsem s žádným týmem nesestoupil ani nepostoupil a bylo by fajn si na závěr kariéry vychutnat ten pocit vítězství v celé sezoně,“ zasnil se Václavek.

Závěrečná otázka náleží jako vždy top českému fotbalu. Jak vidí střelec z Dolní Dobrouče boj o titul ve Fortuna:lize a ambice české reprezentace na mistrovství Evropy? „Fandím Spartě od mala, takže bych jí přál obhájit titul, ale Plzeň a Slavia jsou těžcí soupeři, tak uvidíme, jak to celé dopadne. Od reprezentantů očekávám postup ze skupiny a potom bude jenom na nich, kam dojdou.“


Načítám tabulku ...