Jednoznačný výsledek poněkud rozčeřil vody okresního fotbalu a naznačil, že libchavský suverén nemusí mít očekávanou jarní cestu za prvenstvím tak snadnou, jak se může na první pohled zdát. Pro Brandýs byla tato výhra pochopitelně velkým počinem a JAROSLAV HANZL měl k představení svého týmu jenom slova chvály. „Postupně jsem začínal věřit, že tenhle zápas zvládneme,“ zdůrazňuje zkušený sedmatřicetiletý fotbalista, dlouholetá opora tamního fotbalového klubu.

Jaký byl souboj s dosavadním suverénem okresního přeboru vašima očima? S čím jste do něho šli?

Do zápasu jsme šli s velkým očekáváním, zda budeme schopni Libchavám konkurovat, ale zároveň s vědomím, že jim máme co vracet z podzimní části sezony, takže jsme byli dobře namotivovaní. Myslím, že jsme podali skvělý týmový výkon, vzadu jsme Libchavy pustili do minima příležitostí a v útoku jsme byli maximálně efektivní. Skvěle nám zachytal i brankář.

Čím se vašemu mužstvu podařilo favorita překvapit? Jaké byly hlavní faktory, které rozhodly o překvapivém výsledku? Dalo by se třeba říci, že vy jste zahráli velmi dobře, zatímco soupeři zápas tolik nesedl?

Z mého pohledu nám pomohl rychlý vedoucí gól a to, že jsme Libchavám nedávali moc prostoru jejich hru rozběhat. Hráli jsme důrazně a nepouštěli soupeře do zakončení. A když už se do něho dostal, tak nás podržel brankář David Hudec. Neřekl bych, že soupeř neměl svůj den, spíš se mu nedařilo nás dostat pod tlak, jak bývá zvyklý, a tím byl nervóznější. Nám se navíc povedl i vstup do druhého poločasu a pak už jsem pomalu začínal věřit, že tenhle zápas zvládneme.

Vy sám jste v utkání otevřel po necelých jedenácti minutách gólový účet. Patříte ve vašem týmu mezi hráče, od kterých se očekává střílení branek?

Za kanonýra se určitě nepokládám. Od toho jsou v okrese jiní, koho bych nazval kanonýry. Stačí se podívat na tabulku střelců. Ale góly jsou pro všechny hráče důležité a samozřejmě, když se mi povede nějaký vstřelit a pomůže týmu k bodům, tak jsem za to rád. Ale možná ještě lepší pocit mám z toho, když někomu šanci připravím a odehraju celkově dobrý zápas.

Vzpomenete si na některé vaše vydařené střelecké počiny z minulosti, povedené zápasy, zvlášť pěkné góly, které vám zůstaly v paměti?

Za všechny ty sezony by se určitě daly najít góly, které stály za to. Ten, na který si pamatuji, to je asi dva roky zpět, když jsme doma otočili zápas proti Dolní Dobrouči. Ta je vždy favoritem a mě se podařilo vstřelit pěkný gól. Co se zápasů týče, tak hodně emotivní bylo podzimní utkání proti Srubům, kdy se nám před koncem povedlo vyrovnat na 1:1, a potom utkání jako tohle s Libchavami nebo výše zmíněné s Dolní Dobroučí. Když porazíte první nebo druhý tým tabulky, tak je to vždycky super pocit a motivace do dalších duelů.

TJ Sokol Libchavy B vs. TJ Sokol Černovír.
Fotbalové Velikonoce v Libchavách? Podle výsledků pláč a skřípění zubů

Jak jste v Brandýse spokojeni s dosavadními výkony v okresním přeboru?

Tento ročník jsme konečně chytli od začátku. Už i tím, že se nám po dlouhé době podařilo přesvědčit Petra Kudrnu, aby se vrátil do Brandýsa. Poslední dva roky jsme vždy doháněli body až na jaře a strachovali se málem o setrvání v soutěži. Nyní se tým stabilizoval, skvěle doplnil a body sbíráme od úvodu sezony. Takže teď jsme určitě spokojeni, ale zatím jsou odehrány pouze dva zápasy z jara a ještě nás jich hodně čeká.

Jaké cíle a ambice si kladete, co se výsledků a umístění týče, do dalšího průběhu jarní části? Poroste s jídlem chuť?

Letos je tabulka velmi vyrovnaná, hodně týmů je na pár bodů od sebe. Já bych byl rád, kdybychom tuto dobře rozjetou sezonu ukončili v první čtyřce. Duel s Libchavami je už za námi, výhra oslavena a nyní je čas se vrátit na zem a připravit se na těžký zápasy, hned ten následující v Kerharticích. Nejtěžší je navázat na dobrý výkon a brzy se ukáže, zda jsme na dobré cestě i nadále.

Na závěr z trochu jiného soudku. Sparta, Slavia, Plzeň, třetí, jak odhadujete Fortuna:ligu a boj o titul? A vaše očekávání od české reprezentace na Euru?

Já jsem tělem i duší Sparťan, takže odpověď na otázku kdo vyhraje titul je jasná, Sparta. Co se reprezentace týče, tak bych jí přál, aby udělala dobrý výsledek, za což bych považoval postup do čtvrtfinále. Ale proč třeba nezopakovat jízdu z Eura 96… Evropský fotbal se na reprezentační úrovni hodně vyrovnává a není lehkých soupeřů, ale naše skupina je hratelná a věřím, že z ní postoupíme.


Načítám tabulku ...