Po OFS Svitavy, který funkci předsedy výkonného výboru obhájil Jindřich Novotný, a OFS Chrudim, kde byl stejně úspěšný dosavadní šéf Aleš Meloun, se v sobotu 10. dubna konají volební valné hromady na Pardubicku a Ústeckoorlicku.

TROJICE ZÁJEMCŮ

Ústecký OFS vedl v uplynulých letech Michal Blaschke, který je současně krajským fotbalovým šéfem a členem Výkonného výboru FAČR. Před čtyřmi lety neměl ve volbách protikandidáta, nyní je tomu ovšem jinak. Svoji funkci bude hájit proti dvěma vyzyvatelům, kteří podali kandidaturu. Jedním z nich je libchavský Roman Žďárský, jenž svůj úmysl ucházet se o vedení okresního fotbalu avizoval ještě před původním lednovým termínem valné hromady. Trojici uchazečů o nejvyšší volený post OFS doplňuje Jiří Jansa z Ústí nad Orlicí.

O šest pozic ve výkonném výboru usiluje desítka dalších funkcionářů, takže na rozdíl od zvyklosti z nedávné minulosti budou mít delegáti zastupující více než čtyřicet fotbalových klubů z ústeckého regionu z čeho vybírat. Valná hromada se uskuteční v sobotu dopoledne v Žichlínku.

DVA Z JEDNOHO MĚSTA…

Nový Obecní úřad ve Starém Hradišti se dočká první velké akce. Může za to koronavirová pandemie, na kterou však pořadatelé valné hromady OFS Pardubice vyzráli. Delegáti ale musejí mít negativní test na covid a respirátor. Kandidátky na předsedu jsou uzavřené. O nejvyšší post usilují bývalý ligový fotbalista Petr Rydval a sportovec/politik René Živný. Naopak stávající první muž okresního fotbalu, rozhodčí Drahoslav Drábek se do boje už nepřihlásil.

Do Výkonného výboru OFS Pardubice se hlásí Michal Buriánek, Milan Cimfl, Jan Gruber, Pavel Jirousek, Jaroslav Novák, David Martínek, Kamil Řezníček a Josef Vodrážka. Uspěje polovina uchazečů. Naopak tříčlenná Revizní komise už je prakticky složená. O práci v ní má zájem trojlístek Eduard Kraus, Luboš Pilař a František Rais.

VRCHOL VOLEB NA KRAJI

Na základě výsledků všech okresních voleb bude také jasnější, jak budou „rozdány karty“ před valnou hromadou Pardubického krajského fotbalového svazu. Ta je na řadě v sobotu 24. dubna.