Největší zápletku nabídlo střetnutí v Kerharticích, domácí tam po pětačtyřiceti minutách o gól vedli, jenže ve druhém poločase nedokázali zastavit nápor soupeře z Žichlínku, který třemi trefami výsledek rázně otočil ve svůj prospěch. V Sopotnici bylo jasno po čtyřech brankách domácích fotbalistů během úvodní půlhodiny, podobně tomu bylo rovněž na tatenickém pažitu, kde si hosté z Dolní Dobrouče vypracovali komfortní pozici do poločasu. Jediným zástupcem III. třídy v pohárovém čtvrtfinále byla Dolní Čermná, ta ovšem nafasovala přeborového lídra z Libchav a i když zejména v první půli držela sympaticky krok, tak převaha favorita se na skóre postupně projevila. Dvojice pro semifinále poháru (jaro 2023) budou určeny losem.

POHÁR OFS ÚSTÍ NAD ORLICI – 3. KOLO: Tatenice B – Dolní Dobrouč 0:4 (0:3). Branky: 23. a 38. I. Matějíček, 34. Š. Matějíček, 90. Václavek. Sopotnice – Řetová 4:1 (4:0). Branky: 4. a 30. Macek, 21. Pánik, 27. Vítek z pen. Kerhartice – Žichlínek 2:4 (2:1). Branky: 18. Třešňák, 42. Pávek – 27. a 51. Stasiowski, 72. Doleček, 88. Antes. Dolní Čermná – Libchavy 1:6 (1:2). Branky: 31. Bednář – 29. a 79. Žídek, 41. a 75. z pen. Pavlák, 54. vlastní (Krajči), 86. Batrla.