„S výkonem našeho týmu jsem velice spokojený. Hráli jsme útočný fotbal a skoro k ničemu jsme Boříkovice nepustili. Vytvořili jsme si dost šancí, ze kterých jsme dokázali skórovat. To mě těší, protože dříve jsme dokázali takové příležitosti zahazovat. Se svým výkonem jsem taktéž spokojen, celý tým hrál krásně a dařilo se nám pomalu ve všem,“ ohlíží se DAVID RYŠAVÝ.

„První dva góly padly skoro stejně, ze standardní situace jsem dokázal dvakrát dát gól hlavou, i když jsem byl skoro nejmenší hráč na hřišti. Při třetí brance jsem si našel volné místo v malém vápně, kde jsem se uvolnil, dostal krásný míč mezi stopery a zakončil. Čtvrtý zásah padl z protiútoku, kdy jsme běželi sami dva na gólmana. Ten si myslel, že budu přihrávat, proto vyběhl trochu z branky směrem ke spoluhráči a já měl dost místa a času zakončit sám,“ popisuje čtyřiadvacetiletý fotbalista svoje zásahy, kterými potěšil věrné fanoušky „Turků“.

TJ Sokol Libchavy B vs. TJ Sokol Černovír.
PODÍVEJTE SE: Na derby Libchavy – Černovír přišlo ve třetí třídě 230 fanoušků

Střelecká exploze příjemně překvapivé i jeho samotného, protože sám sebe za rozeného kanonýra určitě nepovažuje. „Byl to můj vůbec první hattrick v kariéře a jsem za to dost rád. Moc gólů totiž nedávám, i když v posledním roce se to zlepšilo. Před rokem jsem dokázal vstřelit dva góly Řetové, ale jinak jsem vždy dával jen po jednom. V téhle sezoně jsem za podzim zaznamenal čtyři góly z dvanácti zápasů, což je u mě dost nadprůměr. Rozhodně nejsem hlavní střelec týmu, to jsou naši útočníci,“ netají se David Ryšavý.

Přestože střílení gólů nebývá jeho hlavním fotbalovým úkolem, tak mu pěkné vzpomínky v tomto směru v hlavě vytanuly. „Pamatuju si na dva góly, oba v derby proti Dolní Čermné. V prvním případě jsem dostal krásný balón vzduchem za obranu a z kraje velkého vápna jsme běžel sám na gólmana, naznačil střelu, položil si gólmana a zakončil do prázdné branky. Byl to jediný gól utkaní a my díky němu vyhráli 1:0. U druhého případu běžela 88. minuta, my prohrávali 1:2. Měli jsme roh, míč se odrazil za šestnáctku, dostal jsem se k němu jako první, svojí slabší levačkou jsem vystřelil na zadní tyč a se štěstím proletěl až do sítě. Tenhle důležitý gól pro nás znamenal alespoň bod,“ loví v paměti fotbalista z Verměřovic, jenž v tomto klubu působí od roku 2017, předtím hrával v mládežnických kategoriích v Jablonném nad Orlicí.

FO Lanškroun B vs. TJ Jaroměřice.
Dobříkov se skvěle rozjel a potom zadrhl. Tatenická druhá půle byla z říše snů

„Turci“ mají sezonou v okresní trojce rozehranou velice slibně, nyní se nacházejí na druhém místě a hlásí se do postupové bitvy. „Získali jsme nové mladé hráče které jsem znal delší dobu a jsem rád, že kopeme za stejný tým. Cílem je se teď dobře sehrát a hrát alespoň tak jako Boříkovicím. Myšlenky na postup jsou, ale jak jsem uvedl, nejdříve je potřeba se jako tým sehrát. Potom ten postup bude jednodušší a myslím, že se zvládneme dostat z poslední ligy,“ říká David Ryšavý.

„Jak je zvykem v této rubrice, závěrečný dotaz na Osobnost deníku směřuje na dění na top úrovni českého fotbalu. Jak vidí David Ryšavý boj o titul ve Fortuna:lize a naděje reprezentace na Euro v Německu? „Myslím, že o titul to bude boj do posledního zápasu, protože teď je rozdíl mezi prvním a druhým pouze jeden bod. Rozhodovat bude každý souboj a bude to bitva do samotného konce. Spíš bych to viděl, že vyhraje Sparta, ale může se stát cokoliv. Na Euru to budeme mít dost těžké, jelikož máme ve skupině Portugalsko a Turecko. Tipuju že skončíme třetí a z toho místa postoupíme dál,“ věří národnímu mužstvu verměřovický střelec.


Načítám tabulku ...