Zápas TJ Sokol Dolní Třešňovec – TJ Sokol Černovír, který se hrál na umělé trávě v Lanškrouně, by se na „normálních“ okolností zapsal do historie toliko výsledkem 2:3. To by však nesmělo dojít ve 40. minutě k situaci, kterou rozhodčí Jan Hejl popsal do zápisu o utkání takto:

Červená karta během zápasu, Hrubé nesportovní chování, Hráč č. 11 Netek Michal udeřil v přerušené hře protihráče pěstí do hlavy.

Nutno dodat, že tomuto zkratu předcházel nedovolený zákrok hostujícího Martina Bechynky na domácího fotbalistu Michala Netka. Tento přestupek byl rozhodčím odpískán, následná „pomsta“ faulovaného hráče však byla daleko za hranicemi přípustnosti a fotbalových norem. Nehledě na to, že Bechynka musel ze hry odstoupit a zamířil do nemocnice na preventivní vyšetření.

Disciplinární komise OFS Ústí nad Orlicí pod vedením svého předsedy Pavla Musila klasifikovala jednání Michala Netka jako tělesné napadení podle Disciplinárního řádu FAČR § 48 odst. 3 a zastavila mu za to závodní činnost na 10 soutěžních utkání. Jinými slovy, týmu Dolního Třešňovce tak bude tento fotbalista chybět skoro po celou jarní část soutěžního ročníku 2023/2024.

Ilustrační foto.
Týmy ze špice na závěr podzimu s remízami. Parádní obrat se podařil Lichkovu

Z dalších projednávaných záležitostí závěrečného kola se ještě vymyká případ Jakuba Preclíka z Klášterce nad Orlicí, který si ve vítězném utkání svého celku v Těchoníně neodpustil vulgární výlev vůči rozhodčímu Petru Šimkovi. A teď už ví, že to neměl dělat, protože do jara bude moci naskočit teprve o měsíc později než spoluhráči. Za pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování vůči delegovaným osobám podle § 45 odst. 1 Disciplinárního řádu FAČR si u okresního fotbalového tribunálu vyslechl stopku na čtyři zápasy.