„Utkání s Mistrovicemi pro nás bylo velmi důležité, jelikož se hrálo o první příčku v tabulce. Jako tým jsme utkání zvládli perfektně, o čemž svědčí i výsledek. Co se týče mého výkonu, tak v tomto duelu mi štěstíčko šlo naproti a i díky tomu se mi tak dařilo,“ ohlíží se třiadvacetiletý českotřebovský odchovanec za mimořádně povedeným vystoupením.

„Všechny tři moje gólové momenty se zrodily po skvělé týmové kombinaci a následné precizní průnikové přihrávce od spoluhráčů,“ popisuje svoje zásahy a zdůrazňuje přitom nemalou zásluhu parťáků. Hra béčka v tomto klání šlapala jako perfektně seřízené hodinky a soupeř proti tomu neměl co nabídnout.

FK Česká Třebová B vs. TJ Sokol Mistrovice.
Magnet kola jasně pro Českou Třebovou. Mistrovicím naložila krutou „osmičku“

Kryštof Klumpar sám sebe neřadí mezi rozené kanonýry. Takových střeleckých explozí zatím mnoho nezažil. „Pro mě tohle je ojedinělý moment. Poslední třígólový zápas jsem zažil ještě v dorosteneckém věku. Ani žádný konkrétní střelecký okamžik, na kterých bych vzpomínal, si nyní nevybavuji. Přál bych si být v mužstvu od stříleních branek, ale zatím se mi to moc nedařilo, tak snad se to i tímhle zápasem zlomí,“ přeje si kanonýr Deníku.

Českotřebovské béčko se od začátku sezony pohybuje v popředí tabulky a přestože se rivalové z Mistrovic, Chocně či Dolní Dobrouče nevzdávají, tak k přebornickému titulu a postupu má v tuto chvíli zřetelně nejblíže. „Až na pár výjimek podáváme v celé sezoně stabilní výkony. A do zbývajících kol je plán jasný – vyhrávat,“ potvrzuje Klumpar jasné týmové ambice. „Rozhodně je naším cílem posunout se výše. A myslím, že v I. B třídě budeme silnými konkurenty pro ostatní družstva,“ je přesvědčen českotřebovský střelec.

A jako tradičně zbývá otázka na jeho pohled na bitvu o ligový titul. Myslí si Kryštof Klumpar, že mezi Spartou a Slavií je jasno? „Derby jsem bohužel neviděl, ale pevně doufám, že je rozhodnuto a Sparta se udrží na první místě,“ dává nahlas najevo, komu náleží jeho sympatie.

Je to s podivem, ale kromě Kryštofa Klumpara se v odehraném kole na Orlicku nenašel další třígólový střelec, zato se jedenáct fotbalistů napříč soutěžemi prosadilo dvakrát. Mezi mládežníky pálil ostrými starší žák Jaroslav Černý (1. FC Žamberk), který se v utkání krajského přeboru skupiny B trefil šestkrát.